Results

Achievements at
orienteering events

British Long Distance Orienteering Championships (UKOL), 18/04/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.cix.co.uk/~neper/boc2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL 17 (W50) (length: 6.7km, climb: 215m, 15 controls)
Other courses: UKOL 1 (M21) | UKOL 2 (M18,M20) | UKOL 3 (W21) | UKOL 4 (W18,W20) | Course 5 | UKOL 6 (M35,M40) | Course 7 | UKOL 8 (W35,W40) | Course 9 | UKOL 10 (M45) | UKOL 11 (M50) | UKOL 12 (M55) | UKOL 13 (M60) | Course 14 | UKOL 14 (W45) | UKOL 15 (M16) | UKOL 16 (M65) | Course 18 | UKOL 18 (M70,W55) | Course 19 | UKOL 19 (W16,W60) | Course 20 | UKOL 20 (M75,W65) | Course 21 | UKOL 21 (W70) | Course 22 | UKOL 22 (M80,W75) | Course 23 | UKOL 23 (M85,M90,W80) | UKOL 24 (W85,W90) | Course 25 | Course 26 | Course 27 | Course 28 | Course 29

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Neil Crickmore SO M 1962 00:55:51 1222
2 Vicky Thornton MDOC F 1961 01:01:35 1188
3 Andy Sykes DVO M 1965 01:01:52 1187
4 Hazel Dean FVO F 1963 01:01:53 1186
5 Sara Campbell DEE F 1965 01:02:05 1185
6 Peter Warland SOS M 1965 01:02:20 1184
7 Graham Louth WAOC M 1962 01:05:45 1162
8 Alistair Tinto EPOC M 1966 01:06:30 1159
9 Woo Allen BAOC F 1965 01:06:47 1157
10 Nick Martin CLOK M 1970 01:07:22 1153
11 Susan Skinner WCOC F 1964 01:08:53 1144
12 Jane Ackland INT F 1964 01:09:39 1139
13 Ian Gamlen COBOC M 1965 01:10:14 1135
14 Elizabeth Jackson DEE F 1963 01:11:43 1127
15 Pauly-D Jones DEE M 1965 01:11:54 1126
16 Steve Jarvis SO M 1963 01:11:57 1125
17 Sal Chaffey DVO F 1965 01:12:06 1124
18 Jackie Butt SARUM F 1963 01:12:47 1120
19 Richard Freeman HH M 1962 01:12:51 1119
20 Simon Bevan SOC M 1965 01:13:45 1114
21 Heather Fellbaum MDOC F 1963 01:13:45 1114
22 Niall Reynolds SBOC M 1961 01:13:48 1113
23 Andy Campbell DEE M 1961 01:13:57 1112
24 Neil Frankum BKO M 1969 01:14:24 1110
25 Susan Harding SROC F 1962 01:15:06 1106
26 Graham Farley LOC M 1961 01:15:35 1103
27 Janet Adams SYO F 1963 01:16:09 1099
28 Margaret Reynolds SBOC F 1961 01:16:48 1095
29 Kate O'Sullivan MWOC F 1964 01:17:20 1091
30 Rebekah Beadle LOC F 1963 01:17:30 1090
31 Johanna Cleary LOC F 1964 01:18:09 1087
32 Lindsey Bayles LOC F 1961 01:19:33 1078
33 Nick Abbott HOC M 1970 01:19:39 1077
34 Gill Lock SBOC F 1963 01:20:01 1075
35 Clive Wilkinson SUFFOC M 1962 01:20:21 1073
36 Fraser Stephens SWOC M 1968 01:21:02 1068
37 Rory Percival HH M 1964 01:21:46 1064
38 Eunice Carter MWOC F 1964 01:22:20 1060
39 Chris Perry DEVON M 1967 01:22:57 1056
40 Helen Errington HH F 1961 01:23:04 1055
41 Roy McGregor SROC M 1966 01:23:06 1055
42 Janet Evans NOC F 1961 01:23:28 1054
43 Neil Gostick HH M 1962 01:23:36 1053
44 Liz Phillips OD F 1964 01:24:53 1045
45 Iain Phillips LEI M 1967 01:25:08 1044
46 Alison Smith TVOC F 1964 01:25:31 1041
47 Claire Bushnell WCH F 1962 01:25:42 1040
48 Martin Pickering DEE M 1964 01:25:58 1038
49 Debby Warren NN F 1963 01:28:43 1021
50 Elizabeth Bales POTOC F 1962 01:30:18 1011
51 Louise Walker SUFFOC F 1965 01:30:51 1008
52 James Shulmeister UGLY G M 1963 01:31:33
53 David Wathey MDOC M 1965 01:33:07 993
54 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 01:33:08 993
55 Edward Johnson NGOC M 1965 01:33:17 992
56 Douglas Craig WCH M 1961 01:33:38 990
57 Andrew Eaton-Hart DEVON M 1966 01:36:06 974
58 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 01:36:06 974
59 Serena Ludford BADO F 1964 01:36:28 971
60 David Pal WRE M 1966 01:37:05 968
61 Joyce Woffindin WCOC F 1962 01:37:10 968
62 Adele Newall KERNO F 1961 01:37:13 968
63 John Brewer SROC M 1964 01:37:34 965
64 Alison Corbett POTOC F 1965 01:37:53 963
65 Susan Crickmore SO F 1962 01:38:02 962
66 Iain Tebbutt LEI M 1967 01:40:08 949
67 Caroline Gregson DEE F 1964 01:40:22 947
68 Jill Emmerson OD F 1964 01:41:28 940
69 Tessa Lewis SWOC F 1965 01:41:32 940
70 Rod Harrington DFOK M 1966 01:43:06 929
71 Hazel Hindle MDOC F 1963 01:43:12 929
72 Lynne Moore BKO F 1964 01:44:38 919
73 Tom Todd INVOC M 1965 01:44:51 919
74 Ursula Williamson LEI F 1962 01:46:10 912
75 Catherine Galvin LOK F 1962 01:49:18 891
76 Paul Hammond HOC M 1962 01:49:50 889
77 Anne Tynegate BADO F 1961 01:51:15 881
78 Nicky Masson MV F 1964 01:51:47 878
79 Deborah Goodwin WCOC F 1961 01:52:27 874
80 James Morris BOK M 1970 01:55:45 853
81 Caroline Louth WAOC F 1961 01:56:54 846
82 Jon Darley GO M 1966 02:02:17 812
83 Clare Lines SO F 1965 02:05:22 792
84 Sally Wilkinson SUFFOC F 1964 02:07:33 778
85 Carolyn Dent BOK F 1962 02:11:20 756
86 Adele Appleby QO F 1963 02:39:37 580
87 Ros James SMOC F 1961 02:48:18 528
Showing results 1 - 87 of 87