Results

19/10/14, Race the Castles including the SHI Relays, Forvie, GRAMP

Please report any errors in results to the Club Results Secretary.

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.racethecastles.com/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Brown (length: 7.8km, climb: 180m, 19 controls)
Other courses: Short Brown | Blue | Short Blue | Green | Short Green | Light Green | Long Orange | Orange | Yellow | White


  Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Matthew Speake EBOR M 1983 00:47:55 1344
2 Andrew Barr MOR M 1997 00:49:02 1337
3 Will Hensman FVO M 1979 00:51:05 1325
4 Matthew Halliday MOR M 1991 00:51:19 1324
5 Thomas Wilson EUOC M 1997 00:52:26 1317
6 Calum McLeod GRAMP M 1995 00:54:30 1303
7 Robin Galloway INT M 1966 00:55:21 1297
8 Roger Goddard FVO M 1974 00:55:51 1295
9 Robert Kelly AIRE M 1992 00:56:17 1292
10 Simon Gardner CLYDE M 1988 00:56:31 1291
11 David Robertson CLYDE M 1964 00:56:38 1290
12 Fraser Purves FVO M 1970 00:57:04 1287
13 Ross McLennan FVO M 1978 00:57:31 1284
14 Craig Nolan ESOC M 1995 00:58:01 1281
15 David Weir MOR M 1960 00:58:02 1281
16 William Rigg EUOC M 1996 00:58:13 1279
17 Jack Gomersall GRAMP M 1995 00:58:18 1279
18 Joe Taunton NOC M 1987 00:58:49 1275
19 Arnis Saltums STAG M 1985 00:59:14 1274
20 Frank Buytaert TROL M 1974 00:59:25
21 Ray Ward INT M 1975 00:59:29 1272
22 Michael Adams SYO M 1996 01:00:39 1265
23 Janne Heikkinen AUOC M 1993 01:00:59
24 Peter Gardner INT M 1985 01:01:49 1259
25 Callum White EUOC M 1997 01:01:56 1258
26 Oliver O'Brien SLOW M 1980 01:02:44 1253
27 Ian Webb SLOW M 1983 01:04:10 1244
28 John Slater WCOC M 1971 01:04:24 1243
29 Duncan Grassie AROS M 1983 01:04:39 1241
30 Patrick Walder CLYDE M 1970 01:04:44 1241
31 Ali Robertson GRAMP M 1977 01:05:32 1235
32 Jon Marsden FVO M 1974 01:06:00 1232
33 Chris Heppenstall LOC M 1979 01:07:08 1225
34 Matthew Galloway INT M 1997 01:07:17 1224
35 Janine Inman FVO F 1977 01:08:31 1218
36 Robert Daly GRAMP M 1957 01:08:50 1216
37 Andrej Olunczek USV TU Dresden M 1993 01:09:07
38 Gordon Hale SYO M 1987 01:10:01 1210
39 Stephen O\'Reilly FERMO M 1994 01:10:15 1208
40 Kin Wai Lee HKSOC M 1993 01:10:15
41 Sophie Horrocks PFO F 1993 01:10:50 1204
42 Ian Hamilton GRAMP M 1960 01:10:55 1204
43 Dmitry Ushakov LOK M 1973 01:11:09 1203
44 Kirsty Coombs MAROC F 1992 01:11:12 1203
45 Jonathan Ellis ESOC M 1979 01:11:28 1201
46 Jan Spacir SK UP Olomouc M 1993 01:15:43
47 Mark Wood ESOC M 1968 01:16:37 1170
48 Wing Chung Tam HKIOF M 1993 01:16:50
49 Sam Choi Lam HKOXCC M 1993 01:17:35
50 Peter Huzan SLOW M 1964 01:17:54 1161
51 Jessica Orr CLYDE F 1991 01:18:34 1156
52 Angel Iliev AUOC M 1993 01:19:05
53 Alex Kemp CLYDE M 1976 01:20:08 1147
54 Friedmar Richter USV TU Dresden M 1993 01:21:07
55 Alastair Dunlop CLYDE M 1973 01:21:17 1140
56 Mark Stockton GRAMP M 1981 01:25:25 1116
57 Gemma Karatay BASOC F 1982 01:29:26 1093
58 Mehmet Karatay BASOC M 1983 01:32:35 1072
59 Wai Lan Iris Lui HKOXCC W 1993 01:33:26
60 Terry Johnstone ESOC M 1966 01:36:36 1048
61 Pietro Andrade Pastro IND M 1993 01:49:37
62 Chris Beasant GRAMP M 1990 01:54:09 941
- Jason Inman FVO M 1970 00:50:53
- Lars-Johan Ahlqvist Ok Orient M 1993 01:11:25
- Jose Miguel Rodriguez Barrera IND M 1979 02:42:21
Showing results 1 - 65 of 65