Results

Achievements at
orienteering events

LOK Regional SE League, 28/09/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at londonorienteering.co.uk/archive/holmbury-hill-2014/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Blue (length: 5.2km, climb: 170m, 17 controls)
Other courses: Brown | Short Brown | Black | Blue | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Alan Williamson SO M 1949 01:06:09 1211
2 Steve Jarvis SO M 1963 01:06:57 1204
3 Mark Collins DFOK M 1960 01:07:18 1201
4 David Dorling DFOK M 1972 01:08:22 1192
5 Martin Hime LOK M 1961 01:11:20 1165
6 Brian Hughes HOC M 1947 01:12:19 1155
7 Martin Wilson BKO M 1947 01:15:04 1131
8 Laurie Rose WRE M 1953 01:17:36 1111
9 Tony Ludford BADO M 1944 01:17:52 1109
10 Richard Rae BKO M 1946 01:18:20 1104
11 Helen Errington HH F 1961 01:19:10 1096
12 Peter Wilson BKO M 1959 01:19:43 1092
13 Geoff Wright GO M 1945 01:20:21 1086
14 Chris Shaw HAVOC M 1949 01:22:29 1066
15 Duncan Minty LOK M 1960 01:23:53 1054
16 David Lane SN M 1952 01:25:51 1036
17 Lucy Thraves SO F 1994 01:26:13 1033
18 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 01:27:22 1024
19 Christine Jepson SO F 1958 01:27:25 1023
20 Barry Breed HH M 1946 01:27:56 1018
21 Susan Crickmore SO F 1962 01:28:56 1010
22 Thomas Jarvis RAFO M 1999 01:29:41
23 Peter Entwistle BKO M 1950 01:30:00 1001
24 Serena Ludford BADO F 1964 01:30:58 992
25 Richard Steptoe TVOC M 1947 01:31:11 991
26 James Parker SO M 1945 01:31:49 985
27 Alistair Lovegrove SN M 1972 01:33:30 970
28 Chris Rose WRE F 1953 01:33:37 969
29 Michael Taylor SO M 1971 01:34:23 963
30 Annabelle Taylor F 1996 01:34:30 962
31 John Morris SO M 1945 01:36:58 940
32 Fiona Tam SLOW F 1989 01:37:40 933
33 Rachel Collins DFOK F 1993 01:39:39 915
34 Keith Marsden HH M 1943 01:40:03 911
35 Gillian Hanson HH F 1967 01:42:19 888
36 Kay Hughes HOC F 1951 01:44:33 869
37 Harry Goldingay HH M 1949 01:46:32 854
38 roger roberts SO M 1946 01:48:50 834
39 Jean Fitzgerald SAX F 1953 01:49:24 829
40 Garry Parmenter HAVOC M 1946 01:50:08 822
41 Lisa Methven BKO F 1969 01:54:20 784
42 Ralph Liddell SAX M 1949 01:55:14 775
43 Penny Marsh SO F 1963 01:59:11 738
44 Andrew Ward SO M 1961 01:59:37 734
45 Sam Anderson SN M 1992 01:59:46 733
46 Gethyn Lewis SO M 1966 02:02:13 714
47 John Marsh SO M 1967 02:14:41 601
48 Steve Goodrum M 1964 02:44:21
- Ruth Rhodes SO F 1942 00:50:06
- Caroline Court W 1984 00:51:45
- Martha Paton SN F 1991 00:57:54
- Steve Brockbank LOC M 1948 01:15:23
- Jane Lambert SO F 1960 01:17:17
- Janos Pula SOC M 1975 01:25:30
Showing results 1 - 54 of 54