Results

Achievements at
orienteering events

Lakes 5 Days Day 5, 08/08/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakes5.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

15 (length: 2.7km, climb: 70m, 9 controls)
Other courses: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 16 | 17


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Joe Hudd WCOC M 2003 00:17:55
2 Louis Macmillan ECKO M 2002 00:18:19
3 Daniel Campbell MOR M 2002 00:18:30
4 Benjamin Wey OLG Z√úRICH M 2002 00:19:39
5 James Todhunter SROC M 1979 00:21:22
6 Adam Conway GO M 2003 00:21:41
7 Emilia Tala HELSINGIN SUUNNISTAJ W 2002 00:21:55
8 Finlay Johnson SROC M 2002 00:22:09
9 Elli Salonen HELSINGIN SUUNNISTAJ W 2002 00:23:16
10 Adam Thorpe EPOC M 2002 00:23:40
11 Ella Bratt OK ORION W 2002 00:24:39
12 Wilf Thompson BOK M 2001 00:25:17
13 Aoife O'Sullivan BOC W 2002 00:25:40
14 Oliver Brett CHIG M 2001 00:26:10
15 Henry Teasdale WCOC M 2003 00:26:33
16 Juulia Tala HELSINGIN SUUNNISTAJ W 2002 00:26:42
17 Pippa Carcas INT F 2003 00:27:06
18 Simon Oates BAOC M 2002 00:27:10
19 Robert Seddon SELOC M 2002 00:27:14
20 Alex Wetherill WAOC M 2003 00:27:35
21 Venla Salonen HELSINGIN SUUNNISTAJ W 2002 00:30:13
22 Pauliina Tilli LYNX W 2002 00:30:13
23 Don Nisbet SMOC M 1962 00:30:20
24 Nicolas Barrett SN M 2003 00:30:26
25 Chantal Imboden OLG BERN W 2002 00:31:10
26 Reed Lydon F 2002 00:31:24
27 Jessica Breeze WCOC F 2002 00:31:26
28 Caitlin Irving WCOC F 2003 00:31:36
29 Aimee Darley SN F 2003 00:31:49
30 Tom Butterworth SBOC M 2002 00:32:40
31 James Lund SO M 2001 00:33:06
32 Annie Brown AIRE F 2002 00:33:42
33 Philippa Bell W 2002 00:33:59
34 Nicola Rowlett MV F 1996 00:35:11
35 Tim Court M 1993 00:35:39
36 Susan Findlay-Robinson WCH F 1953 00:36:05
37 Rachel Duckworth DVO F 2003 00:36:21
38 Charlotte Gaines BL W 1974 00:36:29
39 Ashleigh Denman NGOC F 1967 00:37:38
40 Patrick Thomas LOC M 2002 00:38:23
41 Joe Owens SYO M 2003 00:40:55
42 Christopher Hornby MOR M 2000 00:41:59
43 Carys Thomas WCOC F 2003 00:42:38
44 Sasha Barker-Pilsworth RAFO M 2001 00:44:11
45 Oscar Ferris BL M 2003 00:47:07
46 Eve Brown W 00:47:31
47 James Woods RAFO M 1996 00:47:31
48 Hermione Toomey W 1996 00:48:07
49 Lisa Hardiman NGOC W 1974 00:48:38
50 Benjamin Totty M 00:48:54
51 Lucy Warland SOS F 2003 00:49:41
52 Todd C Rae 00:51:12
53 Hannah Freeman HH F 2003 00:51:12
54 Lucy Carter SUFFOC F 1977 00:52:03
55 Kate Frampton F 2003 00:56:03
56 Tegan Frampton HH F 2005 00:57:58
57 Jonty Goodwin WCOC M 2003 00:58:20
58 sue fletcher LOC F 1959 00:59:06
59 Martina Sundelin ORION 01:03:15
60 Roderick Green BOK M 1955 01:04:12
61 Andrew Bell M 2004 01:08:20
62 Judith Skedge NATO F 1946 01:11:24
63 Patricia Simmons HALO F 1951 01:42:14
64 Freddie Habgood SBOC M 2004 02:28:38
- William Matthews DEVON M 2002 00:22:35
- Sonja Struckmann BRAUNSCHWEIGER MTV W 1998 00:31:30
- Sylvia Fehling SC HELSA W 1974 00:43:02
- Rob Askham M 1974 00:48:47
- Sophie Vincent DVO F 2002 00:57:32
Showing results 1 - 69 of 69