Results

Achievements at
orienteering events

KFO CompassPoint Scottish O League 1, 16/03/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.rstrain.ndtilda.co.uk/results_14/kfo_sol1/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 5.5km, climb: 65m, 13 controls)
Other courses: Brown | Short Brown | Black | Short Blue | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 John Tullie RR M 1957 00:41:35 1292
2 Ross McMurtrie MAROC M 1998 00:44:59 1266
3 Roger Coombs MAROC M 1957 00:45:19 1264
4 Ewan McMillan MAROC M 1998 00:47:10 1249
5 Robert Hickling BASOC M 1954 00:48:41 1237
6 Alex Campbell BASOC M 1958 00:51:35 1215
7 Grahame Nicoll M 1958 00:51:43 1214
8 Rona Lindsay ESOC F 1994 00:51:45 1213
9 Gary Longhurst FVO M 1959 00:52:09 1210
10 Janine Inman FVO F 1977 00:52:43 1206
11 Katrina McLeod GRAMP F 1994 00:52:46 1205
12 Finlay Todd INVOC M 1999 00:54:01
13 Mike Stewart INT M 1958 00:54:03 1196
14 Callum Hunter ECKO M 1999 00:54:08
15 Bob Cherry AYROC M 1957 00:54:15 1195
16 Rowan White INVOC M 1999 00:54:59
17 Alastair Dunlop CLYDE M 1973 00:55:01 1189
18 Jennifer Ricketts EUOC F 1997 00:55:05 1188
19 Tom Lines EUOC M 1999 00:55:46
20 Rona Molloy FVO F 1968 00:55:57 1182
21 Samuel Galloway INT M 1998 00:56:20 1179
22 Graham McIntyre INT M 1958 00:56:50 1175
23 James Ackland INT M 1999 00:58:27
24 Carolyn McLeod GRAMP F 1964 00:58:53 1159
25 Graeme Ross INT M 1973 00:59:05 1157
26 Evgueni Chepelin GRAMP M 1961 01:00:13 1148
27 Crawford Lindsay ESOC M 1955 01:01:33 1138
28 Paul Duley GRAMP M 1954 01:02:11 1134
29 Ian Davidson CLYDE M 1957 01:02:16 1133
30 Alan Partridge ECKO M 1949 01:02:17 1133
31 Keith Roberts MAROC M 1959 01:02:40 1130
32 Roger Garnett ESOC M 1951 01:02:41 1130
33 Keith Brown ESOC M 1962 01:02:57 1128
34 Andrew Waller ESOC M 1962 01:03:00 1127
35 Susannah Macmillan ECKO F 1968 01:03:30 1123
36 Neil Hope M 1998 01:04:59 1112
37 Robert Daly GRAMP M 1957 01:05:02 1111
38 Helena Nolan ESOC F 1966 01:05:24 1109
39 Fran Daley ESOC F 1975 01:06:19 1101
40 Mark Holliday FVO M 1956 01:07:06 1096
41 Callum Scott BASOC M 1956 01:07:17 1095
42 Peter Halling ESOC M 1951 01:07:26 1094
43 Kristian Roberts WCH M 1993 01:07:51 1091
44 Bronwyn Matthews MAROC F 1996 01:08:07 1089
45 Finlay Ross ESOC M 1966 01:08:48 1084
46 Paul Frost BASOC M 1957 01:09:02 1082
47 Adrian Will GRAMP M 1974 01:11:27 1063
48 Pete Younger ELO M 1955 01:13:29 1047
49 Alan Halliday MOR M 1954 01:13:57 1044
50 Donald Grassie MOR M 1956 01:14:02 1043
51 Andrea Davison ESOC F 1976 01:14:09 1042
52 Peggy Purves FVO F 1972 01:14:21 1041
53 Hamish Weir MOR M 1999 01:15:17
54 Angus Shaw ESOC M 1996 01:15:23 1033
55 Evelyn Mason F 1996 01:15:24 1032
56 LESLIE DALGLEISH ESOC M 1950 01:16:55 1022
57 Jonathan Molloy FVO M 1968 01:17:06 1020
58 Cara McMurtrie MAROC F 1996 01:18:20 1010
59 Charlie Woodward AYROC M 1954 01:18:49 1007
60 Les Smithard KFO M 1952 01:20:04 997
61 Emily Birch IND W 1993 01:20:11
62 John Coon M 1951 01:23:44 970
63 Simon Firth ESOC M 1974 01:29:00 929
64 Timothy May NO CLUB M 1964 01:29:03
65 John Topping CLYDE M 1953 01:31:44 908
66 Robin Strain ELO M 1950 01:32:59 898
67 Katy McNeil MOR F 1971 01:34:04 889
68 Colin Matheson FVO M 1954 01:34:56 883
69 Stephen Round SELOC M 1951 01:36:24 870
70 William Bruce RR M 1953 01:37:27 862
71 Mark Kassyk ESOC M 1957 01:41:18 834
72 Tricia Woodward AYROC F 1957 01:44:58 806
Showing results 1 - 72 of 72