Results

Achievements at
orienteering events

BKO SCOA League Event and Yvette Baker Trophy Heat, 19/05/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.emit-uk.com//results/2013/05/19/results-sun-19th-may-2013-bko-scoa-league-bloom-wood

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.7km, climb: 155m, 13 controls)
Other courses: Brown | Blue | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Mark Purkis WCOC M 1995 00:31:07 1189
2 Richard Freeman HH M 1962 00:36:30 1136
3 Mick Smith HH M 1948 00:36:56 1132
4 Martin Ricketts TVOC M 1948 00:37:03 1130
5 Jim Prowting TVOC M 1946 00:39:25 1107
6 Beth Hanson EUOC F 1996 00:42:56 1072
7 Carol Edwards BL F 1957 00:44:24 1057
8 Katie Blackford BADO F 1997 00:46:02 1041
9 Becky Young HH F 1996 00:46:36 1036
10 Andrew Cairns SN 00:46:45
11 Adam Leaf HH M 1962 00:47:37 1025
12 Wendy Billing SYO F 1962 00:48:05 1021
13 Neil Fraser NWO M 1961 00:52:10 980
14 David Saunders HH M 1959 00:52:36 976
15 Katherine Bett SN F 1995 00:52:48 974
16 Jon Wheatcroft TVOC M 1952 00:54:31 957
17 Peter Wilson BKO M 1959 00:54:33 957
18 Helen Fraser BKO F 1975 00:54:39 956
19 Julie Cleary LOK F 1964 00:55:12 950
20 Tim Pugh GO M 1943 00:55:20 949
21 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 00:55:55 943
22 Megan Bett SN F 1998 00:56:07
23 Gillian Hanson HH F 1967 00:56:15 940
24 Craig Stasiuk IND 00:56:50
25 Lucy Paton SN F 1961 00:57:43 925
26 Mark Thompson TVOC M 1955 00:58:32 917
27 Peter Cheetham RAFO M 1958 00:58:39 916
28 David Rogers BKO M 1958 00:59:05 912
29 Roger Baker TVOC M 1932 01:04:45 855
30 Abigail Bateman SN F 1998 01:04:50
31 Frances Goldingay HH F 1949 01:05:36 847
32 Alex Bett SN M 1997 01:06:18 840
33 Helen Nisbet SMOC F 1961 01:06:46 835
34 Jill Emmerson OD F 1964 01:07:05 832
35 Peter Bennett BKO M 1940 01:07:08 832
36 Annika Greenwood BKO F 1971 01:09:50 805
37 Jennifer Thomas TVOC F 1968 01:10:04 802
38 John Thompson TVOC M 1935 01:10:29 798
39 Alain Wilkes BKO M 1948 01:13:16 771
40 Alison Smith TVOC F 1964 01:14:00 763
41 Jenny Gostick HH F 1965 01:14:29 758
42 Rachel Oxburgh WAOC F 1964 01:16:28 739
43 Alison Saunders HH F 1959 01:16:31 738
44 Duncan Black TVOC M 1975 01:18:19 720
45 Paul Bloch DEVON M 1960 01:19:06 713
46 Tony Harden HH M 1963 01:19:55 704
47 Linda Cairns SYO F 1958 01:21:08 692
48 Hannah Mack SN F 1996 01:21:57 684
49 Andrew Chalmers TVOC M 1937 01:22:46 676
50 Gillian Mann BADO F 1956 01:25:29 649
51 Madeline Vickers IND 01:32:38
52 Hugh Hutchison IND 01:38:32
53 Claire Parker IND 01:49:35
54 Ros James SMOC F 1961 01:54:20 362
55 Ioana Andreev IND 01:59:06
56 Frances King OD F 1958 02:06:32 241
57 Mel Golding IND 02:07:24
Showing results 1 - 57 of 57