Results

Achievements at
orienteering events

CLOK Acorn Regional Event (Level B), 02/02/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.clok.org.uk/Events2014/140202_Mulgrave.htm

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blu (length: 5.2km, climb: 265m, 13 controls)
Other courses: Bla | Brown | Gr | Light Green | Or | SG | Wh | Ye


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Aidan Rigby CUOC M 1998 00:42:42 1274
2 David Allison STAG M 1962 00:50:32 1218
3 Christopher Wright CLOK M 1958 00:55:06 1183
4 Steve Corrigan EBOR M 1958 00:55:41 1179
5 Steve Whitehead EBOR M 1951 00:56:13 1175
6 Helen Wood AIRE F 1996 00:56:41 1171
7 Rob Bailey CLOK M 1959 00:57:28 1167
8 Noah Howlett LOC M 1998 00:57:36 1166
9 Graham Capper LOC M 1958 00:58:21 1160
10 Stuart Fraser EBOR M 1990 00:58:48 1157
11 Alice Rigby CLOK F 1997 00:59:41 1151
12 Tony Carlyle AIRE M 1951 00:59:58 1148
13 Neil Hunter CLOK M 1960 01:03:39 1120
14 Andrew Farnworth EBOR M 1965 01:03:52 1119
15 Christopher Toop EBOR M 1973 01:04:44 1114
16 Chris Bradford NATO M 1949 01:05:46 1107
17 John Hunter CLOK M 1999 01:05:50
18 Mike Hind CLARO M 1951 01:07:03 1100
19 David Aspin CLOK M 1969 01:07:16 1098
20 Nicholas Wadd CLOK M 1966 01:08:10 1092
21 Boris Spence NN M 1954 01:08:20 1090
22 Paul Leonard CLOK M 1965 01:08:41 1089
23 Geoffrey Hensman FVO M 1948 01:11:56 1064
24 David Lloyd LOC M 1951 01:12:32 1060
25 Allen Barnes CLARO M 1942 01:12:55 1057
26 Andrew Nicoll NATO M 1941 01:13:08 1056
27 Diane Mayes CLOK F 1972 01:14:10 1048
28 Emma Vincent DVO F 1993 01:14:51 1044
29 Allen Banister CLARO M 1956 01:15:57 1036
30 Katherine Hampshire NN F 1969 01:16:03 1036
31 Sophie Miocevich CLOK F 1996 01:16:37 1032
32 Bob Cooper NN M 1945 01:16:46 1031
33 Mike Ridealgh EBOR M 1949 01:17:49 1023
34 Paul Wood AIRE M 1962 01:19:49 1007
35 Carmen Elphick EBOR F 1974 01:21:06 998
36 Carolyn Rigby CLOK F 1966 01:21:10 998
37 Stephen Restorick CLOK M 1956 01:22:39 987
38 David Murphy CLOK M 1962 01:25:40 966
39 Simon Brook EBOR M 1956 01:26:07 962
40 Oliver Skanberg UYOC M 1993 01:27:22
41 Stan Appleton CLARO M 1948 01:28:47 942
42 Craig Atkinson CLOK M 1988 01:33:43 905
43 Bob Howe CLOK M 1946 01:36:30 886
44 Debby Warren NN F 1963 01:36:53 883
45 Tim Perry UDOC M 1993 01:40:00
46 Martin Adamson CLOK M 1942 01:41:14 850
47 Bref O'Rourke CLOK M 1951 01:43:47 835
48 Miles Gilleard BOF M 1998 01:58:20 730
49 Kevin Bowdrey NN M 1956 02:06:52 671
- Alex Lines SO M 1994 00:50:37
Showing results 1 - 50 of 50