Results

Achievements at
orienteering events

SE /SCOA Middle Distance Championships, 07/04/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southernnavigators.com/index.php?p=1_33

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Brown (length: 5.2km, climb: 70m, 21 controls)
Other courses: White | Yellow | Orange | Light Green | Green | Blue | Black


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Robert Campbell LOC M 1966 00:32:28 1218
2 Nigel Bunn TVOC M 1964 00:33:04 1212
3 Sarah Rollins SN F 1976 00:33:42 1206
4 Keith Masson MV M 1960 00:34:15 1200
5 Neil Crickmore SO M 1962 00:34:22 1199
6 Kevin Fielding HH M 1968 00:34:41 1196
7 Ruth Beale SN F 1987 00:35:17 1189
8 Kenny Leitch SO M 1964 00:35:37 1186
9 Roger Thetford TVOC M 1962 00:35:38 1186
10 Alan Hickling SAX M 1964 00:35:45 1185
11 Peter Chapman SO M 1964 00:36:01 1182
12 Tim Morgan EUOC M 1997 00:37:12 1170
13 Simon Errington HH M 1963 00:37:27 1167
14 Mike Brett BAOC M 1964 00:37:37 1165
15 Chris Hooker SO M 1961 00:37:46 1164
16 William Louth WAOC M 1998 00:38:11
17 Vince Roper SLOW M 1967 00:38:14 1159
18 Pete Couldery GO M 1959 00:39:46 1143
19 Charlotte Turner SLOW F 1986 00:39:57 1142
20 Stephen McKinley SN M 1964 00:40:22 1137
21 Tim Harrison SUFFOC M 1999 00:40:28
22 James Errington HH M 1997 00:40:45 1133
23 Robin Bishop TVOC M 1967 00:41:20 1127
24 Nick Green GO M 1962 00:41:51 1122
25 Ian Buxton TVOC M 1965 00:41:59 1121
26 Gerry Allan SN M 1967 00:42:01 1120
27 Jon Coles MV M 1968 00:42:30 1115
28 Peter Huzan SLOW M 1964 00:42:40 1114
29 Robert Lines SO M 1965 00:42:40 1114
30 Sarah-Jane Barrable SLOW F 1984 00:42:44 1113
31 Martin Kensett SN M 1966 00:43:20 1107
32 Graham Louth WAOC M 1962 00:43:44 1103
33 Sheralee Bailey DFOK F 1970 00:43:48 1102
34 Samuel Fielding SHUOC M 1998 00:44:14
35 Simon Bevan SOC M 1965 00:44:21 1096
36 Jack Leitch EUOC M 1998 00:45:31
37 Sally Calland RSOC F 1975 00:45:58 1080
38 Charles Gook BADO M 1967 00:46:13 1077
39 Matthew Leitch EUOC M 1998 00:46:56
40 Jayne Sales SLOW F 1980 00:47:03 1069
41 Ronan Cleary LOK M 1960 00:47:05 1068
42 Jon Magee SN M 1964 00:47:08 1068
43 Sarah Scarbrough MV F 1982 00:47:09 1068
44 Bryony Crickmore SO F 1990 00:47:24 1065
45 Paul Fox SN M 1962 00:47:24 1065
46 Graham Thomas SAX M 1962 00:47:34 1063
47 Gordon Parker SLOW M 1963 00:48:13 1057
48 Anna Chapman SO F 1973 00:48:56 1049
49 Derick Mercer BKO M 1964 00:49:51 1040
50 Barry McElearney SO M 1965 00:50:15 1036
51 Adam Leaf HH M 1962 00:51:50 1020
52 Liz Cross TVOC F 1970 00:52:19 1015
53 John Harrison BADO M 1947 00:53:23 1004
54 Mark Howell SN M 1965 00:54:28 992
55 Eric Heritage LEI M 1959 00:55:30 982
56 Iain Bell SN M 1965 00:55:38 980
57 Jon Darley GO M 1966 00:56:51 968
58 Antony Schofield MV M 1961 00:57:11 965
59 Philip Squire MV M 1968 00:57:38 960
60 Simon Dunkley SN M 1965 00:58:02 956
61 Paul Hearn HH M 1964 00:58:17 953
62 Samantha Martin SLOW F 1992 00:58:35 950
63 Peter Wilson BKO M 1959 00:59:32 940
64 Daniel Couldery GO M 1998 00:59:42
65 Raffaella Marin SLOW F 1967 01:01:06 924
66 Angela Darley GO F 1973 01:01:10 924
67 Peter Martin MV M 1961 01:01:32 920
68 Roger Walker SLOW M 1966 01:03:06 904
69 John Pratt LOK M 1945 01:03:44 897
70 Andy Parry BKO M 1962 01:05:11 882
71 Paul Martin SN M 1967 01:05:32 879
72 Tim Keogh MV M 1963 01:07:24 860
73 Martyn Sharpe MV M 1959 01:07:41 857
74 Dylan Campbell WAOC M 1998 01:13:38
75 Edward Lines SO M 1998 01:13:43
76 Clare Todd LOK F 1977 01:13:50 794
77 Anne Tynegate BADO F 1961 01:15:43 774
78 Annika Greenwood BKO F 1971 01:18:01 751
79 Will Harrison SUFFOC M 1961 01:29:52 629
80 Ned Foulkes SLOW M 1998 01:49:37
81 Colin Sharpe MV M 1990 01:51:35 406
- Alistair Masson INT M 1997 00:31:54
- Rachel Collins DFOK F 1993 00:54:27
- Andrew Ward SO M 1961 01:23:03
Showing results 1 - 84 of 84