Results

Achievements at
orienteering events

ESOC CompassPoint Scottish O League 5, 14/09/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.esoc.org.uk/results-files/2014/0914-craigabarns/index.html

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 4.8km, climb: 245m, 17 controls)
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Short Blue | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Tom Lines EUOC M 1999 00:49:59
2 Patrick Walder CLYDE M 1970 00:51:23 1252
3 Callum Hunter ECKO M 1999 00:53:11
4 Ewan McMillan MAROC M 1998 00:54:19 1240
5 Samuel Galloway INT M 1998 00:54:41 1238
6 Finlay Todd INVOC M 1999 00:56:28
7 Roger Coombs MAROC M 1957 00:57:26 1227
8 Jennifer Ricketts EUOC F 1997 00:58:40 1221
9 Robert Daly GRAMP M 1957 00:59:30 1219
10 Alex McCann MDOC M 1995 00:59:39 1218
11 Jake Chapman MAROC M 2000 01:00:59
12 Ross McMurtrie MAROC M 1998 01:01:08 1213
13 Brad Connor FVO M 1970 01:01:48 1211
14 Bob Cherry AYROC M 1957 01:01:50 1211
15 Alex Carcas EUOC M 1998 01:02:43 1207
16 Alex Campbell BASOC M 1958 01:02:59 1207
17 Katrina McLeod GRAMP F 1994 01:03:40 1204
18 Jo Armstrong IND M 1974 01:05:28
19 Davie Frame TAY M 1958 01:06:53 1191
20 Grant Carstairs TAY M 1954 01:07:19 1189
21 Rona Lindsay ESOC F 1994 01:09:04 1183
22 Alastair Dunlop CLYDE M 1973 01:09:24 1181
23 Frances Wright MAROC F 1995 01:11:07 1175
24 James Ackland INT M 1999 01:11:42
25 Mark Holliday FVO M 1956 01:12:31 1169
26 Freddie Carcas INT M 1999 01:12:40
27 David Allison STAG M 1962 01:12:47 1168
28 Ian Davidson CLYDE M 1957 01:14:57 1157
29 Paul Caffyn GRAMP M 1998 01:17:54 1146
30 Susannah Macmillan ECKO F 1968 01:18:07 1145
31 Hannah Bradley CLOK F 1995 01:18:31 1143
32 Evelyn Mason F 1996 01:19:09 1140
33 Neil Hope INVOC M 1998 01:19:47 1138
34 Janette Macleod IND W 1979 01:20:25
35 Pete Younger ELO M 1955 01:21:20 1131
36 Grahame Nicoll M 1958 01:21:44 1129
37 Lorna Eades INT F 1967 01:21:55 1129
38 Graeme Ross INT M 1973 01:22:46 1126
39 Alistair Duguid TAY M 1979 01:23:20
40 Peggy Purves FVO F 1972 01:26:07 1113
41 Crawford Lindsay ESOC M 1955 01:26:45 1110
42 Jessica Mason CUOC F 1994 01:26:50 1110
43 Paul Duley GRAMP M 1954 01:27:37 1107
44 Tom Nichol AYROC M 1998 01:27:42 1107
45 Tyler Morrison ESOC M 1991 01:29:01 1102
46 Iain Mennie CLYDE M 1961 01:30:02 1098
47 Roger Garnett ESOC M 1951 01:31:09 1093
48 Charlie Woodward AYROC M 1954 01:45:05 1036
49 Tim O'Donoghue SOLWAY M 1952 01:45:10 1036
50 David Esson GRAMP M 1979 01:45:11 1036
51 Jonathan Molloy FVO M 1968 01:48:19 1024
52 David Nisbet ESOC M 1956 01:50:35 1015
53 Robin Strain ELO M 1950 01:56:21 992
54 Graham McIntyre INT M 1958 02:07:52 946
55 Fergus Smith AYROC M 1998 02:12:39 926
56 Rachel Kirkland INT F 1971 02:20:49 890
57 William Bruce RR M 1953 02:36:17 830
58 Julian Blow TAY M 1961 02:36:38 829
59 Tricia Woodward AYROC F 1957 02:51:31 767
- Rowan White INVOC M 1999 00:40:48
- Keith Roberts MAROC M 1959 01:37:10
Showing results 1 - 61 of 61