Results

Achievements at
orienteering events

Midland Championships, 26/10/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.derwentvalleyorienteers.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course 6 (length: 6.7km, climb: 280m, 22 controls)
Other courses: Course 1 | Course 2 | Course 3 | Course 4 | Course 5 | Course 7 | Course 8 | Course 9 | Course 10 | Course 11 | Course 12 | Course 13 | Course 14 | Course 15 | Course 16 | Course 17 | Course 18 | Course 19 | Course 20

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Zac Hudd WCOC M 2000 00:48:49
2 Joe Thomas SHUOC M 1998 00:48:51 1246
3 Alasdair Pedley EUOC M 1999 00:49:18
4 Matthew Hartland WCH M 1998 00:54:15 1218
5 Jack Cryer PFO M 1999 00:55:35
6 Jack Leitch EUOC M 1998 00:56:33 1207
7 Peter Haines AIRE M 1954 00:57:03 1204
8 Nicholas Wilson DUOC M 1999 00:57:50
9 Bob Dredge WCOC M 1951 00:58:02 1200
10 Finn Lydon EUOC M 1999 00:58:36
11 Euan Tebbutt CUOC M 1998 00:59:11 1195
12 Steve Whitehead EBOR M 1951 01:00:08 1190
13 Richard Payne EPOC M 1950 01:01:10 1186
14 Josh Partridge SOS M 1999 01:03:19
15 Tom Barber LEI M 1998 01:05:39 1160
16 Tony Feltbower OD M 1954 01:06:14 1156
17 Rob Pearson SYO M 1954 01:06:29 1155
18 James Nisbet SMOC M 1999 01:07:45
19 Christopher Calow DEE M 1952 01:08:10 1147
20 Martyn Roome SROC M 1952 01:09:26 1140
21 Jonathan Howell WCH M 1952 01:10:18 1136
22 Mike Baggott OD M 1951 01:10:34 1134
23 Henry Morgan POTOC M 1954 01:10:57 1133
24 Howard Sawyer AIRE M 1954 01:10:59 1133
25 Martyn Gill AIRE M 1952 01:12:19 1126
26 George Tanner PFO M 1999 01:12:44
27 John Franklin SYO M 1951 01:13:35 1119
28 James Howlett LUUOC M 1999 01:19:38
29 Andrew Payne DEE M 1951 01:19:39 1090
30 Colin Hicks SOC M 1952 01:20:09 1087
31 Tony Carlyle AIRE M 1951 01:22:21 1075
32 David Booker NOC M 1954 01:23:17 1069
33 Keith Downing SMOC M 1953 01:26:02 1055
34 David Rosen SROC M 1953 01:28:37 1042
35 Ian Wells RAFO M 1953 01:28:54 1040
36 Simon Warrener CUOC M 1999 01:30:36
37 Jim Elder SYO M 1950 01:31:39 1027
38 Jeffrey Baker LOG M 1951 01:35:56 1005
39 Geoffrey Hollins POTOC M 1954 01:38:30 993
40 Joe Uprichard DVO M 1999 01:38:56
41 Brian Denness DVO M 1954 01:48:05 942
42 Ian Gilliver MDOC M 1951 01:51:25 925
43 Andrew Waters WCH M 1951 02:06:17 847
44 John Heaton POTOC M 1952 02:10:03 827
Showing results 1 - 44 of 44