Results

Achievements at
orienteering events

Lakes 5 Days Day 4, 07/08/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakes5.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

7 (length: 4.2km, climb: 210m, 14 controls)
Other courses: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Kenny Leitch SO M 1964 00:39:08 1248
2 Dil Wetherill WAOC M 1964 00:43:54 1212
3 Roger Thomas WCOC M 1960 00:44:42 1207
4 Keith Masson MV M 1960 00:44:47 1206
5 Per Arne Arnesen KOLBOTN & SKIMT OL M 1964 00:46:08
6 Jenny Bourne EUREKA ORIENTEERS W 1954 00:46:47
7 Will Harrison SUFFOC M 1961 00:48:37 1178
8 Marsela McLeod INVOC F 1964 00:49:49 1170
9 Adrian Moir SWOC M 1961 00:50:12 1167
10 Johanna Cleary LOC F 1964 00:50:56 1161
11 Judy Burge LOC F 1957 00:51:08 1160
12 Ella Bowles DEVON F 1958 00:51:08 1160
13 Jill Libby CLOK F 1957 00:52:40 1147
14 Karen Clark EBOR F 1955 00:53:01 1144
15 Carolyn McLeod GRAMP F 1964 00:53:07 1144
16 Christine Goulding BL F 1963 00:53:22 1142
17 Chris Brown ESK VALLEY OC W 1964 00:53:53
18 Jackie Chapman LOC F 1958 00:53:55 1138
19 Debbie Thompson BL F 1956 00:54:16 1135
20 John Olav Alvsvag FANA M 1959 00:54:28
21 Jackie Hallett BOK F 1957 00:54:53 1130
22 Jon Steed BADO M 1963 00:55:11 1128
23 Phil Conway GO M 1963 00:55:15 1127
24 Helen Lloyd NOR F 1959 00:56:50 1117
25 Pauline McAdam RR F 1955 00:56:55 1116
26 Vicky Thornton FVO F 1961 00:57:12 1114
27 Janet Adams SYO F 1963 00:57:42 1110
28 Susan Skinner WCOC F 1964 00:57:47 1110
29 Isabelle Dermine DAUPHINÉ ORIENTATION W 1964 00:58:04
30 Jaana Eronen PIHKANISKAT W 1964 00:58:21
31 Ann Cranke CLOK F 1956 00:58:23 1105
32 Alison Simmons BOK F 1955 00:58:25 1105
33 Shirley Wood AIRE F 1958 00:58:27 1105
34 Derick Mercer BKO M 1964 00:58:37 1104
35 Ann Haley INT F 1964 00:58:47 1103
36 Phillip Batts CLOK M 1961 00:59:03 1102
37 James Cunnane TVOC M 1963 00:59:21 1099
38 Jane Anthony SROC F 1956 00:59:53 1095
39 Anne Løver STORD ORIENTERING W 1964 01:00:17
40 Martin Pickering DEE M 1964 01:01:21 1085
41 Rebekah Beadle LOC F 1963 01:01:40 1082
42 Paul Wood AIRE M 1962 01:02:06 1079
43 Mary Ockenden SROC F 1959 01:02:16 1078
44 Liisa Rihko-Struckmann BRAUNSCHWEIGER MTV W 1964 01:02:23
45 Edmund Rooney RR M 1961 01:02:36 1075
46 Heather Cairns LVO F 1964 01:02:44 1074
47 Gill Stott NGOC F 1957 01:03:18 1069
48 Mark Dakin SYO M 1960 01:03:23 1069
49 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 01:03:29 1068
50 Ian Teasdale WCOC M 1960 01:03:42 1066
51 Brigitte Brand OLG BERN W 1959 01:04:14
52 Richard Freeman HH M 1962 01:04:18 1062
53 Debby Warren NN F 1963 01:04:26 1061
54 Anne Burbidge WCOC F 1961 01:04:34 1060
55 Anita Laaksonen RASTI JYRY W 1959 01:04:45
56 Antony Schofield MV M 1961 01:05:29 1052
57 Paul Wright PFO M 1961 01:05:41 1051
58 Fran Loots TAY F 1959 01:05:43 1051
59 Åge Hovden STORD ORIENTERING M 1954 01:06:52
