Results

Achievements at
orienteering events

Salisbury City Race (UKOL18), 02/11/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.sarumo.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Course 2 (M40,M45,M50,W18,W20,W21,W35) (length: 7.3km, 33 controls)
Other courses: UKOL Course 1 (M18,M20,M21,M35) | UKOL Course 3 (M55,M60,W40,W45,W50) | UKOL Course 4 (M65,M70,M75,M80,W55,W60) | UKOL Course 5 (W65,W70,W75,W80) | UKOL Course 6 (M16,W16) | Badge Course 7 (M20S,M18S,M21V,W20L,W18L,W21S) | Badge Course 9

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Richard Barrett BAOC M 1970 00:50:27 1318
2 Andrew Monro NGOC M 1969 00:53:00 1291
3 Are Kristiansen IL Tyr M 1965 00:54:19
4 Thor Mella OSTMAR M 1964 00:55:23
5 Brian Ward HALO M 1962 00:55:30 1266
6 Kevin Fielding HH M 1968 00:55:46 1264
7 Kevin Harding HH M 1959 00:55:48 1264
8 Charles Bromley Gardner BAOC M 1960 00:55:58 1261
9 Steve Long TVOC M 1962 00:56:34 1255
10 Paul Caban INT M 1964 00:56:52 1252
11 Alice Leake AIRE F 1991 00:58:05 1240
12 Paul Gebbett BOK M 1969 00:58:44 1234
13 Robert Sweatman SOC M 1961 00:58:49 1233
14 Vince Roper SLOW M 1967 00:59:08 1229
15 Alan Honey BOK M 1960 00:59:15 1228
16 Dale Paget WSX M 1964 00:59:23 1227
17 Trevor Hindle MDOC M 1964 00:59:26 1227
18 Alan Hickling SAX M 1964 00:59:58 1221
19 Craig Blackford BADO M 1968 01:00:22 1216
20 Mike Brett BAOC M 1964 01:00:31 1214
21 Sophie Kirk OD F 1992 01:00:52 1209
22 Richard Cottle BOK M 1965 01:01:00 1208
23 Stephen McKinley SN M 1964 01:01:17 1205
24 Tore Sagvoldrn OSTMAR 01:01:26
25 Steinar Låg Oestma M 1968 01:01:29
26 Anne Edwards TVOC F 1989 01:01:47 1199
27 Max Carcas INT M 1968 01:02:35 1190
28 Trond Lund If Tyr M 1968 01:02:57
29 Jørn Limi Oppsal M 1969 01:03:05
30 Laura Britton BOK F 1979 01:03:52 1177
31 David Frampton HH M 1970 01:04:04 1175
32 Alan Knight DEVON M 1961 01:04:15 1173
33 Peter Warland SOS M 1965 01:04:17 1172
34 Rune Teigland OSTMAR M 1960 01:04:25
35 Jes Dickin SOC M 1960 01:04:40 1168
36 Alastair Dunlop CLYDE M 1973 01:04:40 1168
37 Mark Collins DFOK M 1960 01:04:47 1167
38 Neil Albert NGOC M 1971 01:05:29 1161
39 Jeremy Tonge BOK M 1970 01:05:32 1160
40 Natalia Pereverzina HH F 1994 01:06:08 1154
41 Ian Wilson LEI M 1966 01:06:10 1154
42 Vemund Kongsnes Oestma M 1969 01:06:11
43 Anne Straube OD F 1975 01:06:17 1153
44 Rolv Anders Systad Lyn Sk M 1965 01:06:25
45 Jeff Butt SARUM M 1963 01:06:36 1149
46 Jon Brooke WSX M 1966 01:07:03 1145
47 Øystein Kildahl OK Øst M 1958 01:07:28
48 Paul Fox SN M 1962 01:07:30 1139
49 Andrew Stott NGOC M 1959 01:07:44 1137
50 Nick Green GO M 1962 01:07:47 1136
51 Heather Findlay SLOW F 1978 01:08:17 1131
52 Gordon Parker SLOW M 1963 01:08:26 1129
53 Paul Luttman SO M 1972 01:08:44 1126
54 Joern Mjoester OSTAMA M 1968 01:08:54
55 Jane Baldock BOK F 1982 01:08:57 1124
56 Christine Currie SOC F 1977 01:09:45 1116
57 Sally Calland RSOC F 1975 01:09:45 1116
58 James Buck SARUM M 1969 01:09:47 1115
59 Neil Frankum BKO M 1969 01:10:27 1110
60 Caroline Gay BOK F 1979 01:10:58 1105
61 Robin Wilson SO M 1959 01:11:01 1104
62 Megan Ashton RNRMOC F 1985 01:11:09 1103
63 Robert Minto ICO M 1966 01:11:18
64 Rebecca Ellis WIM F 1986 01:11:47 1097
65 Rob Hick WSX M 1960 01:11:53 1096
66 Stuart Greening BAOC M 1965 01:12:40 1089
67 Anthony Walker TVOC M 1965 01:12:53 1087
68 Andrew Reynolds DEVON M 1966 01:13:27 1081
69 Derick Mercer BKO M 1964 01:14:28 1070
70 David Heale HH M 1967 01:15:12 1062
71 Andrew French WIM M 1965 01:15:42 1057
72 Charlotte Bermingham UBOC F 1989 01:15:56 1054
73 Claire Mills BAOC F 1982 01:15:56 1054
74 David Marsh SO M 1963 01:16:09 1052
75 Daniel Roth OD M 1971 01:16:31 1048
76 David Vincent DVO M 1961 01:16:40 1047
77 Bernard Fowler BAOC M 1970 01:16:48 1045
78 Svein Otterlei Ostmar M 1968 01:17:35
79 Emily Blackford BADO F 1995 01:19:31 1017
80 Tim Keogh MV M 1963 01:21:03 1001
81 Adrian Hollis IND M 1969 01:21:19
82 Neil Gordon BAOC M 1961 01:21:24 997
83 Geoff Keenan DEVON M 1963 01:21:40 995
84 Sarah Dredge WCH F 1985 01:21:51 993
85 Olwen Rowlands BOK F 1987 01:22:31 986
86 Brian Burt BKO M 1963 01:22:39 984
87 Laura Parkes HH F 1992 01:22:44 984
88 Jon Darley GO M 1966 01:23:17 979
89 Doug Greenwood BKO M 1973 01:23:46 974
90 Maria Pereverzina HH F 1996 01:23:53 973
91 Beth Hanson EUOC F 1996 01:23:55 972
92 Carolyn Hindle FVO F 1996 01:24:03 971
93 Lyndsey Jones BAOC F 1980 01:26:40
94 David Potter BOK M 1962 01:26:44 942
95 Gavin Avey-Hebditch WSX M 1959 01:27:02 939
96 Egg Cameron SARUM F 1984 01:28:35 922
97 Brian Hodge WIM M 1961 01:30:00 907
98 Clare Todd LOK F 1977 01:30:32 900
99 John Marsh SO M 1967 01:30:40 899
100 Jo-Anne Purchase QO F 1978 01:32:39 879
101 Jemma Davie DEVON F 1990 01:33:48 866
102 Rebecca Jackson DEVON F 1975 01:35:39 847
103 Ian Wells SOC M 1959 01:36:00 844
104 Sarah Brown IND 01:43:13
105 Tamzin Earley IND 01:45:06
106 Clare Woods WAOC F 1988 02:05:25 544
- Tim Tett SYO M 1960 00:58:13
- Christian Saxtoft BOK M 1962 01:05:27
- Rupert Lyon mp IND M 1968 01:10:57
Showing results 1 - 109 of 109