Results

Achievements at
orienteering events

Lakes 5 Days Day 1 (UKOL), 03/08/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakes5.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL 12 (M80,M85,W80,W85) (length: 3.3km, climb: 100m, 10 controls)
Other courses: UKOL 1 (M21,M35,M40) | UKOL 2 (M45,M50) | UKOL 3 (M55,W21) | UKOL 4 (M18,M20,M60) | UKOL 5 (M16,W35,W40,W45) | UKOL 6 (M65) | UKOL 7 (W50,W55) | UKOL 8 (M70,W60) | UKOL 9 (W16,W18,W20,W65) | UKOL 10 (M75) | UKOL 11 (W70,W75) | 13 | 14 | 15 | 16 | 17


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Soren Andersson VASBY M 1959 00:41:47
2 Helle Rennu SAKU W 1954 00:46:19
3 Peter Hambleton SARUM M 1943 00:48:55 1030
4 Steinar Ruud TT-TUR/KONNERUD IL M 1939 00:49:38
5 Peter Hubberstey NOC M 1944 00:49:49 1022
6 J Brunton INVOC F 1953 00:49:59 1021
7 Val Hodsdon SHOO W 1949 00:51:28
8 Suzanne Relton EBOR F 1957 00:52:08 1006
9 Roger Baker TVOC M 1932 00:52:20 1004
10 Karin Larsson OK KOMPASSEN W 1954 00:52:35
11 Janet Leake EBOR F 1959 00:53:20 997
12 Richard Collins SROC M 1944 00:54:15 989
13 John Hodsdon SHOO M 1939 00:54:21
14 Christian Fiechter OLC KAPREOLO M 1939 00:55:18
15 Peter Hills DEE M 1944 00:56:36 970
16 Norman Hall WCH M 1934 00:57:12 965
17 Sarah Howes SAX F 1959 00:57:17 965
18 Jan Ellis MDOC F 1948 00:57:42 961
19 Ola Kvernmo TT-TUR/MOLDE&OMG IF M 1939 00:58:20
20 Kath Etherden SELOC F 1951 00:58:28 956
21 David Parkin DVO M 1933 00:58:39 954
22 Anne Hickling ESOC F 1955 00:59:04 952
23 Catherine Springett BKO F 1957 01:01:00 936
24 Olaf Småstuen TT-TUR/GJØ-VARD M 1934 01:02:17
25 Britt S. Straume TT-TUR/DRANGEDAL OL W 1949 01:05:56
26 Ludmila Novotna TJ OPAVA W 1949 01:07:52
27 Henny H. Reinhold TT-TUR/EGERSUND OL W 1944 01:08:01
28 Pat Conway LEI F 1954 01:08:07 876
29 Charlotte Thornton SARUM F 1945 01:08:12 875
30 Harold White LVO M 1943 01:09:43 863
31 Helen O'Neil NOC F 1955 01:09:44 863
32 Alison Hodgson CLOK F 1948 01:10:27 858
33 Chris Murphy DEE F 1957 01:10:51 855
34 Pat Aspinall EPOC F 1942 01:11:06 853
35 Donald Moir LEI M 1933 01:12:26 843
36 Mary Fogo SO F 1934 01:13:39 834
37 Frank Major NN M 1944 01:16:35 811
38 Beryl Seaman INVOC F 1950 01:17:14 805
39 Ann Harris SMOC F 1954 01:17:52 799
40 Richard Thornton SARUM M 1943 01:18:06 797
41 Pamela Hardy WRE F 1948 01:19:08 790
42 Sally Rollo SOLWAY F 1952 01:19:30 787
43 Margaret Kent SO F 1937 01:19:33 787
44 Thorolf Trolsrud TT-TUR/BOTNE SK M 1944 01:19:43
45 Elizabeth Drew EBOR F 1949 01:19:46 785
46 Ruth Ellis DVO F 1951 01:21:44 769
47 John Butler HALO M 1943 01:22:43 761
48 Barbara George NOR F 1934 01:23:47 752
49 Joan Hambleton SARUM F 1942 01:24:01 750
50 Noreen Ives WAOC F 1953 01:25:09 741
51 Eileen Bedwell CLOK F 1931 01:26:02 733
52 Jane McQuillen SOLWAY F 1943 01:26:35 729
53 Noreen Turner WRE F 1941 01:26:57 725
54 Gillian Cross WIM F 1945 01:31:06 695
55 Jane Payne EPOC F 1952 01:31:49 689
56 Marit Odden TT-TUR/DRANGEDAL OL W 1949 01:34:32
57 Anne Marie Ceeberg TT-TUR/HEDRUM OL W 1949 01:36:24
58 Kornelia Mock TSC EINTR. DORTMUND W 1959 01:37:36
59 Hazel Bickle WAOC F 1951 01:39:07 631
60 Kåre Ritland FANA IL M 1934 01:48:01
61 Hjørdis Øvreås TT-TUR/BOTNE SK W 1944 01:51:54
62 Maria Marshall WAOC F 1952 01:52:54 522
63 Torunn Frøvoll TT-TUR/IF STURLA W 1944 01:55:56
64 Norma Atherton LOC F 1944 01:57:42 485
65 Ursula Oxburgh WAOC F 1934 01:57:42 485
66 Ron Oxburgh WAOC M 1934 02:00:05 466
67 Roy Malley NATO M 1929 02:01:45 453
68 Anita Kingdon SAX F 1954 02:02:53 444
69 Patricia McLaughlin STAG F 1951 02:33:55 195
- Annabel Pring KERNO F 1956 00:28:16
- Ellen Bjerva TT-TUR/DRANGEDAL OL W 1949 00:31:32
- Alan Heron SELOC M 1934 00:49:24
- Pauline Olds KERNO F 1954 00:56:17
- Johanna Tavner-Corner TOOHEY FOREST W 1954 01:10:59
- June Cole LEI F 1941 01:29:39
- Pat Marston SYO F 1947 01:55:35
- Ann McCarthy SOUTHLAND W 1934 02:09:27
Showing results 1 - 77 of 77