60 jane malley NATO F 1961 01:06:57 1042
61 Alison Smith TVOC F 1964 01:07:33 1038
62 Elizabeth Bales POTOC F 1962 01:08:08 1034
63 Karen Ezard SOS F 1957 01:08:57 1027
64 Paul Hammond HOC M 1962 01:09:52 1020
65 Ann Savage LVO F 1955 01:10:41 1016
66 Bernie O'Boyle CNOC W 1959 01:10:54
67 Laurent Compere O. CAENNAISE M 1964 01:10:57
68 Sue Buxton TVOC F 1964 01:12:06 1006
69 Louise Dunn LOC F 1960 01:13:11 998
70 Frances Getliff MAROC F 1963 01:13:12 998
71 Jill Emmerson OD F 1964 01:13:17 997
72 Kim Leslie WCOC F 1963 01:13:18 997
73 Gill Browne LOC F 1955 01:13:18 997
74 Hilary Eastley BL F 1955 01:13:23 996
75 Paul O'Sullivan-Hourihan BISHOPSTOWN O.C. M 1964 01:13:35
76 Joyce Marshall AIRE F 1960 01:14:23 989
77 Jirina Behounova OK99 HRADEC KRALOVE W 1959 01:14:28
78 Maggie Roach SLOW F 1957 01:15:03 983
79 Helen Livesey LOC F 1964 01:15:17 982
80 Helen Kelsey BOK F 1957 01:15:22 982
81 Liz Potterton CLARO F 1956 01:16:37 972
82 Carol House SO F 1956 01:16:49 971
83 Elizabeth Deane CORKO W 1959 01:16:57
84 Marcia Bradbury SYO F 1957 01:16:58 969
85 Iain McLeod GRAMP M 1960 01:17:44 963
86 Gerhild Pacher SU SCHÖCKL GRAZ W 1964 01:18:20
87 Marie Roberts MDOC F 1958 01:18:53 955
88 Pauline Smithard DEE F 1955 01:19:38 951
89 Hazel Hindle MDOC F 1963 01:19:52 950
90 Willie Fitzgerald CORKO M 1964 01:20:54
91 Julia Prudhoe CENTRALCOAST W 1959 01:21:05
92 Dale Colclough POTOC M 1959 01:21:54 934
93 Carol Dredge WCH F 1956 01:22:41 928
94 Caroline Gregson DEE F 1964 01:22:45 927
95 Helen Powell BOK F 1954 01:22:54 926
96 Clive Wilkinson SUFFOC M 1962 01:24:17 915
97 Pat Moody DEE F 1957 01:26:09 902
98 Gwen Tanner BOK F 1960 01:26:35 897
99 Siriol Butterworth SBOC F 1964 01:26:54 895
100 Jim Cooke POTOC M 1962 01:27:47 887
101 Gertraud Leonhardt OC FUERSTENFELD W 1959 01:28:19
102 Janet Evans WCOC F 1961 01:28:28 881
103 Lindsey Bayles LOC F 1961 01:28:32 881
104 John Brewer SROC M 1964 01:28:48 879
105 Nick Dennis BOK M 1960 01:28:49 879
106 Louise Sylva DFOK F 1964 01:29:23 874
107 Adele Newall KERNO F 1961 01:29:24 874
108 Mary Rack NATO F 1959 01:31:07 862
109 Gill Harrington SYO F 1958 01:33:43 844
110 Julie Murphy LVO F 1963 01:35:19 833
111 Ann Cummings WCOC F 1959 01:35:37 830
112 Judith Filmore LOC F 1958 01:39:15 803
113 Anne Tynegate BADO F 1961 01:39:43 798
114 Sally Wilkinson SUFFOC F 1964 01:46:14 750
115 Valerie Belton CLYDE F 1956 01:46:40 747
116 Carolyn Dent BOK F 1962 01:52:38 703
117 Toria Wimpenny DEVON F 1956 01:54:00 694
118 Jill MacKenzie HOC F 1959 01:57:31 668
119 Katherine Pike WIM F 1963 02:00:22 646
120 Jane King SO F 1956 02:01:16 640
121 Ulrike Neidiger-Pohl TVCOBURG-NEUSES W 1964 02:02:27
122 Janet Cronk WAOC F 1957 02:07:49 589
123 Jane Stew OD F 1957 02:26:11 458
124 Joy Irvine DEE F 1958 02:56:08 232
- Amelia Petrie CLYDE F 1956 01:39:43
Showing results 1 - 125 of 125