Results

Achievements at
orienteering events

TVOC Regional Event, 15/12/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.tvoc.org.uk/results.html

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.7km, climb: 110m, 16 controls)
Other courses: White | Yellow | Orange | Light Green | Short Green | Blue | Brown


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Richard Pownall SMOC M 1959 00:38:16 1161
2 Ian Cooper BKO M 1943 00:38:34 1159
3 Richard Freeman HH M 1962 00:40:07 1145
4 Stephen Elkington OD M 1997 00:40:45 1138
5 Mick Smith HH M 1948 00:45:40 1098
6 Stu Levene HH M 1969 00:47:26 1083
7 Jon Bones TVOC M 1971 00:47:42 1080
8 Miranda Leaf DRONGO F 1995 00:48:05 1076
9 Kate Brett CHIG F 00:49:04
10 Adam Leaf HH M 1962 00:49:24 1065
11 Florian Schaedler TVOC M 00:49:27
12 Carys James SMOC F 1993 00:50:04 1059
13 Bethany Kippin TVOC F 2000 00:50:52
14 Paul Hearn HH M 1964 00:51:09 1049
15 Emily Blackford BADO F 1995 00:51:20 1047
16 Helen Elkington OD F 1993 00:51:57 1043
17 Peter Wilson BKO M 1959 00:52:24 1040
18 Greg Birdseye TVOC M 1945 00:52:41 1036
19 Janet Rosen HH F 1955 00:53:00 1033
20 Nikolay Kolev TVOC M 1965 00:53:26 1030
21 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 00:55:14 1012
22 Hedley Calderbank HH M 1951 00:55:16 1012
23 Sue Buxton TVOC F 1964 00:56:11 1005
24 Andrew Payne DEE M 1951 00:57:14 995
25 John Wickersham WAOC M 1942 00:57:30 993
26 Mark Thompson TVOC M 1955 00:58:14 986
27 Peter Bennett BKO M 1940 00:58:52 982
28 Trevor Simpson OD M 1939 00:59:45 974
29 Tamsin Rhodes NWO F 1979 01:00:18 969
30 Annika Greenwood SOC F 1971 01:00:59 963
31 Ian Byrne SMOC M 1957 01:01:19 959
32 Margaret Willdig OD F 1953 01:02:45 946
33 Alison Saunders HH F 1959 01:02:49 945
34 Brian Hart SARUM M 1945 01:03:08 941
35 Gillian Hanson SMOC F 1967 01:03:25 939
36 Rachel Hopkins LOK F 1964 01:04:02 933
37 Victoria Harvey NGOC F 1966 01:05:09 924
38 Jill Emmerson OD F 1964 01:06:21 913
39 Jane Blackford BADO F 1969 01:06:22 913
40 David Tookey HH M 1953 01:07:02 906
41 Peter Cheetham RAFO M 1958 01:07:42 901
42 Gillian Godbold BKO F 1954 01:07:58 899
43 Matt Charlton IND M 01:09:33
44 Charlotte Cheetham RAFO F 1961 01:10:03 880
45 John Evans TVOC M 1951 01:10:28 877
46 Paul Kilpin TVOC M 1949 01:11:11 869
47 Carolyn Marr OD F 1947 01:13:30 849
48 Christopher Hill HOC M 1989 01:13:38 849
49 Fiona Clough BKO F 1962 01:14:58 839
50 David Lattimore BKO M 1957 01:15:07 838
51 Sue Hallett OD F 1946 01:15:08 838
52 Alan Jones BKO M 1967 01:18:53 806
53 Pattie Beresford TVOC F 1949 01:19:44 797
54 Fiona Hanstock BOK F 1956 01:24:52 751
55 Cliff Short HH M 1947 01:26:33 737
56 Colin Godbold BKO M 1957 01:26:53 733
57 Penny Parkes HH F 1957 01:27:32 727
58 Ros James SMOC F 1961 01:29:26 710
59 Pat Hart SARUM F 1943 01:30:49 698
60 Janet Biggs HAVOC F 1953 01:32:49 681
61 Kate Williams IND F 01:45:58
Showing results 1 - 61 of 61