Results

Achievements at
orienteering events

SCOA League New Forest, 17/03/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southampton-orienteers.org.uk/node/928

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 7km, climb: 180m, 16 controls)
Other courses: White | Yellow | Orange | Light Green | Short Green | Green | Brown

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Mark Burley MDOC M 1987 00:44:07 1237
2 Colin Dickson BAOC M 1955 00:44:48 1229
3 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 00:47:22 1199
4 Philip Eeles SOC M 1955 00:47:32 1198
5 Gavin Clegg WSX M 1955 00:47:57 1193
6 Tamsin Moran SOC F 1994 00:48:02 1192
7 Alun Jones TVOC M 1954 00:48:15 1189
8 Dale Paget WSX M 1964 00:48:42 1184
9 Robert Sweatman SOC M 1961 00:48:59 1181
10 Julian Hartwell SOC M 1955 00:51:23 1153
11 Christine Currie SOC F 1977 00:52:26 1141
12 David Jukes BKO M 1952 00:52:47 1137
13 Paul Lane BAOC M 1957 00:52:52 1136
14 Roger Crickmore WSX M 1963 00:53:05 1134
15 Richard Cronin NGOC M 1989 00:53:56 1124
16 Mark White SARUM M 1958 00:53:58 1124
17 Mike Goldthorpe SOC M 1958 00:54:07 1122
18 Mike Derbyshire POTOC M 1956 00:54:08 1122
19 Robin Bishop TVOC M 1967 00:54:10 1121
20 Brian Fletcher QO M 1972 00:54:47 1114
21 Ian Moran SOC M 1958 00:55:06 1111
22 Jim Prowting TVOC M 1946 00:55:15 1109
23 Martin Kensett SN M 1966 00:55:34 1105
24 Paul Thwaites M 00:55:37
25 Christopher Pritchett WIGHTO M 1959 00:55:52 1102
26 Richard Sharp TVOC M 1964 00:56:10 1099
27 Stu Levene HH M 1969 00:56:12 1098
28 John Orton NWO M 1954 00:56:51 1091
29 Sally Calland RSOC F 1975 00:57:15 1086
30 Kevin Bracher SOC M 1955 00:57:19 1085
31 Michael Reynolds NWO M 1948 00:57:39 1082
32 Ian Cooper BKO M 1943 00:57:41 1081
33 Woo Allen BAOC F 1965 00:57:47 1080
34 Derick Mercer BKO M 1964 00:58:07 1076
35 Lawrence Percival OUOC M 00:58:09
36 Andrew French WIM M 1965 00:58:46 1069
37 Andrew Graham SARUM M 1955 00:58:52 1068
38 Robin Smith SO M 1952 00:59:05 1065
39 Ian Peirce SARUM M 1944 00:59:13 1064
40 Tamsin Horsler WIM F 1967 00:59:34 1060
41 Paul Oldfield BAOC M 1956 01:00:33 1048
42 Marcus White SOC M 1967 01:00:37 1047
43 Eamon Staunton WIM M 1956 01:00:38 1047
44 Daniel Williams SOC M 1976 01:00:50 1045
45 Mark Howell SN M 1965 01:01:23 1039
46 Terry Smith SOC M 1950 01:01:39 1036
47 James Wilkinson BKO M 1991 01:02:07 1030
48 Christopher Branford WIM M 1946 01:02:12 1029
49 Mike Jones SOC M 01:02:22
50 Kezia Jukes BAOC F 1989 01:02:28 1026
51 Frida Forshallen Goodrich SN F 1992 01:02:36 1025
52 Alastair Moir SOC M 1954 01:02:40 1024
53 Rob Hick WSX M 1960 01:03:35 1013
54 John Dalton TVOC M 1961 01:03:52 1010
55 Jane Morgan SOC F 1960 01:04:32 1003
56 Andy Gaches WIGHTO M 1945 01:04:36 1002
57 Alan Kersley BADO M 1957 01:06:05 985
58 David Saunders HH M 1959 01:06:10 984
59 Dave Chapman SN M 1953 01:06:13 983
60 Adrian Lovell WIM M 1954 01:06:17 983
61 Stephen Fletcher BKO M 1951 01:06:20 982
62 Peter Stewart SOC M 1958 01:07:01 974
63 Tony Ludford BADO M 1944 01:07:15 971
64 Michael Merritt SO M 1957 01:07:46 965
65 Colin Godbold BKO M 1957 01:08:42 955
66 Gavin Robinson BAOC M 1967 01:09:16 948
67 Lisa White SARUM F 1996 01:09:25 947
68 Roger Pleasant SOC M 1947 01:12:32 911
69 David Battison SARUM M 1946 01:14:25 889
70 Megan Ashton RNRMOC F 1985 01:14:44 886
71 Alan Brown WSX M 1958 01:16:08 870
72 Robert Norley SOC M 1959 01:17:21 856
73 Glyn Williams WIGHTO M 1953 01:17:46 851
74 Stephen Mallison WIM M 1980 01:19:20 833
75 Marcus Bateman SN M 1965 01:20:52 815
76 Serena Ludford BADO F 1964 01:20:52 815
77 Mike Bray SN M 1955 01:20:52 815
78 Louie Malatesta SN M 1970 01:21:59 802
79 Tina Stratford WSX F 1971 01:23:37 784
80 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 01:26:25 752
81 Mike Cooper WIGHTO M 1951 01:26:44 748
82 John Taylor HM FORC M 01:28:33
83 Carol Bradwell F 02:28:44
Showing results 1 - 83 of 83