Results

Achievements at
orienteering events

EUOC Burns Weekend & SoSOL 2, 24/01/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.rstrain.co.uk/results_16/euoc_bw/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Brown (length: 7.5km, climb: 385m, 29 controls)
Other courses: Blue | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jonny Crickmore EUOC M 1995 00:45:45
2 Philipp Von arx OL Regio Olten M 1995 00:47:03
3 Allan Bogle NWOC M 1981 00:47:34
4 Oleg Chepelin INT M 1995 00:47:45
5 Michael Adams EUOC M 1996 00:49:42
6 Iain Embrey SROC M 1995 00:49:53
7 Andrew Llewellyn NOC M 1995 00:50:16
8 Conor Short EUOC M 1995 00:50:58
9 Jack Wood LUUOC M 1995 00:52:31
10 Richard Purkis ESOC M 1993 00:53:24 1329
11 Quentin Harding CLARO M 1962 00:54:37 1319
12 Alastair Thomas EUOC M 2000 00:54:52 1318
13 Peter Gardner INT M 1985 00:56:26 1304
14 Patrick Walder CLYDE M 1970 00:57:10 1297
15 Patrick Higgins LVO M 1995 00:57:25
16 Chris Stafford NATO M 1991 00:58:20 1286
17 Jonathan Quinn UCDO M 1996 00:58:25
18 Tim Gomersall GRAMP M 1992 00:58:34 1284
19 Christoph Rohrmeir DUO M 1995 00:58:40
20 Alasdair McLeod AIRE M 1990 00:58:45 1283
21 Laura Ramstein OLG Basel W 1995 00:58:46
22 Duncan Harris DEE M 1966 00:58:53 1282
23 Laura Robertson ESOC W 1995 00:58:55
24 Ben Stansfield FVO M 1971 00:59:38
25 James Haynes DUO M 1995 01:00:13
26 Laurence Quinn UCDO M 1995 01:00:40
27 Jonathan McCloy NWOC M 1995 01:01:33
28 Stewart Caithness INT M 1982 01:01:39 1256
29 Donald Naylor HBT M 1976 01:01:42
30 Michael Hallett BOK M 1997 01:01:43 1256
31 Simon Gardner CLYDE M 1988 01:02:01 1253
32 Luigi Lerose SROC M 1977 01:03:19 1242
33 Evgueni Chepelin GRAMP M 1961 01:03:50 1238
34 Craig Nolan ESOC M 1995 01:04:22
35 Peter Meehan FVO M 1996 01:05:01
36 Sarah Jones LOC F 1996 01:05:08 1224
37 Andrew Dalgleish INT M 1982 01:06:37 1211
38 Jennifer Ricketts EUOC F 1997 01:07:00 1206
39 Samuel Galloway INT M 1998 01:07:06 1206
40 Arnis Saltums STAG M 1985 01:07:16 1204
41 Jake Hanson INVOC M 1990 01:07:17 1204
42 Nick Pullen NOR M 1995 01:08:07
43 Sam Gomersall GRAMP M 1961 01:10:06 1178
44 Lyle Fleming LVO M 1963 01:10:29 1175
45 Cillin Corbett UCDO M 1995 01:11:37
46 David Allison STAG M 1962 01:11:58 1163
47 Marcus Schmidt TSGW M 1966 01:12:16
48 Alan Elwood LVO M 1971 01:12:20
49 Fay Walsh MWOC F 1997 01:12:33 1158
50 Duncan Edmondson ELO M 1967 01:13:56 1146
51 Andrew Lindsay ESOC M 1994 01:14:31 1141
52 Edmund Rooney RR M 1961 01:14:46 1139
53 Liam Harrington LOG M 1988 01:16:01 1127
54 Mirjam Allik CLYDE F 1981 01:16:36 1122
55 Adam Poole TVOC M 1989 01:16:51 1119
56 Brian Armstrong FERMO M 1989 01:18:14 1106
57 Ledez Remi No Club M 1995 01:18:33
58 Dai Wilson RAFO M 1978 01:19:00 1100
59 Kenneth Milton STAG M 1969 01:19:14 1098
60 Colm Moran UCDO M 1995 01:23:18
61 C Morgan IND M 1981 01:24:17
62 Trevor Hindle MDOC M 1966 01:24:35
63 Terry Johnstone ESOC M 1966 01:26:18 1036
64 Darren Baker DEE M 1967 01:29:07 1012
65 Ian Rowland ELO M 1962 01:30:38 998
66 Tom O'Boyle WCH M 1995 01:43:23
67 Tim Harding ELO M 1966 01:44:31 873
68 Pauline McAdam RR F 1955 01:59:09 743
- Niall McCarthy UCDO M 1995 00:47:01
- Mark Johnston FVO M 1972 00:55:46
- Rebecca Harding SROC W 1995 00:56:37
- Will Hensman FVO M 1979 00:59:39
- Jonathan Ellis ESOC M 1979 01:09:21
- Philip Vokes OD M 1996 01:32:41
Showing results 1 - 74 of 74