Results

Achievements at
orienteering events

Colour Coded and ESSOL, 01/12/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.suffoc.co.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 7.9km, 22 controls)
Other courses: White | Yellow | Orange | LtGreen | ShGreen | Green | Brown

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Tim Harrison SUFFOC M 1999 00:58:35
2 Graham Louth WAOC M 1962 01:02:05 1179
3 Clive Wilkinson SUFFOC M 1962 01:03:07 1170
4 Martin Hore SUFFOC M 1950 01:03:12 1170
5 Richard Bonnett BAOC M 1955 01:03:41 1166
6 Will Harrison SUFFOC M 1961 01:07:46 1133
7 Paul Goldsworthy NOR M 1964 01:07:46 1133
8 David Cronk WAOC M 1960 01:09:18 1121
9 Stephen Searle NOR M 1951 01:10:13 1113
10 Stephen Bones LOG M 1980 01:12:17 1100
11 Josh Partridge SOS M 1999 01:12:22
12 Philip Halford SUFFOC M 1954 01:13:35 1090
13 Chris Brown WAOC M 1952 01:14:28 1083
14 Kevin Smith NOR M 1954 01:16:19 1069
15 Neil Rosewell IND 01:16:52
16 Paul Price NOR M 1963 01:17:06 1062
17 Michael Bickle WAOC M 1948 01:18:03 1055
18 Mick Liston NOR M 1949 01:18:59 1047
19 Stephen Clark EBOR M 1990 01:20:51 1033
20 Sam Nicholls NOR M 1998 01:20:59
21 Ella Gilbert NOR F 1998 01:21:56
22 Edwin Banks SOS M 1952 01:22:55 1017
23 Bruce Marshall WAOC M 1952 01:23:14 1014
24 Beth Hanson EUOC F 1996 01:24:03 1007
25 Peter Waldron NOR M 1956 01:26:31 988
26 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 01:28:36 972
27 David Ball NOR M 1944 01:29:25 965
28 Katie Sellens BOF F 1986 01:29:53 962
29 Helen Bickle WAOC F 1982 01:30:19 957
30 Mary Narey IND 01:34:44
31 Victoria Moignard IND 01:37:00
32 Darren Mark IND 01:38:59
33 Colin Butler SUFFOC M 1949 01:45:27 838
34 Jonathan Haynes CHIG M 1955 01:54:54 763
35 Sue Woods WAOC F 1957 01:59:18 729
36 Caroline Louth WAOC F 1961 02:01:12 712
37 Chris Edwards NOR M 1962 02:12:56 620
- Laurie Rudling NOR M 1950 00:29:02
- Paul Ellis IND 02:05:51
Showing results 1 - 39 of 39