Results

Achievements at
orienteering events

OD Regional level B Event and CompasSport Cup & Trophy Qualifying Round - Bentley Wood, 09/03/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.octavian-droobers.org

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green Women (length: 4.8km, climb: 125m, 13 controls)
Other courses: Yellow | Light Green | Very Short Green | Short Green | Junior Women | Junior Men | Green Men | Blue Men | Blue Women | Short Brown | Brown | Orange Men | Orange Women

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Lesley Ross OD F 1966 00:42:23 1156
2 Suzanne Harding NGOC F 1964 00:44:37 1137
3 Elizabeth Clayton WCH F 00:46:04 1127
4 David Vincent DVO M 1961 00:47:42 1115
5 Colin Best SYO M 1947 00:48:20 1111
6 Ian Cooper SYO M 1947 00:49:20 1103
7 Liz Phillips OD F 1964 00:49:22 1103
8 Paul Graetz POTOC M 1947 00:49:44 1101
9 Amanda Roberts LOG F 1962 00:51:15 1091
10 Rory Sellar DVO M 1958 00:51:20 1090
11 Louise Preston SYO F 1978 00:51:41 1088
12 Andy Hawkins DVO M 1947 00:52:40 1079
13 Iain Tebbutt DRONGO M 1967 00:53:12 1075
14 Hilary Palmer NOC F 1947 00:53:23 1073
15 Ian Cooper BKO M 1943 00:53:37 1071
16 Alison Hardy LEI F 1966 00:53:55 1069
17 Judith Holt DVO F 1950 00:54:31 1064
18 Brian Shaw SYO M 1942 00:55:06 1060
19 Peter Guillaume SYO M 1949 00:55:11 1059
20 Doug Dickinson DVO M 1945 00:55:18 1058
21 Colin Drury SYO M 1947 00:56:40 1048
22 Rex Bleakman DVO M 1944 00:57:25 1044
23 Judith Evans HOC F 1955 00:58:03 1038
24 Joanne Nell RAFO F 1964 00:58:24 1036
25 Steve Chafer LEI M 1967 00:58:48 1033
26 Delia Kingsbury WRE F 1965 00:59:12 1030
27 Kim Buxton DVO F 1961 00:59:28 1029
28 Jacqueline Crosby LOG F 1959 00:59:57 1025
29 Diane Jacks WRE F 1968 01:02:17 1006
30 Derek Gale DVO M 1944 01:02:40 1003
31 Jill Emmerson OD F 1964 01:03:15 999
32 Tracy Craig WCH F 1967 01:03:25 997
33 Caroline Brammer DEE F 1967 01:04:37 988
34 Marian White HOC F 1960 01:05:59 978
35 Tracey Brookes LEI F 1965 01:09:10 952
36 Edward Nicholson NOC M 1957 01:09:27 949
37 Christine Collins WCH F 1960 01:09:34 948
38 Ovidiu Chirita IND M 01:09:48
39 Lewis Wright BAOC M 1958 01:10:01 945
40 Alison Yeates WCH F 1967 01:10:49 939
41 Denis Murphy DEE M 1946 01:11:17 935
42 Fiona Sellar DVO F 1957 01:12:36 925
43 Jean Payne DEE F 1953 01:12:43 924
44 Bob Elmes DEE M 1945 01:13:09 921
45 Peter Lomas MDOC M 1940 01:14:09 912
46 Jane Kayley-Burgess DVO F 1957 01:14:56 907
47 Tracey Coates LEI F 1965 01:16:19 896
48 susan matthews HOC F 1965 01:16:42 893
49 Jill MacKenzie HOC F 1959 01:18:14 879
50 Val Johnson DVO F 1959 01:18:22 878
51 Ursula Williamson LEI F 1962 01:18:26 877
52 Pat Moody DEE F 1957 01:19:46 867
53 Lynden Hartmann SYO F 1955 01:20:08 864
54 Iain Tebbutt DRONGO M 1967 01:23:11 842
55 Delphine Suty BAOC F 1967 01:24:27 834
56 David Tenacucala OUOC M 01:24:56
57 Jane Dring-Morris LEI F 1968 01:27:49 808
58 Clare Hanna LOG F 1965 01:29:41 794
59 Yvonne Feasey COBOC F 1964 01:33:36 764
60 Cathryn Goodhead DVO F 1962 01:34:19 759
61 Karen Howells RAFO F 1971 01:34:41 756
62 John Cooke DVO M 1946 01:39:01 722
63 Liz Cherry OD F 1970 01:39:04 722
64 Carol Farrington HOC F 1957 01:39:36 719
65 Lin Page OD F 1955 01:42:23 698
66 Sue Lynch WCH F 1957 01:51:53 626
67 Maria Roberts NOC F 1963 01:57:09 585
68 Jane Stew OD F 1957 02:05:31 520
69 Karen Swingler 02:37:14
- David Jenkinson LEI M 1961 01:02:23
- Peter Sunley COBOC M 1978 01:07:12
- Julie Starkey LEI F 1961 02:38:28
Showing results 1 - 72 of 72