Results

Achievements at
orienteering events

TVOC Chiltern Challenge Regional Event Level B, 22/02/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.tvoc.org.uk/application/documents/results/Results%202015/Chiltern%20Challenge/index.htm

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Green (length: 4.2km, climb: 30m, 12 controls)
Other courses: White | Yellow | Orange | Light Green | Very Short Green | Green | Short Blue | Blue | Short Brown | Brown | Black

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Pete Inness BKO M 1967 00:47:35 1081
2 Russ Fauset HOC M 1947 00:47:45 1079
3 Anthony Walker TVOC M 1965 00:48:16 1073
4 Ross Birkinshaw TVOC M 1996 00:51:01 1042
5 Emma Cochrane HH F 1984 00:53:28 1014
6 Nigel Saker SLOW M 1948 00:53:40 1013
7 Elizabeth Drew EBOR F 1949 00:56:27 981
8 David Frampton HH M 1970 00:56:51 976
9 John Bowman OD M 1942 00:58:06 963
10 John Farren TVOC M 1936 00:59:11 951
11 Tony Noott BOK M 1937 00:59:13 950
12 Sue Hands WIM F 1948 00:59:32 946
13 Sally Thomas BOK F 1945 00:59:49 943
14 Peter Bennett BKO M 1940 00:59:58 941
15 Roger Baker TVOC M 1932 01:00:15 938
16 Ray Massey SOC M 1940 01:01:28 924
17 Yvonne Hodson TVOC F 1947 01:01:42 922
18 Ken Williams BAOC M 1937 01:02:55 908
19 Jane Courtier BKO F 1954 01:03:30 902
20 Roger Hailey OD M 1937 01:03:44 899
21 John Thompson TVOC M 1935 01:03:50 898
22 Jeremy Oldershaw SAX M 1938 01:03:53 897
23 Robin Campbell CHIG M 1937 01:04:44 888
24 Eric Porter LEI M 1943 01:05:21 881
25 Dexter Drown TVOC M 1999 01:06:28 870
26 Sian Griffiths TVOC F 1983 01:08:13 850
27 Janet Richardson OD F 1949 01:08:31 847
28 Kay Sayer WSX F 1946 01:09:30 837
29 David Lee NGOC M 1936 01:09:41 834
30 Nik Windle TVOC M 1962 01:09:47 833
31 Andrew Chalmers TVOC M 1937 01:10:23 826
32 Toni Whittle BKO F 1970 01:10:33 824
33 Denise Harper BKO F 1950 01:10:55 820
34 Tebboth Elliott IND M 01:11:06
35 Barbara Ford HOC F 1955 01:12:35 801
36 Bridget Hooper SO F 1944 01:13:17 793
37 Sally Collins BKO F 1951 01:13:46 787
38 Clare Fletcher BOK F 1942 01:15:24 769
39 Diana Smith SOC F 1952 01:16:04 762
40 Helen Hampton CHIG F 1963 01:16:16 760
41 Cliff Thorne BKO M 1954 01:18:55 731
42 Barbara Page HH F 1968 01:19:08 729
43 Karin Kirk OD F 1947 01:20:53 708
44 Seonaid Dudley WAOC F 1939 01:21:42 699
45 Sue Porter LEI F 1944 01:22:13 693
46 Timothy Angel SOC M 1939 01:23:14 681
47 Hannah Phillips NWO F 1986 01:24:51 664
48 Susan Marsden HH F 1944 01:24:56 663
49 Sue Bicknell OD F 1944 01:26:58 639
50 John Spence TVOC M 1932 01:31:39 588
51 Elizabeth Williams Catherine IND F 01:32:11
52 Ivanka Brown SLOW F 1982 01:33:01 572
53 Richard Arman WSX M 1929 01:33:22 569
54 Chris Baker DFOK M 1934 01:34:02 563
55 Dorothy Hale SAX F 1930 01:35:25 547
56 Sue Gallagher SO F 1953 01:35:42 544
57 Nina Stimson NWO F 1946 01:37:35 522
58 Susan Roberts HOC F 1949 01:39:15 504
59 Jack Isbester SOS M 1934 01:41:42 477
60 Elizabeth Urquhart OD F 1954 01:44:45 443
61 Clive Wrench TVOC M 1940 01:51:16 367
62 Colin Curtis WAOC M 1934 01:52:59 349
63 Graham Urquhart OD M 1954 02:00:59 261
64 Alice Auckland TVOC F 1944 02:05:36 209
- Lynne Moore BKO F 1964 00:56:42
- Ros West CHIG F 1948 01:06:23
- Hilary Simpson OD F 1939 01:12:27
- Liz Stradling BKO F 1956 01:27:33
Showing results 1 - 68 of 68