Results

Achievements at
orienteering events

Race the Castles including the SHI Relays, 19/10/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.racethecastles.com/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Brown (length: 6.475km, climb: 135m, 15 controls)
Other courses: Brown | Blue | Short Blue | Green | Short Green | Light Green | Long Orange | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Charlie Adams SYO M 1964 00:43:56 1309
2 Colin McIntyre OK Tyr M 1964 00:48:16
3 Paul Murgatroyd LOG M 1967 00:48:39 1268
4 Nicholas Lightfoot SYO M 1961 00:48:52 1266
5 Julian Birkinshaw TVOC M 1964 00:49:04 1264
6 Ian Maxwell RR M 1960 00:49:20 1263
7 Jon Cross FVO M 1967 00:49:28 1262
8 Iain Botheroyd OD M 1969 00:49:53 1258
9 Robin Orr CLYDE M 1961 00:50:51 1249
10 Hugh Potter NATO M 1967 00:52:54 1230
11 Evgueni Chepelin GRAMP M 1961 00:53:28 1225
12 Mike Brett BAOC M 1964 00:53:34 1224
13 Duncan Harris DEE M 1966 00:53:46 1223
14 Kenneth Milton CLYDE M 1969 00:54:21 1219
15 Sarah Dunn MAROC F 1968 00:54:43 1216
16 Mirjam Allik CLYDE F 1981 00:55:52 1207
17 Steve Dempsey MDOC M 1963 00:56:40 1200
18 Fiona Berrow FVO F 1985 00:57:08 1197
19 Sam Gomersall GRAMP M 1961 00:57:22 1195
20 Allan Williams WCH M 1969 00:57:25 1194
21 Iain Mennie CLYDE M 1961 00:57:41 1193
22 Beth Hanson EUOC F 1996 00:57:44 1192
23 Paul Caban INT M 1964 00:57:56 1190
24 Steve Wilson CLYDE M 1965 00:58:22 1186
25 Chris Low MAROC M 1960 00:58:29 1186
26 Brian Bullen FVO M 1951 00:58:49 1183
27 Hazel Dean FVO F 1963 00:59:03 1181
28 Max Carcas INT M 1968 00:59:18 1179
29 Andrew McMurtrie MAROC M 1968 00:59:18 1179
30 Tony Udris SYO M 1969 01:00:56 1162
31 Ian Hughes WCH M 1963 01:00:56 1162
32 John Lang GRAMP M 1966 01:01:00 1162
33 John Mason MAROC M 1964 01:02:13 1151
34 Iain McLeod GRAMP M 1960 01:04:38 1131
35 Jørgen Nilsen Sandnes IL(Rogaland) M 1969 01:05:23
36 Nick Collins MAROC M 1967 01:05:48 1121
37 Isla Simmons BOK F 1992 01:06:37 1114
38 Phil Smith AYROC M 1963 01:06:39 1114
39 George Paterson INVOC M 1967 01:06:39 1114
40 Trevor Ricketts MAROC M 1960 01:06:43 1113
41 Elizabeth Britton CLYDE F 1988 01:07:12 1110
42 Bryony Harding AIRE F 1993 01:07:45 1104
43 Matthew White LEI M 1967 01:08:01 1102
44 Paul Taylor SYO M 1965 01:10:05 1085
45 Graham Watson WCOC M 1962 01:11:52 1068
46 Kenneth Daly INT M 1962 01:14:35 1044
47 Nigel Owens SYO M 1966 01:16:55 1025
48 David Summers INVOC M 1961 01:23:38 967
49 Julie Kovarova IND W 1993 01:24:58
- Nadiya Volynska OK Orion W 1993 01:05:58
- Gema Maria Gonzalez Viera IND W 1993 02:42:32
Showing results 1 - 51 of 51