Results

Achievements at
orienteering events

Lakes 5 Days Day 4, 07/08/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakes5.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

15 (length: 2.6km, climb: 120m, 14 controls)
Other courses: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 16 | 17


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Adam Thorpe EPOC M 2002 00:20:52
2 Benjamin Wey OLG ZÜRICH M 2002 00:21:37
3 Joe Hudd WCOC M 2003 00:21:38
4 Daniel Campbell MOR M 2002 00:22:10
5 Emilia Tala HELSINGIN SUUNNISTAJ W 2002 00:23:27
6 Louis Macmillan ECKO M 2002 00:24:01
7 Adam Conway GO M 2003 00:24:16
8 Finlay Johnson SROC M 2002 00:27:01
9 Aoife O'Sullivan BOC W 2002 00:27:41
10 Rosie Spencer WCOC F 2002 00:28:04
11 Alex Wetherill WAOC M 2003 00:28:20
12 Elli Salonen HELSINGIN SUUNNISTAJ W 2002 00:28:29
13 Wilf Thompson BOK M 2001 00:28:50
14 Venla Salonen HELSINGIN SUUNNISTAJ W 2002 00:28:54
15 Caitlin Irving WCOC F 2003 00:29:21
16 Henry Teasdale WCOC M 2003 00:30:06
17 Rachel Duckworth DVO F 2003 00:31:22
18 Stephen Campbell M 1969 00:31:25
19 Alex Fielding HH M 2003 00:31:26
20 Ella Bratt OK ORION W 2002 00:31:44
21 William Matthews DEVON M 2002 00:32:03
22 Oliver Brett CHIG M 2001 00:33:00
23 Jessica Breeze WCOC F 2002 00:33:21
24 James Lund SO M 2001 00:34:21
25 Joe Owens SYO M 2003 00:34:28
26 Gemma Ricketts 00:34:59
27 James Icelly M 2005 00:35:33
28 Oscar Ferris BL M 2003 00:35:51
29 Simon Oates BAOC M 2002 00:36:05
30 Hermione Toomey W 1996 00:36:22
31 Robert Seddon SELOC M 2002 00:36:29
32 Catherine Rooney RR F 1960 00:36:52
33 Nicolas Barrett SN M 2003 00:37:02
34 David Relton EBOR M 1952 00:38:11
35 Todd C Rae 00:38:33
36 Pippa Carcas INT F 2003 00:38:38
37 Charlotte Gaines BL W 1974 00:38:50
38 Rob Askham M 1974 00:39:16
39 Isobel Kelly W 2004 00:39:56
40 Carys Thomas WCOC F 2003 00:40:12
41 Aimee Darley SN F 2003 00:40:14
42 Pauliina Tilli LYNX W 2002 00:41:31
43 Kim Sanderson NATO F 1975 00:41:52
44 Sasha Barker-Pilsworth RAFO M 2001 00:43:55
45 Sophie Vincent DVO F 2002 00:44:57
46 Stephen Owen MDOC M 2000 00:45:08
47 Ashleigh Denman NGOC F 1967 00:45:28
48 Chris Owen MDOC M 1957 00:46:37
49 Cecilia Fenerty MDOC F 1964 00:47:22
50 Patrick Thomas LOC M 2002 00:49:00
51 Edward Kelly M 2008 00:50:30
52 Jonty Goodwin WCOC M 2003 00:50:46
53 Sylvia Fehling SC HELSA W 1974 00:50:52
54 Tom Butterworth SBOC M 2002 00:51:42
55 Chris Sibley SAX F 1952 00:51:44
56 Chantal Imboden OLG BERN W 2002 00:52:08
57 Andrew Preston SYO M 1977 00:52:38
58 Samuel Davis DVO M 2002 00:56:35
59 Eve Brown W 00:59:23
60 Martin Thirkell SARUM M 1970 00:59:44
61 Reed Lydon F 2002 01:04:36
62 Lucy Warland SOS F 2003 01:05:03
63 Martina Sundelin ORION 01:08:52
64 Christopher Hornby MOR M 2000 01:10:58
65 Tegan Frampton HH F 2005 01:12:17
66 Roderick Green BOK M 1955 01:12:44
67 Hannah Freeman HH F 2003 01:14:09
68 Montserrat Teixidó i Ferré COC CATALUNYA ORIENT W 1974 01:14:26
69 Kate Frampton F 2003 01:15:40
70 Judith Skedge NATO F 1946 01:26:23
71 Sonja Struckmann BRAUNSCHWEIGER MTV W 1998 01:26:53
- Freddie Habgood SBOC M 2004 01:18:46
Showing results 1 - 72 of 72