Results

Achievements at
orienteering events

OD Regional level B Event and CompasSport Cup & Trophy Qualifying Round - Bentley Wood, 09/03/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.octavian-droobers.org

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Brown (length: 8.1km, climb: 245m, 22 controls)
Other courses: Yellow | Light Green | Very Short Green | Short Green | Junior Women | Junior Men | Green Men | Green Women | Blue Men | Blue Women | Brown | Orange Men | Orange Women

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Nathan Lawson OD M 1997 00:52:59 1296
2 Andrew Monro NGOC M 1969 00:55:33 1284
3 Iain Botheroyd OD M 1969 00:55:47 1283
4 Jason Howell HOC M 1969 00:56:13 1281
5 Tim Tett SYO M 1960 00:57:24 1276
6 Richard Parkin DVO M 1968 00:58:10 1272
7 Roger Thetford TVOC M 1962 00:59:24 1266
8 Chris McCartney OD M 1969 01:00:06 1263
9 Justin Williams LOG M 1965 01:02:07 1252
10 Paul Murgatroyd LOG M 1967 01:02:31 1250
11 Dai Bedwell DVO M 1967 01:03:58 1242
12 Finn Lydon EUOC M 1999 01:06:42
13 Paul Addison DVO M 1957 01:08:32 1217
14 Harry Nicholson NOC M 1992 01:09:44 1210
15 Tony Callow WRE M 1966 01:10:48 1205
16 Colin Lynch SYO M 1968 01:11:05 1203
17 Graham Pigott POTOC M 1981 01:13:32 1190
18 Euan Tebbutt CUOC M 1998 01:14:46 1184
19 Ian Hopkins WRE M 1966 01:16:11 1176
20 Chris McSweeny HOC M 1970 01:17:03 1172
21 Ian Wilson LEI M 1966 01:17:55 1167
22 John Mather LOG M 1970 01:20:24 1154
23 David Brown WCH M 1973 01:21:50 1146
24 Matt White LEI M 1967 01:22:35 1142
25 Damian Belletty LOG M 1971 01:22:44 1141
26 Steve Parker WRE M 1970 01:23:37 1137
27 Ian Gamlen COBOC M 1965 01:25:16 1129
28 Richard Leake LEI M 1966 01:28:08 1115
29 Lee Scott SYO M 1966 01:28:23 1114
30 Daniel Roth OD M 1971 01:29:59 1105
31 Simon Moss SLOW M 1965 01:30:06 1105
32 Peter Langmaid HOC M 1968 01:31:32 1098
33 Dave Chaffey DVO M 1963 01:31:55 1096
34 Andy Batchelor HOC M 1970 01:37:15 1069
35 Andy Barker-Pilsworth RAFO M 1970 01:38:22 1064
36 Daniel Kotecky BOF M 1995 01:42:08 1046
37 Ian Wells RAFO M 1953 01:42:59 1040
38 Alastair Paterson LEI M 1967 01:43:08 1040
39 Kelvin Dawson WCH M 1974 01:43:23 1038
40 Derek Herd LEI M 1968 01:44:56 1031
41 Adrian Griffiths WRE M 1968 01:47:24 1018
42 David Thomas SYO M 1958 01:51:36 996
43 Matthew Mardling WCH M 1969 01:54:50 981
44 Iain Phillips LEI M 1967 01:56:43 971
45 Nigel Lydon LEI M 1966 02:02:12 940
46 Richard Naish DVO M 1965 02:09:18 903
47 Steve Edgar LEI M 1966 02:12:25 887
- Paul Hill WRE M 1967 01:19:36
- Kevin Kirk RAFO M 1994 01:28:47
- Ian Chafer HOC M 1965 01:30:12
- Ben Flippance ret OD M 01:40:58
- Liam Chapple OD M 1967 02:04:43
- Rob Smart OD M 1968 02:13:15
Showing results 1 - 53 of 53