Results

Achievements at
orienteering events

Cumbrian Galoppen, 24/02/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.wcoc.co.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.4km, climb: 130m, 10 controls)
Other courses: Brown | Blue | Short Green | Lt Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 William Rigg INT M 1996 00:27:26 1268
2 Adam Bartlett LOC M 1997 00:30:52 1236
3 Andrew Bradley WCOC M 1963 00:34:19 1203
4 Alastair Thomas EUOC M 2000 00:41:41
5 Roger Thomas WCOC M 1960 00:42:11 1129
6 Angus Dobson LOC M 1996 00:42:25 1126
7 Susan Skinner WCOC F 1964 00:42:50 1122
8 Hannah Cleary-Hughes LOC F 1997 00:42:58 1121
9 Andrew Brockbank LOC M 1997 00:45:04 1101
10 Johanna Cleary LOC F 1964 00:45:04 1101
11 Paul Johnson SYO M 1951 00:45:51 1094
12 James Allison LOC M 1997 00:46:05 1092
13 Katherine Lowles WCOC F 1998 00:48:38
14 Julia Laverack WAROC F 1962 00:48:51 1066
15 Michael Pearson WCOC M 1944 00:49:54 1056
16 Lois Jefferson LOC F 1997 00:50:22 1051
17 Neville Elstone M 1968 00:50:43
18 Daniel Spencer EUOC M 2000 00:50:44
19 Matthew Whitby WCOC M 1997 00:50:56 1046
20 Roger Jackson WCOC M 1947 00:51:55 1037
21 Margaret Mackenzie WCOC F 1960 00:51:59 1036
22 Roger Smith LOC M 1948 00:52:43 1029
23 Stella Lewsley BL F 1954 00:52:53 1027
24 Luke Stangroom LOC 00:55:28
25 Christopher Brown BL M 1997 00:55:32 1002
26 Emily Brown BL F 1999 00:55:42
27 Gerry Garvey BL M 1966 00:56:08 997
28 Tony Duncan WCOC M 1943 00:56:36 992
29 Ian Teasdale WCOC M 1960 00:57:57 979
30 Jackie Chapman LOC F 1958 00:59:34 964
31 John Pullin LOC M 1949 01:00:27 956
32 Karen Farley LOC F 1961 01:00:43 953
33 Gary Newman BL M 1964 01:00:55 951
34 Lindsey Bayles LOC 01:01:29
35 Jonathan Eaton WCOC M 1958 01:01:59 941
36 Annie Ockenden SROC F 1998 01:02:03
37 Tim Field LOC M 1964 01:02:11 939
38 Chris Whitby WCOC M 1965 01:03:19 929
39 Steve Telford WCOC M 1963 01:03:36 926
40 John Waite M 1953 01:03:55
41 Judy Johnson BL F 1951 01:04:24 918
42 ben nicholl LOC M 1998 01:04:38
43 Penny Bibby WCOC F 1956 01:04:42 916
44 Mary Ockenden SROC F 1959 01:04:57 913
45 Dave Fenwick WCOC M 1944 01:07:04 893
46 Sarah Chaudhri WCOC F 1962 01:07:07 893
47 Anne Burbidge WCOC F 1961 01:07:10 892
48 Jonathon Crabbe LOC 01:07:10
49 Matthew Blackley WCOC M 1998 01:07:28
50 Philip Nichols BL M 1957 01:09:54 866
51 Jonathan Austin LOC M 1993 01:10:02 865
52 Ann Smith LOC F 1948 01:10:07 864
53 Syd Thomas WCOC M 1952 01:11:42 849
54 Dick Whitworth BL M 1939 01:12:21 843
55 Paul Tickner WCOC M 1955 01:13:27 833
56 Joan Cumpstey BL F 1948 01:16:47 801
57 Fran McDonald WCOC F 1950 01:16:54 800
58 Mary Rack NATO F 1959 01:21:23 758
59 Judith Filmore LOC F 1958 01:28:47 688
60 Mike Atherton LOC M 1942 01:35:25 625
61 Jenny Jennings WCOC F 1963 01:38:14 598
62 Anita Evans BL F 1954 01:48:28 501
Showing results 1 - 62 of 62