Results

Achievements at
orienteering events

Lakes 5 Days Day 5, 08/08/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakes5.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

7 (length: 4.7km, climb: 260m, 14 controls)
Other courses: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Dil Wetherill WAOC M 1964 00:41:41 1221
2 Keith Masson MV M 1960 00:42:28 1216
3 Marsela McLeod INVOC F 1964 00:42:42 1214
4 Jenny Bourne EUREKA ORIENTEERS W 1954 00:43:05
5 Roger Thomas WCOC M 1960 00:44:32 1202
6 Adrian Moir SWOC M 1961 00:44:51 1200
7 Per Arne Arnesen KOLBOTN & SKIMT OL M 1964 00:45:12
8 Judy Burge LOC F 1957 00:45:41 1193
9 Chris Brown ESK VALLEY OC W 1964 00:46:55
10 Richard Freeman HH M 1962 00:47:20 1181
11 Kenny Leitch SO M 1964 00:49:25 1165
12 Jaana Eronen PIHKANISKAT W 1964 00:49:52
13 Phillip Batts CLOK M 1961 00:50:05 1159
14 Susan Skinner WCOC F 1964 00:51:26 1148
15 Christine Goulding BL F 1963 00:51:39 1146
16 Ann Cranke CLOK F 1956 00:51:48 1145
17 Paul Wright PFO M 1961 00:52:15 1142
18 Jackie Hallett BOK F 1957 00:53:04 1136
19 Ann Haley INT F 1964 00:53:42 1131
20 Liisa Rihko-Struckmann BRAUNSCHWEIGER MTV W 1964 00:53:46
21 Phil Conway GO M 1963 00:53:55 1129
22 Will Harrison SUFFOC M 1961 00:54:01 1128
23 Johanna Cleary LOC F 1964 00:54:16 1126
24 Vicky Thornton FVO F 1961 00:54:33 1124
25 Rebekah Beadle LOC F 1963 00:54:43 1123
26 John Olav Alvsvag FANA M 1959 00:54:57
27 Willie Fitzgerald CORKO M 1964 00:55:10
28 Isabelle Dermine DAUPHINÉ ORIENTATION W 1964 00:55:17
29 Ian Teasdale WCOC M 1960 00:55:28 1118
30 James Cunnane TVOC M 1963 00:55:34 1118
31 Laurent Compere O. CAENNAISE M 1964 00:56:08
32 Jirina Behounova OK99 HRADEC KRALOVE W 1959 00:56:53
33 Carol Edwards BL F 1957 00:56:58 1106
34 Nick Dennis BOK M 1960 00:57:05 1106
35 Louise Dunn LOC F 1960 00:57:48 1102
36 Karen Clark EBOR F 1955 00:58:11 1098
37 Jim Cooke POTOC M 1962 00:58:19 1097
38 Alison Simmons BOK F 1955 00:58:34 1095
39 Pat Moody DEE F 1957 00:58:39 1095
40 Liz Phillips OD F 1964 00:59:46 1086
41 Joy Cameron BOF F 1960 00:59:59 1085
42 Debbie Thompson BL F 1956 01:00:19 1082
43 Mary Ockenden SROC F 1959 01:00:20 1082
44 Debby Warren NN F 1963 01:01:14 1075
45 Martin Pickering DEE M 1964 01:01:36 1072
46 Helen Lloyd NOR F 1959 01:01:36 1072
47 Adele Newall KERNO F 1961 01:01:48 1070
48 Ella Bowles DEVON F 1958 01:01:49 1070
49 Jill Libby CLOK F 1957 01:02:07 1068
50 Ann Savage LVO F 1955 01:02:12 1067
51 Pauline McAdam RR F 1955 01:02:52 1062
52 Iain McLeod GRAMP M 1960 01:03:00 1061
53 Alison Smith TVOC F 1964 01:03:13 1059
54 Anne Løver STORD ORIENTERING W 1964 01:03:42
55 Pauline Smithard DEE F 1955 01:03:44 1055
56 Elizabeth Bales POTOC F 1962 01:04:37 1049
57 Joyce Marshall AIRE F 1960 01:04:45 1048
