Results

Achievements at
orienteering events

Cumbrian Galoppen, 06/10/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.wcoc.co.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 3.78km, climb: 160m, 11 controls)
Other courses: Brown | Blue | Short Green | Light Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Alastair Thomas EUOC M 2000 00:27:30
2 Andy Green NATO M 1968 00:29:52
3 Katherine Lowles WCOC F 1998 00:32:30
4 Michael Pearson WCOC M 1944 00:32:48 1171
5 Daniel Spencer EUOC M 2000 00:33:38
6 Cliff Etherden LOC M 1948 00:34:09 1146
7 Johanna Cleary LOC F 1964 00:34:19 1144
8 Hannah Cleary-Hughes LOC F 1997 00:34:54 1131
9 Ann Cummings WCOC F 1959 00:36:15 1106
10 Emily Brown BL F 1999 00:36:22
11 Lois Jefferson LOC F 1997 00:36:32 1101
12 Ian Teasdale WCOC M 1960 00:36:47 1096
13 Debbie Watson WCOC F 1958 00:37:35 1082
14 Jane Anthony SROC F 1956 00:37:43 1080
15 Jackie Chapman LOC F 1958 00:37:54 1076
16 Neil Sprot SYO M 1952 00:37:59 1075
17 Lindsey Bayles UVHS 00:38:03
18 Sheila Sprot SYO F 1951 00:38:09 1071
19 Richard Cummings WCOC M 1959 00:38:23 1066
20 Thomas Edmonds LOC M 1999 00:38:23
21 Matthew Cochrane SROC M 1954 00:38:43 1060
22 Michael Hobson LOC M 1946 00:39:11 1051
23 Isabel Berry BL W 1992 00:39:20
24 Roger Jackson WCOC M 1947 00:39:43 1041
25 Matthew Blackley WCOC M 1997 00:39:48
26 Matthew Whitby WCOC M 1997 00:39:51 1038
27 Tom Barkas LOC M 1948 00:41:19 1010
28 Gerry Garvey BL M 1966 00:42:03 996
29 Dave Neild LOC M 1947 00:42:47 982
30 Alan Platts LOC M 1958 00:42:55
31 Paul Cannon M 1968 00:43:11
32 Mary Rack NATO F 1959 00:43:12 975
33 Susan Riddle DEE F 1967 00:43:25 971
34 John Brewer SROC M 1964 00:44:30 949
35 Joan Cumpstey BL F 1948 00:45:02 939
36 John Pullin LOC M 1949 00:45:03 939
37 Neil Morley BL M 1958 00:45:19 932
38 Gill Browne LOC F 1955 00:45:27 930
39 Janet Nash LOC F 1951 00:45:53 922
40 Syd Thomas WCOC M 1952 00:45:55 921
41 Dave Walton LOC M 1951 00:46:38 907
42 William Dehany CLOK M 1953 00:47:41 886
43 Joyce Rammell SOLWAY F 1947 00:47:44 885
44 Dave Fenwick WCOC M 1944 00:47:53 882
45 Jonathan Eaton WCOC M 1958 00:48:14 876
46 Fran McDonald WCOC F 1950 00:49:36 848
47 Philip Nichols BL M 1957 00:49:47 845
48 Jill Cochrane SROC F 1957 00:49:51 844
49 Helen Neild LOC F 1947 00:50:03 840
50 David Wathey MDOC M 1968 00:50:29
51 Malcolm McIvor DEE M 1939 00:51:23 817
52 Jessie Binns W 1973 00:51:34
53 Dick Whitworth BL M 1939 00:51:39 812
54 Ann Smith LOC F 1948 00:53:06 784
55 Deborah Goodwin WCOC F 1961 00:53:51 770
56 Judith Filmore LOC F 1958 00:54:45 753
57 Sheila Hobson LOC F 1953 00:55:29 740
58 Caroline Flyn W 1992 00:56:36
59 Katherine Horder WCOC W 1963 00:57:20
60 Peter Howlett LOC M 1941 00:59:07 670
61 Anita Evans BL F 1954 01:03:49 581
62 Sarah Hiscoke BL F 1961 01:05:43 547
63 Alan Heppenstall LOC M 1943 01:17:43
- Chris Whitby WCOC M 1965 01:24:55
Showing results 1 - 64 of 64