Results

Achievements at
orienteering events

Town and Country Weekend, 27/10/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.waoc.org.uk/n.humphries/waoc/results/results.php?d=2013-10-27

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.78km, climb: 5m, 15 controls)
Other courses: Brown | Blue | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Dylan Campbell WAOC M 1998 00:35:41
2 Ella Gilbert NOR F 1998 00:37:53
3 Janet Rosen HH F 1955 00:42:54 1107
4 Carol Edwards BL F 1957 00:42:59 1106
5 Alice Campbell WAOC F 1993 00:45:24 1079
6 Sheila Carey OD F 1946 00:47:11 1056
7 John Collyer SOS M 1945 00:47:33 1051
8 David Ball NOR M 1944 00:47:46 1049
9 Sacha Fisher SMOC F 1975 00:48:20 1042
10 Peter Carey OD M 1944 00:49:11 1031
11 Kathleen Haynes SLOW F 1957 00:49:23 1029
12 Louise Walker SUFFOC F 1965 00:49:30 1028
13 Lizzie Rosewell W 1992 00:50:39
14 Rachel Harrison W 1995 00:50:59
15 Kim Eden NOR F 1957 00:51:04 1008
16 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 00:52:17 993
17 Alison Fox WAOC F 1966 00:52:37 989
18 Bronwen Mansel SUFFOC F 1998 00:53:05
19 Peter Ryall WAOC M 1948 00:53:26 979
20 Richard Clark EBOR M 1946 00:53:51 975
21 Mark Fowler NOR M 1968 00:54:36 966
22 Simon Brockington M 1971 00:54:45
23 Morag Brockington W 1973 00:55:23
24 Laurie Rudling NOR M 1950 00:56:09 946
25 Andy Furnell LOG M 1964 00:56:15 945
26 Nathalie Lavallee W 1973 00:56:54
27 David Nixon SOC M 1944 00:58:00 922
28 John Marsh SO M 1967 00:58:09 921
29 Annika Richardson NOR F 1979 00:58:13 920
30 Barry Breed HH M 1946 00:59:26 904
31 Helen Hague WAOC F 1969 00:59:56 898
32 Helen Nisbet SMOC F 1961 01:01:39 878
33 Lindsey Freeman LOG F 1952 01:02:46 863
34 Christine Roberts EBOR F 1949 01:03:14 857
35 Karen Goldsworthy NOR F 1965 01:03:50 850
36 Janis Ryall WAOC F 1952 01:05:49 829
37 Barbara Beckett HAVOC F 1955 01:06:13 824
38 Karen Clark EBOR F 1955 01:06:18 823
39 Bill Butcher NOR M 1949 01:06:32 820
40 Jane Breed HH F 1952 01:06:45 817
41 John Harris WAOC M 1946 01:08:20 799
42 Dale Bennett HAVOC M 1964 01:08:39 794
43 Paul Lowe SUFFOC M 1959 01:10:41 768
44 Rodney Freeburn NOR M 1938 01:10:53 766
45 Jenny Hunt WAOC F 1980 01:12:06 751
46 Hally Hardie WAOC M 1940 01:13:29 735
47 Janet Cronk WAOC F 1957 01:15:03 714
48 Mary Nixon SOC F 1949 01:17:10 690
49 Maria Marshall WAOC F 1952 01:17:49 682
50 Chris Gay SUFFOC F 1950 01:18:51 669
51 Graham Ward NOR M 1945 01:20:00 654
52 Estella Ward NOR F 1950 01:27:21 568
53 Simon Chandler M 1968 01:28:36
54 Peter Gay SUFFOC M 1942 01:42:18 384
55 Rachel Thomas W 1958 01:44:28
56 Paul Garton M 1953 01:48:18
57 Connor Phillips M 1995 02:02:56
58 Lakshmi Chand W 1978 02:42:23
- Robin Campbell CHIG M 1937 01:07:53
- Rachel Pickles W 1992 01:16:08
Showing results 1 - 60 of 60