Results

Achievements at
orienteering events

GO Guildford Urban Race, 20/09/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.guildfordorienteers.co.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

4 (length: 4.36km, climb: 135m, 21 controls)
Other courses: 1 | 2 | 3 | 6 | 7

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Dane Blomquist AIRE M 1996 00:29:17 1296
2 Mike Smithard DEE M 1949 00:35:41 1223
3 Martin Wilson BKO M 1947 00:43:13 1139
4 Tony Ludford BADO M 1944 00:45:57 1110
5 Jane Campbell DEE F 1957 00:47:27 1093
6 Philip Gristwood MV M 1949 00:47:43 1090
7 John Pullin LOC M 1949 00:49:19 1071
8 Peter Carey OD M 1944 00:49:33 1068
9 Göran Andersson OK TYLÖSKOG M 1949 00:50:30
10 Pat Squire INT M 1947 00:50:53 1053
11 Diane Leakey SLOW F 1956 00:52:04 1039
12 Richard Rae BKO M 1946 00:52:48 1030
13 David Mullins SARUM M 1949 00:53:15 1027
14 Mike Cope CLARO M 1947 00:53:27 1024
15 Jenny Bray SN F 1955 00:53:36 1023
16 Anne-Marit Nauf Andebu IL W 1954 00:54:03
17 Trevor Roberts MDOC M 1947 00:54:23 1014
18 Roger Hargreaves KERNO M 1947 00:55:08 1006
19 Janet Leake EBOR F 1959 00:55:18 1004
20 Martin Lock GO M 1948 00:55:47 999
21 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 00:55:51 998
22 Runar Kittelsen Andebu IL M 1949 00:56:37
23 Chris Shaw HAVOC M 1949 00:57:03 985
24 Janice Nisbet ESOC F 1953 00:57:48 976
25 Magne Klovning Andebu IL M 1944 00:58:25
26 John Collyer SOS M 1945 00:58:35 967
27 Mona Hull ALMBY IK W 1954 00:59:20
28 Frank Eliassen Andebu IL M 1944 00:59:46
29 Emma Vincent DVO F 1993 01:00:51 942
30 Christopher Drew EBOR M 1947 01:00:57 940
31 Gill Godbold BKO F 1954 01:01:18 936
32 Neil Croasdell EPOC M 1948 01:03:29 911
33 Maggie Roach SLOW F 1957 01:03:59 904
34 Gill Sharp SN F 1958 01:04:09 902
35 Frederick Smith GO M 1960 01:04:49 892
36 Peter Bennett BKO M 1940 01:07:40 861
37 Egil Ronæss Andebu IL M 1944 01:09:14
38 Helen Rivers GO F 1954 01:12:23 808
39 Jon Moore MV M 1948 01:14:39 783
40 Ben Rivers GO M 1944 01:14:48 781
41 Roberta Baldwin SN W 1954 01:15:56
42 Fred Ross EPOC M 1945 01:16:32 760
43 Val Finch FVO F 1951 01:18:15 739
44 Brian Yates ESOC M 1944 01:19:56 722
45 Denise Mullins SARUM F 1951 01:21:23 706
46 Elisabeth Rød Andebu IL W 1954 01:27:04
47 Richard Baldwin SN M 1949 01:27:29
48 David Nixon SOC M 1944 01:33:15 572
49 Trish Wallis SN F 1952 01:56:15 313
- David Battison SARUM M 1946 01:01:21
Showing results 1 - 50 of 50