Results

Achievements at
orienteering events

OD Regional level B Event and CompasSport Cup & Trophy Qualifying Round - Bentley Wood, 09/03/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.octavian-droobers.org

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue Men (length: 6.8km, climb: 190m, 19 controls)
Other courses: Yellow | Light Green | Very Short Green | Short Green | Junior Women | Junior Men | Green Men | Green Women | Blue Women | Short Brown | Brown | Orange Men | Orange Women

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 John Embrey DEE M 1958 00:52:35 1256
2 David Lawson OD M 1963 00:54:06 1244
3 David Williams HOC M 1962 00:55:46 1231
4 Barry Elkington OD M 1956 00:56:39 1224
5 Richard Pay WRE M 1963 00:58:52 1204
6 Andrew Yeates WCH M 1960 01:00:47 1189
7 Chris Sanderson LOG M 01:02:24 1176
8 Alex Morgan HOC M 1964 01:02:29 1175
9 Dave Denness LEI M 1959 01:02:35 1174
10 Michael Baggott HOC M 1951 01:03:19 1168
11 Andy Emmerson OD M 1956 01:03:32 1167
12 Ray Collins WCH M 1955 01:03:35 1166
13 Lawrence Jones WRE M 1955 01:03:47 1165
14 Ian Howells RAFO M 1963 01:05:41 1148
15 Tom Baker HOC M 1961 01:08:03 1130
16 Ian Turner WCH M 1960 01:09:53 1117
17 Rod Postlethwaite WRE M 1954 01:12:46 1096
18 Michael Snell OD M 1956 01:13:21 1092
19 Karl Kingsman HOC M 1964 01:17:11 1060
20 Craig Storey WRE M 1960 01:17:59 1054
21 Mark Garside WCH M 1958 01:18:16 1052
22 John Brammer DEE M 1959 01:19:01 1047
23 Neil Adams WCH M 01:20:56 1032
24 Jem Brown OD M 1964 01:21:57 1025
25 Mike Farrington HOC M 1955 01:22:10 1023
26 Simon Starkey LEI M 1957 01:23:32 1011
27 Douglas Craig WCH M 1961 01:25:29 996
28 Andrew White HOC M 1956 01:27:21 982
29 Stuart Heaton OD M 1964 01:32:08 941
30 Patrick Beardmore OUOC M 01:33:15
31 Andy Lucas LOG M 1964 01:34:27 923
32 Andy Cherry OD M 1971 01:42:41 855
33 Mark Rawlinson LEI M 1962 02:02:37 702
34 Jonathan Roberts LOG M 1962 02:23:14 538
Showing results 1 - 34 of 34