Results

Achievements at
orienteering events

SWOA Galoppen & SCOA League + Dorset Schools event, 05/10/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.sarumo.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.4km, climb: 115m, 17 controls)
Other courses: White | Yellow | Orange | Light Green | Short Green | Green | Brown

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Colin Dickson BAOC M 1955 00:41:14 1241
2 Axel Blomquist BAOC M 1952 00:41:54 1232
3 Paul Lane BAOC M 1957 00:41:59 1231
4 Rob Parkinson MOR M 1956 00:42:52 1222
5 Neil Albert NGOC M 1971 00:43:30 1215
6 Melanie Slade SN F 1968 00:43:36 1215
7 Brian Fletcher QO M 1972 00:43:50 1212
8 Peter Suba WSX M 1974 00:43:54 1211
9 jamie walker BAOC M 1981 00:45:19 1195
10 Dale Paget WSX M 1964 00:45:34 1193
11 Michael James BAOC M 1958 00:45:59 1189
12 Judith Austerberry NGOC F 1974 00:46:31 1183
13 Chris Harrison NGOC M 1958 00:47:16 1174
14 David Watkins BADO M 1958 00:47:47 1168
15 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 00:48:00 1164
16 Dave Kingham TVOC M 1956 00:49:07 1152
17 Colin Hicks SOC M 1952 00:49:16 1150
18 Julian Hartwell SOC M 1955 00:49:24 1148
19 Richard Sharp TVOC M 1964 00:50:08 1139
20 Lisa James SOC F 1968 00:50:23 1136
21 Ian Peirce SARUM M 1944 00:50:51 1132
22 Sam Anderson SN M 1992 00:51:42 1123
23 Nick Dennis BOK M 1960 00:51:46 1122
24 Woo Allen BAOC F 1965 00:51:54 1121
25 Alastair Doyle GO M 1954 00:52:00 1120
26 Tracy Wright BAOC F 1977 00:52:02 1119
27 Adrian Wise SN M 1961 00:52:09 1118
28 Paul L'Estrange BAOC M 1966 00:52:36 1113
29 Leon Thompson SARUM M 1972 00:53:03 1109
30 Jeff Butt SARUM M 1963 00:53:31 1103
31 Andrew French WIM M 1965 00:53:35 1102
32 Mark White SARUM M 1958 00:53:47 1100
33 Jim Wilson TVOC M 1956 00:54:02 1097
34 Stephen Fletcher BKO M 1951 00:54:27 1094
35 Marcus White SOC M 1967 00:54:39 1091
36 Ian Prosser BAOC M 1957 00:54:59 1087
37 David Jukes BKO M 1952 00:55:11 1085
38 Stuart Hanstock BOK M 1994 00:55:12 1085
39 Andrew Graham M 00:56:02
40 Martha Paton SN F 1991 00:56:11 1073
41 Alex Thomson SARUM M 1953 00:56:37 1067
42 Steve Robertson QO M 1953 00:56:56 1063
43 Roman Kotecky OD M 1949 00:57:20 1060
44 Karen French WIM F 1967 00:57:31 1057
45 Tony Ludford BADO M 1944 00:57:34 1057
46 Nick Nourse NWO M 1962 00:58:20 1048
47 Derick Mercer BKO M 1964 00:58:27 1047
48 Neil Fraser NWO M 1961 00:58:27 1047
49 Andrew Southwood BKO M 1964 00:58:45 1043
50 Howard Thomas BOK M 1945 00:58:54 1042
51 Neil Bradshaw NGOC M 1961 00:59:11 1038
52 Katie Blackford BADO F 1997 00:59:19 1036
53 Megan Ashton RNRMOC F 1985 00:59:23 1036
54 Adele Newall KERNO F 1961 00:59:50 1030
55 Peter Smith SOC M 1965 00:59:55 1030
56 Colin Godbold BKO M 1957 01:00:13 1028
57 Laurie Rose WRE M 1953 01:01:05 1018
58 David Mullins SARUM M 1949 01:03:34 991
59 Doug Greenwood BKO M 1973 01:03:43 989
60 Lucy Giles BAOC F 1969 01:03:50 988
61 Peter Heywood KERNO M 1945 01:07:03 951
62 Toby Huthwaite SARUM M 1999 01:07:26
63 John Chesters DEVON M 1951 01:07:39 944
64 Serena Ludford BADO F 1964 01:08:24 935
65 Norman Wilson SOC M 1951 01:09:17 925
66 Peter Riches TVOC M 1950 01:10:05 915
67 Jenny Bray SN F 1955 01:10:36 908
68 Richard Rae BKO M 1946 01:10:41 907
69 Tamsin Horsler WIM F 1967 01:11:13 900
70 Chris Hasler QO M 1967 01:13:56 869
71 Paul Emmerson SN M 1955 01:14:58 858
72 Chris Rose WRE F 1953 01:16:25 843
73 Rebecca Whittingham WIM F 1998 01:19:08 811
74 Matthew Knipe QO M 1963 01:21:51 781
75 Allan McCall NGOC M 1967 01:21:56 780
76 Arthur Vince KERNO M 1940 01:29:55 690
77 Christine Vince KERNO F 1953 01:55:44 399
- Carolyn Dent BOK F 1962 01:10:57
Showing results 1 - 78 of 78