58 Gerhild Pacher SU SCHÖCKL GRAZ W 1964 01:04:53
59 Graham Farley LOC M 1961 01:05:13 1044
60 Frances Getliff MAROC F 1963 01:05:23 1043
61 Helen Kelsey BOK F 1957 01:06:05 1038
62 Brigitte Brand OLG BERN W 1959 01:06:07
63 Carol House SO F 1956 01:06:23 1035
64 Marcia Bradbury SYO F 1957 01:07:16 1028
65 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 01:07:18 1028
66 Carolyn McLeod GRAMP F 1964 01:07:24 1027
67 Gill Browne LOC F 1955 01:07:46 1024
68 Sally Wilkinson SUFFOC F 1964 01:07:54 1023
69 Shirley Wood AIRE F 1958 01:08:10 1021
70 Gill Stott NGOC F 1957 01:08:45 1018
71 Elizabeth Deane CORKO W 1959 01:08:57
72 Jane Anthony SROC F 1956 01:09:57 1010
73 Ulrike Neidiger-Pohl TVCOBURG-NEUSES W 1964 01:10:25
74 Jon Steed BADO M 1963 01:11:46 996
75 Clive Wilkinson SUFFOC M 1962 01:12:11 993
76 Julia Prudhoe CENTRALCOAST W 1959 01:12:30
77 Sue Buxton TVOC F 1964 01:13:19 984
78 Åge Hovden STORD ORIENTERING M 1954 01:13:27
79 Janet Evans WCOC F 1961 01:13:36 982
80 Heather Cairns LVO F 1964 01:13:48 981
81 Paul O'Sullivan-Hourihan BISHOPSTOWN O.C. M 1964 01:13:49
82 Liz Potterton CLARO F 1956 01:14:09 978
83 Anne Tynegate BADO F 1961 01:14:40 974
84 Mark Dakin SYO M 1960 01:15:31 967
85 Caroline Gregson DEE F 1964 01:15:42 966
86 Hazel Hindle MDOC F 1963 01:17:19 954
87 Derick Mercer BKO M 1964 01:17:52 951
88 Bernie O'Boyle CNOC W 1959 01:18:32
89 Janet Cronk WAOC F 1957 01:18:37 945
90 Anne Burbidge WCOC F 1961 01:18:43 944
91 Lindsey Bayles LOC F 1961 01:19:28 938
92 Helen Livesey LOC F 1964 01:20:04 933
93 Antony Schofield MV M 1961 01:21:43 920
94 Valerie Belton CLYDE F 1956 01:22:28 915
95 Gwen Tanner BOK F 1960 01:23:09 910
96 Edmund Rooney RR M 1961 01:23:37 906
97 Jill Emmerson OD F 1964 01:24:12 901
98 Hilary Sellens SOS F 1955 01:25:05 893
99 Helen Powell BOK F 1954 01:25:34 888
100 Gertraud Leonhardt OC FUERSTENFELD W 1959 01:25:48
101 Carol Dredge WCH F 1956 01:26:05 884
102 Carolyn Dent BOK F 1962 01:26:46 878
103 Pam Brown EBOR F 1959 01:27:40 871
104 Mary Rack NATO F 1959 01:28:11 868
105 Siriol Butterworth SBOC F 1964 01:28:32 865
106 Julie Murphy LVO F 1963 01:29:08 861
107 Ann Cummings WCOC F 1959 01:33:27 831
108 Gill Harrington SYO F 1958 01:33:28 831
109 Jill MacKenzie HOC F 1959 01:35:34 815
110 Maggie Roach SLOW F 1957 01:39:51 781
111 Paul Hammond HOC M 1962 01:40:46 775
112 Hilary Eastley BL F 1955 01:41:17 771
113 Joy Irvine DEE F 1958 01:41:39 768
114 Toria Wimpenny DEVON F 1956 01:50:20 702
115 Judith Filmore LOC F 1958 01:51:22 693
116 Jane Stew OD F 1957 02:22:00 463
- Jackie Chapman LOC F 1958 00:38:36
- Janet Adams SYO F 1963 00:55:16
- Katy Jonas LOC F 1958 01:02:11
- Anita Laaksonen RASTI JYRY W 1959 01:17:26
Showing results 1 - 120 of 120