Results

Achievements at
orienteering events

Lakes 5 Days Day 5, 08/08/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakes5.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

12 (length: 2.9km, climb: 85m, 10 controls)
Other courses: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Frank Major NN M 1944 00:36:14 1034
2 David Mawdsley MDOC M 1941 00:37:38 1021
3 John Hodsdon SHOO M 1939 00:40:10
4 Sarah Howes SAX F 1959 00:41:07 986
5 Anne Hickling ESOC F 1955 00:41:34 982
6 Roger Baker TVOC M 1932 00:42:02 977
7 Steinar Ruud TT-TUR/KONNERUD IL M 1939 00:42:28
8 Norman Hall WCH M 1934 00:43:24 962
9 Richard Collins SROC M 1944 00:43:34 961
10 Peter Hubberstey NOC M 1944 00:44:11 955
11 Val Hodsdon SHOO W 1949 00:44:13
12 Janet Leake EBOR F 1959 00:44:57 948
13 Ann Harris SMOC F 1954 00:45:36 941
14 Christine King BOK F 1949 00:45:37 941
15 Kath Etherden SELOC F 1951 00:45:55 938
16 Christian Fiechter OLC KAPREOLO M 1939 00:46:00
17 Elizabeth Drew EBOR F 1949 00:46:34 931
18 Charlotte Thornton SARUM F 1945 00:47:01 926
19 Joyce Brunton INVOC F 1953 00:47:51 917
20 Noreen Ives WAOC F 1953 00:47:56 916
21 Judith Guillaume SYO F 1953 00:48:48 908
22 Philip Thompson EPOC M 1934 00:49:18 903
23 Mary Fogo SO F 1934 00:49:35 899
24 Helle Rennu SAKU W 1954 00:50:12
25 Pat Aspinall EPOC F 1942 00:50:31 887
26 Hjørdis Øvreås TT-TUR/BOTNE SK W 1944 00:50:41
27 Beryl Seaman INVOC F 1950 00:51:40 875
28 Jane Payne EPOC F 1952 00:52:02 871
29 Olaf Småstuen TT-TUR/GJØ-VARD M 1934 00:52:02
30 Thorolf Trolsrud TT-TUR/BOTNE SK M 1944 00:52:37
31 Hazel Bickle WAOC F 1951 00:52:40 865
32 Kornelia Mock TSC EINTR. DORTMUND W 1959 00:52:56
33 John Butler HALO M 1943 00:53:21 859
34 Margaret Kent SO F 1937 00:53:27 858
35 Peter Hills DEE M 1944 00:53:32 857
36 Jan Ellis MDOC F 1948 00:54:06 851
37 Harold White LVO M 1943 00:54:23 849
38 Karin Larsson OK KOMPASSEN W 1954 00:54:52
39 Torunn Frøvoll TT-TUR/IF STURLA W 1944 00:54:53
40 Richard Thornton SARUM M 1943 00:56:07 833
41 David Parkin DVO M 1933 00:56:08 833
42 Astrid Gjelstad TT-TUR/SANDEFJORD OK W 1949 00:56:42
43 Joan Hambleton SARUM F 1942 00:57:00 825
44 Henny H. Reinhold TT-TUR/EGERSUND OL W 1944 00:57:07
45 Patricia Davies NATO F 1955 00:57:53 815
46 Pamela Hardy WRE F 1948 00:59:00 802
47 Ros West CHIG F 1948 00:59:18 799
48 Donald Moir LEI M 1933 00:59:18 799
49 Johanna Tavner-Corner TOOHEY FOREST W 1954 00:59:40
50 Suzanne Relton EBOR F 1957 01:00:12 791
51 Ola Kvernmo TT-TUR/MOLDE&OMG IF M 1939 01:01:15
52 Pat Conway LEI F 1954 01:01:31 778
53 Ruth Ellis DVO F 1951 01:02:24 769
54 Vikki Crawford WIM F 1941 01:03:01 762
55 Barbara George NOR F 1934 01:03:47 754
56 Noreen Turner WRE F 1941 01:03:52 753
57 Pauline Olds KERNO F 1954 01:04:20 748
58 Britt S. Straume TT-TUR/DRANGEDAL OL W 1949 01:05:12
59 Alan Heron SELOC M 1934 01:06:06 729
60 Elsie Hargreaves KERNO F 1946 01:06:29 725
61 Alison Hodgson CLOK F 1948 01:06:31 724
62 Theresa Perry EBOR F 1956 01:08:52 703
63 Gayle Shepherd URINGA W 1954 01:09:01
64 Anita Kingdon SAX F 1954 01:10:24 688
65 Linda Cairns SYO F 1958 01:11:11 679
66 Ludmila Novotna TJ OPAVA W 1949 01:11:11
67 Alastair MacGregor NATO M 1940 01:11:57 672
68 Annabel Pring KERNO F 1956 01:12:47 663
69 Patricia Mclaughlin STAG F 1951 01:13:45 652
70 Chris Murphy DEE F 1957 01:14:19 646
71 Ellen Bjerva TT-TUR/DRANGEDAL OL W 1949 01:14:43
72 Lorraine Batts CLOK F 1957 01:15:00 640
73 Gillian Cross WIM F 1945 01:16:54 621
74 John Spence TVOC M 1932 01:18:03 608
75 Geoffrey Geere TVOC M 1927 01:18:35 602
76 June Cole LEI F 1941 01:20:39 581
77 Susan Roberts HOC F 1949 01:23:02 559
78 Marit Odden TT-TUR/DRANGEDAL OL W 1949 01:23:22
79 Jane McQuillen SOLWAY F 1943 01:23:33 554
80 Anne Marie Ceeberg TT-TUR/HEDRUM OL W 1949 01:23:50
81 Maria Marshall WAOC F 1952 01:27:14 517
82 Angela Towler LOC F 1946 01:27:40 513
83 Ron Oxburgh WAOC M 1934 01:30:55 480
84 Freda Peirce SARUM F 1941 01:45:01 336
85 Roy Malley NATO M 1929 01:46:15 324
86 Nina Stimson NWO F 1946 01:46:38 320
87 Sheila Hills DEE F 1945 01:49:32 289
88 Pat Marston SYO F 1947 01:49:43 288
89 Alan Coddington NOR M 1934 01:51:33 268
90 Patrick Davey MAROC M 1940 01:51:40 267
91 Chris Brown WSX F 1940 02:18:08 75
92 Roz Lathe HOC F 1945 02:25:38 75
93 Ann McCarthy SOUTHLAND W 1934 02:45:19
- Ursula Oxburgh WAOC F 1934 01:34:13
Showing results 1 - 94 of 94