Results

Achievements at
orienteering events

TVOC Regional and SCOA League event, 13/10/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.tvoc.org.uk/results.html

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.9km, climb: 65m, 20 controls)
Other courses: White | Yellow | Orange | Light Green | Short Green | Green | Brown


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Colin Dickson BAOC M 1955 00:54:32 1277
2 Axel Blomquist BAOC M 1952 01:00:11 1244
3 Mark White SARUM M 1958 01:02:24 1233
4 Samuel Fielding SHUOC M 1998 01:06:40
5 Tim Must TVOC M 1968 01:09:38 1190
6 Sue Bett SN F 1967 01:10:49 1183
7 Katie Blackford BADO F 1997 01:11:20 1180
8 Richard Gardner OD M 1954 01:12:26 1174
9 Mark Collis TVOC M 1977 01:15:11 1159
10 Vladimir Kuznetsov TVOC M 1956 01:16:39 1151
11 Andrew Southwood BKO M 1964 01:19:31 1134
12 Melanie Slade SN F 1968 01:20:18 1130
13 Alan Kersley BADO M 1957 01:20:35 1128
14 Robin Smith SO M 1952 01:20:41 1127
15 Ian Byford HH M 1958 01:20:55 1126
16 Helen Errington HH F 1961 01:21:46 1121
17 Lisa White SARUM F 1996 01:21:53 1121
18 Tom Edelsten GO M 1943 01:24:17 1108
19 Philip Gristwood MV M 1949 01:25:02 1104
20 Alan Williamson SO M 1949 01:25:13 1103
21 Duncan Minty LOK M 1960 01:26:54 1094
22 Ian Smith WAOC M 1956 01:27:32 1092
23 Chris Johnson BOK M 1953 01:28:33 1086
24 Luke Woodward TVOC M 1980 01:29:18 1082
25 Garry Parmenter HAVOC M 1946 01:29:49 1079
26 Mike Bennett HH M 1953 01:30:57 1072
27 David Jukes BKO M 1952 01:31:30 1069
28 Jeremy Hill TVOC M 1954 01:32:56 1061
29 Jim Wilson TVOC M 1956 01:33:06 1060
30 Andrew Cummings HH M 1952 01:34:48 1050
31 Maire Convery HH F 1967 01:35:25 1047
32 Doug Greenwood BKO M 1973 01:36:27 1041
33 Peter Woods WAOC M 1957 01:37:07 1037
34 Michael Bickle WAOC M 1948 01:37:28 1035
35 Ian Buxton TVOC M 1965 01:37:53 1034
36 Laurie Rose WRE M 1953 01:38:24 1031
37 Helen Bickle WAOC F 1982 01:38:48 1027
38 Mike Elliot MV M 1951 01:39:07 1026
39 Jane Archer SN F 1954 01:40:31 1018
40 Mike Jones SMOC M 1954 01:40:54 1016
41 Graham Sutton MV M 1947 01:41:37 1012
42 Stephen Hardy SMOC M 1952 01:45:54 988
43 Peter Entwistle BKO M 1950 01:46:36 984
44 Rod Mansel SUFFOC M 1959 01:48:37 973
45 Graham Batty HAVOC M 1958 01:54:21 940
46 Victoria Harvey NGOC F 1966 01:55:38 932
47 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 01:55:42 931
48 John Mills SWOC M 1950 01:57:36 921
49 Gwen Tanner BOK F 1960 02:00:04 907
50 Mark Thompson TVOC M 1955 02:03:03 890
51 Peter Riches TVOC M 1950 02:03:03 890
52 Roger Moulding HH M 1946 02:03:16 889
53 Colin Duckworth TVOC M 1957 02:06:17 872
54 Stephen Fletcher BKO M 1951 02:06:49 869
55 Catharine Sowerby IND F 02:11:13
56 David Heale HH M 1967 02:16:59 814
57 Karen Vines SMOC F 1968 02:22:12 784
58 Catherine Galvin LOK F 1962 02:40:51 680
59 Michael White MV M 1937 03:02:07 563
- Tony Ludford BADO M 1944 00:01:08
- James Cunnane TVOC M 1963 01:10:07
- Rory Percival HH M 1964 01:16:04
- Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 01:18:50
- John Duffield HH M 1947 01:25:45
- Roy Heselden BADO M 1947 01:50:12
- Sue Buxton TVOC F 1964 01:52:54
- Roderick Mansel SUFFOC M 1997 01:56:33
Showing results 1 - 67 of 67