Results

Achievements at
orienteering events

Lakes 5 Days Day 5, 08/08/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakes5.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

5 (length: 5.3km, climb: 270m, 15 controls)
Other courses: 1 | 2 | 3 | 4 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Alex Carcas EUOC M 1998 00:45:29 1282
2 Aidan Rigby CUOC M 1998 00:49:56 1261
3 Harrison McCartney OD M 1998 00:50:31 1258
4 Jack Cryer PFO M 1999 00:51:04
5 Matthew Fellbaum EUOC M 1998 00:53:30 1245
6 Jack Leitch EUOC M 1998 00:55:36 1237
7 Andrin Wey OLG ZÜRICH M 1998 00:56:02
8 Matias Salonen HELSINGIN SUUNNISTAJ M 1998 00:58:40
9 Alastair Thomas EUOC M 2000 00:59:10
10 Fritjof Axelsson FK GOINGARNA M 1998 00:59:25
11 Samuel Galloway INT M 1998 01:00:40 1214
12 Anne Straube OD F 1975 01:04:45 1198
13 Louis Forshaw-Perring DVO M 1999 01:06:56
14 Helen Ashton PFO F 1979 01:07:24 1187
15 Daniel Williams SOC M 1976 01:07:32 1186
16 Catherine Wilson SELOC F 1977 01:07:36 1186
17 Freddie Carcas INT M 1999 01:07:43
18 Jaimie Buckley SYO F 1978 01:09:54 1176
19 Mary Ross INT F 1972 01:10:19 1174
20 Angela Imboden OLG BERN W 1974 01:10:42
21 Sian Mitchell HH F 1978 01:10:53 1171
22 Helena Haakana PIHKANISKAT W 1969 01:11:41
23 Sophie Antoine-Delaume AVON OK W 1974 01:12:40
24 Noah Howlett LOC M 1998 01:14:02 1156
25 Heidi Salonen HELSINGIN SUUNNISTAJ W 1974 01:14:20
26 Virpi Tilli LYNX W 1969 01:14:30
27 Isaac O'Sullivan-Hourihan BISHOPSTOWN O.C. M 1998 01:14:30
28 Joanna Abbott NATO F 1976 01:15:03 1151
29 Sam Yates LOC M 1999 01:15:03
30 Miika Tala HELSINGIN SUUNNISTAJ M 01:15:10
31 Finn Lydon EUOC M 1999 01:15:20
32 Kath Broatch ERYRI F 1964 01:15:51 1147
33 Sally Calland RSOC F 1975 01:16:30 1145
34 Joe Uprichard DVO M 1999 01:17:02
35 Craig Purchase QO M 1979 01:17:09 1142
36 Ruairi Long AJAX M 1998 01:17:27
37 Tim Harrison SUFFOC M 1999 01:17:28
38 Neil Carter SUFFOC M 1977 01:17:52 1139
39 Laurence Johnson SROC M 1998 01:19:03 1133
40 Dennis Bräuer SV LENGEFELD M 1998 01:20:01
41 Anna Chapman SO F 1973 01:22:02 1120
42 Melanie Slade SN F 1968 01:22:58 1117
43 Susannah Macmillan ECKO F 1968 01:23:37 1114
44 Woo Allen BAOC F 1965 01:25:12 1107
45 Stewart Allison LOC M 1999 01:25:40
46 James Nisbet SMOC M 1999 01:27:07
47 Ange Jackson WCOC F 1975 01:27:49 1096
48 Caroline Gay BOK F 1979 01:28:48 1092
49 Olga Zwikker ARGUS W 1979 01:29:33
50 Matthew Leitch EUOC M 1998 01:30:27 1085
51 DOROTHY PELLY LOC F 1958 01:32:44 1074
52 Ianka Evans POTOC F 1967 01:33:54 1069
53 Rebecca Mon-Williams AIRE F 1967 01:34:20 1067
54 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 01:34:22 1067
55 Brigitte Dersch SC HELSA W 1969 01:34:37
56 Josh Partridge SOS M 1999 01:36:24
57 Tessa Lewis SWOC F 1965 01:36:30 1057
58 Lynne Thomas WCOC F 1970 01:37:00 1055
59 Diane Mayes CLOK F 1972 01:37:31 1052
60 Lucy Giles BAOC F 1969 01:37:36 1052
61 Diane Jacks WRE F 1968 01:38:30 1049
62 Denise Wright MAROC F 1965 01:39:27 1044
63 Edward Lines SO M 1998 01:39:34 1044
64 Thomas Snow RNRMOC M 1999 01:39:42
65 Jane McCann MDOC F 1966 01:40:52 1039
66 Dominic Clarke DEVON M 1998 01:41:06 1037
67 Paul Harris RAFO M 1978 01:41:20 1036
68 Karen Crawford BOK F 1969 01:42:16 1032
69 Louise Axelsson FK GOINGARNA W 1974 01:42:38
70 Dominic Cook DEVON M 1998 01:43:22 1027
71 Karen French WIM F 1967 01:43:58 1024
72 Helen Rowlands GRAMP F 1966 01:45:14 1020
73 Ann-Marie Duckworth DVO F 1966 01:45:23 1020
74 Elodie Marcher-Tassin 1705PC W 1974 01:45:36
75 Thomas Harper BOF M 1975 01:46:08 1016
76 Deb Murrell SROC F 1966 01:46:26 1015
77 Dan Gallagher M 1979 01:46:39
78 Judith Hughes WCH F 1966 01:47:11 1011
79 Shane Muggeridge HAVOC M 1998 01:47:18 1011
80 Julie Ferris-Worth BL F 1967 01:47:23 1010
81 Dafydd Thomas MWOC M 1999 01:48:01
82 Lena Wey OLG ZÜRICH W 1969 01:48:20
83 Elaine Sutton DEE F 1967 01:48:24 1006
84 Andrea Davison ESOC F 1976 01:52:29 988
85 Alison Hooper LOC F 1973 01:52:56 986
86 Trish Lydon LEI F 1968 01:55:32 975
87 Carol Burnapp ECKO F 1967 01:58:06 963
88 Sarah Louise Francis SN F 1968 01:58:08 963
89 Caroline Brammer DEE F 1967 01:58:42 961
90 Sophie Brown AIRE F 1971 01:59:13 959
91 Kate O'Sullivan MWOC F 1964 02:00:41 953
92 Rachel Davis DVO F 1965 02:01:39 950
93 Isla Mathieson CLOK F 1965 02:03:45 940
94 Jennifer Thomas TVOC F 1968 02:08:24 918
95 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 02:08:24 918
96 Carolyn Rigby CLOK F 1966 02:13:37 894
97 Rebecca Perring DVO F 1965 02:15:47 883
98 Kevin Black M 1979 02:17:32
99 Diane Mitson POTOC F 1975 02:18:27 871
100 Olivier Imboden OLG BERN M 1998 02:20:43
101 Catherine Slade SAX F 1976 02:21:10 860
102 Lucy Galloway INT F 1966 02:23:22 850
103 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 02:24:03 847
104 Aileen McCarron LVO F 1965 02:27:56 832
105 Jenn Hudd WCOC F 1966 02:33:52 806
106 Clare Lines SO F 1965 02:34:45 800
107 Wendy Smith DEVON F 1959 02:35:00 799
108 Andrew Burke BAOC M 1974 02:37:30
- Sal Chaffey DVO F 1965 01:16:55
- Esther Logue F 1971 01:39:29
- Dylan Campbell WAOC M 1998 01:44:40
Showing results 1 - 111 of 111