Results

Achievements at
orienteering events

Lakes 5 Days Day 2 (UKOL), 04/08/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakes5.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL 12 (M80,M85,W80,W85) (length: 1.6km, 9 controls)
Other courses: UKOL 1 (M21,M35,M40) | UKOL 2 (M45,M50) | UKOL 3 (M55,W21) | UKOL 4 (M18,M20,M60) | UKOL 5 (M16,W35,W40,W45) | UKOL 6 (M65) | UKOL 7 (W50,W55) | UKOL 8 (M70,W60) | UKOL 9 (W16,W18,W20,W65) | UKOL 10 (M75) | UKOL 11 (W70,W75) | 13 | 14 | 15 | 16 | 17


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Christian Fiechter OLC KAPREOLO M 1939 00:24:32
2 Helle Rennu SAKU W 1954 00:27:16
3 John Hodsdon SHOO M 1939 00:27:40
4 Sarah Howes SAX F 1959 00:28:09 985
5 Peter Hills DEE M 1944 00:28:33 982
6 Peter Hambleton SARUM M 1943 00:29:06 975
7 Pamela Hardy WRE F 1948 00:29:22 972
8 Anne Hickling ESOC F 1955 00:29:29 971
9 Charlotte Thornton SARUM F 1945 00:30:47 957
10 Val Hodsdon SHOO W 1949 00:30:53
11 David Mawdsley MDOC M 1941 00:31:10 954
12 John Butler HALO M 1943 00:31:28 951
13 Norman Hall WCH M 1934 00:31:30 950
14 Elizabeth Drew EBOR F 1949 00:31:46 948
15 Peter Hubberstey NOC M 1944 00:31:50 947
16 Olaf Småstuen TT-TUR/GJØ-VARD M 1934 00:32:33
17 Frank Major NN M 1944 00:33:23 930
18 Richard Collins SROC M 1944 00:34:01 923
19 Ann Harris SMOC F 1954 00:34:15 920
20 Beryl Seaman INVOC F 1950 00:34:28 918
21 Anne Hoy ESOC F 1958 00:35:12 910
22 Kath Etherden SELOC F 1951 00:35:19 909
23 Britt S. Straume TT-TUR/DRANGEDAL OL W 1949 00:35:19
24 Gillian Cross WIM F 1945 00:35:33 906
25 J Brunton INVOC F 1953 00:36:19 897
26 Chris Murphy DEE F 1957 00:36:30 894
27 Jan Ellis MDOC F 1948 00:36:33 894
28 Harold White LVO M 1943 00:36:48 891
29 Pat Conway LEI F 1954 00:37:16 885
30 Alan Heron SELOC M 1934 00:37:22 884
31 Ros West CHIG F 1948 00:37:38 881
32 Hazel Bickle WAOC F 1951 00:37:54 878
33 Trish Carmichael TINTO F 1948 00:37:58 877
34 Judith Guillaume SYO F 1953 00:39:33 861
35 Ludmila Novotna TJ OPAVA W 1949 00:39:44
36 Noreen Ives WAOC F 1953 00:40:23 852
37 Roger Baker TVOC M 1932 00:41:10 845
38 Suzanne Relton EBOR F 1957 00:41:58 837
39 Ola Kvernmo TT-TUR/MOLDE&OMG IF M 1939 00:41:59
40 Steinar Ruud TT-TUR/KONNERUD IL M 1939 00:42:10
41 Johanna Tavner-Corner TOOHEY FOREST W 1954 00:42:12
42 Henny H. Reinhold TT-TUR/EGERSUND OL W 1944 00:42:30
43 Vikki Crawford WIM F 1941 00:43:08 824
44 Anita Kingdon SAX F 1954 00:43:35 819
45 Barbara George NOR F 1934 00:43:51 816
46 Torunn Frøvoll TT-TUR/IF STURLA W 1944 00:44:19
47 Astrid Gjelstad TT-TUR/SANDEFJORD OK W 1949 00:44:24
48 Ruth Ellis DVO F 1951 00:45:02 803
49 Catherine Springett BKO F 1957 00:45:52 793
50 Mary Fogo SO F 1934 00:46:50 783
51 Joan Hambleton SARUM F 1942 00:47:19 778
52 Janet Leake EBOR F 1959 00:47:19 778
53 Annabel Pring KERNO F 1956 00:47:43 774
54 June Cole LEI F 1941 00:48:23 767
55 Pat Aspinall EPOC F 1942 00:49:16 757
56 Kornelia Mock TSC EINTR. DORTMUND W 1959 00:49:59
57 Donald Moir LEI M 1933 00:50:33 742
58 John Spence TVOC M 1932 00:50:51 739
59 Anne Marie Ceeberg TT-TUR/HEDRUM OL W 1949 00:52:00
60 Jane Payne EPOC F 1952 00:52:46 718
61 Margaret Kent SO F 1937 00:52:49 718
62 Alison Hodgson CLOK F 1948 00:53:35 710
63 Elsie Hargreaves KERNO F 1946 00:53:49 708
64 Karin Larsson OK KOMPASSEN W 1954 00:54:15
65 Maria Marshall WAOC F 1952 00:56:06 684
66 Jane McQuillen SOLWAY F 1943 00:57:19 672
67 Margaret Buckley LOC F 1947 00:59:21 649
68 Theresa Perry EBOR F 1956 01:01:36 626
69 Norma Atherton LOC F 1944 01:01:51 623
70 Marit Odden TT-TUR/DRANGEDAL OL W 1949 01:02:14
71 Susan Roberts HOC F 1949 01:07:10 565
72 Richard Thornton SARUM M 1943 01:11:37 519
73 Noreen Turner WRE F 1941 01:12:10 513
74 Eileen Bedwell CLOK F 1931 01:13:57 494
75 Philip Thompson EPOC M 1934 01:15:08 482
76 Sheila Hills DEE F 1945 01:16:20 469
77 Alan Coddington NOR M 1934 01:16:40 466
78 Barbara Warren WIM F 1934 01:18:43 443
79 Patrick Davey MAROC M 1940 01:19:04 439
80 Ursula Oxburgh WAOC F 1934 01:19:48 433
81 Freda Peirce SARUM F 1941 01:21:42 411
82 Angela Towler LOC F 1946 01:23:18 393
83 David Parkin DVO M 1933 01:23:20 393
84 Kåre Ritland FANA IL M 1934 01:24:38
85 Gayle Shepherd URINGA W 1954 01:29:36
86 Patricia McLaughlin STAG F 1951 01:33:08 287
87 Ann McCarthy SOUTHLAND W 1934 01:45:41
88 Roz Lathe HOC F 1945 01:52:37 77
89 Chris Brown WSX F 1940 01:53:28 72
- Christine King BOK F 1949 00:33:11
- Jane Collins SROC F 1957 00:53:15
- Ellen Bjerva TT-TUR/DRANGEDAL OL W 1949 01:07:41
- Sue Boyt KERNO F 1954 01:23:26
- Pauline Olds KERNO F 1954 01:26:19
- Hjørdis Øvreås TT-TUR/BOTNE SK W 1944 01:29:19
- Ron Oxburgh WAOC M 1934 01:32:29
- Roo Gaches WIGHTO F 1941 01:34:50
Showing results 1 - 97 of 97