Results

Achievements at
orienteering events

Lakes 5 Days Day 2 (UKOL), 04/08/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakes5.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL 10 (M75) (length: 2km, 10 controls)
Other courses: UKOL 1 (M21,M35,M40) | UKOL 2 (M45,M50) | UKOL 3 (M55,W21) | UKOL 4 (M18,M20,M60) | UKOL 5 (M16,W35,W40,W45) | UKOL 6 (M65) | UKOL 7 (W50,W55) | UKOL 8 (M70,W60) | UKOL 9 (W16,W18,W20,W65) | UKOL 11 (W70,W75) | UKOL 12 (M80,M85,W80,W85) | 13 | 14 | 15 | 16 | 17


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Katherine Hall SYO F 1996 00:28:20 1095
2 Elling Frøvoll TT-TUR/IF STURLA M 1939 00:28:20
3 Jennie Warner SO F 1979 00:28:42 1091
4 Moira Chapman SYO F 1971 00:29:19 1085
5 Svein Solerød TT-TUR/TOTEN-TROLL M 1939 00:31:57
6 Roger Hargreaves KERNO M 1947 00:32:18 1057
7 Jo-Anne Purchase QO F 1978 00:33:01 1051
8 Per Vikane FANA M 1939 00:33:12
9 Andrea Magowan BAOC F 1976 00:33:42 1045
10 Pauline Tryner SYO F 1972 00:33:42 1045
11 Anders Hedin MOTALA AIF OL M 1949 00:33:49
12 Roger Maher SO M 1938 00:34:23 1039
13 Peter Morton KERNO M 1946 00:36:06 1022
14 Trevor Simpson OD M 1939 00:36:29 1020
15 Andrew Gregory MDOC M 1935 00:36:49 1018
16 Jeremy Oldershaw SAX M 1938 00:37:10 1014
17 Romane Salathé RAID O' PARIS W 1996 00:37:23
18 Dick Carmichael TINTO M 1948 00:37:53 1008
19 Angela Darley GO F 1973 00:39:11 997
20 Lars Arlebo KFUM ÖREBRO OK M 1949 00:39:22
21 Carolyne Young BAOC W 1979 00:39:24
22 Arthur Boyt DEVON M 1939 00:39:37 992
23 Malcolm McIvor DEE M 1939 00:39:47 991
24 Bjørn Gunnerød TT-TUR/ASKER SK M 1939 00:40:04
25 Oddvar Gjelstad TT-TUR/SANDEFJORD OK M 1939 00:40:08
26 Martin Cross WIM M 1945 00:40:29 984
27 Heidi Oates BAOC F 1970 00:40:32 984
28 Harald Wibye OK MOSS M 1939 00:40:56
29 Einar Straume TT-TUR/DRANGEDAL OL M 1949 00:40:58
30 Jenny Lightfoot SYO F 1970 00:41:06 979
31 Basil Baldwin GSN M 1939 00:41:10
32 Chris Burden AIRE M 1948 00:41:32 975
33 Arvo Järvet SAKU M 1949 00:41:32
34 Jean Baudoin 0615AZ M 1949 00:42:27
35 John Thompson TVOC M 1935 00:42:45 963
36 Jane Holcombe BOK F 1970 00:42:48 963
37 Judith Austerberry NGOC F 1974 00:43:12 960
38 Dawn Goddard FVO F 1967 00:43:30 957
39 Caitlin Campbell WAOC F 1995 00:43:59 953
40 John Pigott POTOC M 1946 00:44:41 947
41 Bill Vigar QO M 1935 00:45:27 940
42 Cathrine Degnen NATO F 1972 00:45:31 939
43 Helen Elmes DEE F 1994 00:45:40 938
44 Peter Leake LEI M 1939 00:46:18 932
45 Hanspeter Staedelin OLV LANGENTHAL M 1949 00:46:25
46 Karen Baker BAOC W 1974 00:46:31
47 Keith Parkes DFOK M 1945 00:46:56 926
48 Freya Askham SMOC F 1974 00:46:59 925
49 Derek Turner WRE M 1939 00:48:07 915
50 Philip Gager SROC M 1946 00:48:33 911
51 Derry Kelleher NOR M 1949 00:48:41 910
52 Tony Noott BOK M 1937 00:49:30 902
53 Ali Lea BAOC F 1975 00:49:37 901
54 Stephen Nightingale HOC M 1948 00:49:56 897
55 Annika Greenwood BKO F 1971 00:50:51 887
56 Robert Teed NGOC M 1939 00:51:00 885
57 Patrick Maher SO M 1935 00:51:44 878
58 Tommy Haglund KFUM ÖREBRO OK M 1944 00:52:35
59 Bjørn Ceeberg TT-TUR/HEDRUM OL M 1949 00:53:09
60 Ruth Wilson NATO F 1978 00:54:11 857
61 Bill Brown WSX M 1937 00:55:45 843
62 David Skinner SOS M 1949 00:57:00 832
63 Ray Stuart DVO M 1949 00:57:26 828
64 Magnar Reppesgård TT-TUR/HEDRUM OL M 1939 00:58:56
65 Peter Wells EBOR M 1936 01:01:56 787
66 C Drew EBOR M 1947 01:02:39 780
67 Göran Larsson OK KOMPASSEN M 1949 01:04:47
68 David Lee NGOC M 1936 01:05:09 757
69 Peter Edwards DEE M 1936 01:05:11 756
70 Duncan Shiell RR M 1948 01:05:23 754
71 Robin Walker BOK M 1938 01:05:45 751
72 Peter Knott SROC M 1936 01:06:28 744
73 Alice Owen BOK F 1973 01:06:35 743
74 Peter Yoxall POTOC M 1946 01:07:16 736
75 Rodney Freeburn NOR M 1938 01:07:20 735
76 John Warren WIM M 1937 01:08:50 721
77 Martin Gibbons WRE M 1949 01:09:07 719
78 Mike Bowden NN M 1935 01:10:05 711
79 Barbara Ford HOC F 1955 01:10:43 706
80 Graham Hardy WRE M 1943 01:11:49 696
81 Tony Tavner-Corner TOOHEY FOREST M 1949 01:12:55
82 Walter Wright NATO M 1938 01:16:17 655
83 Richard Moseley LOC M 1938 01:17:13 646
84 Robin Campbell CHIG M 1937 01:20:04 621
85 Debra Hoyle PFO F 1970 01:20:44 614
86 Andrea Davison ESOC F 1976 01:21:46 604
87 Paul Davison IND M 1949 01:21:55
88 Patrick Pay WRE M 1938 01:28:16 546
89 Roger Cole LEI M 1938 01:41:13 430
90 Guy Goodair EPOC M 1936 02:03:21 225
- Natalia Barker-Pilsworth RAFO W 1974 01:15:53
Showing results 1 - 91 of 91