Results

Achievements at
orienteering events

SARUM Galoppen & SCOA League, 12/05/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.sarumo.org.uk/html

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 5.3km, climb: 115m, 15 controls)
Other courses: White | Yellow | Orange | Light Green | Short Green | Blue | Brown

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 David Bunn TVOC M 2001 00:48:18
2 Zac Hudd WCOC M 2000 00:48:41
3 Alexander Buck SARUM M 1999 00:54:23
4 Peter Hudd WCOC M 1960 00:54:27 1030
5 Eamon Staunton WIM M 1956 00:55:40 1021
6 Keith Henderson WIM M 1942 00:55:52 1020
7 Kirsty Staunton WIM F 1956 00:56:28 1015
8 Tony Hext QO M 1948 00:57:03 1010
9 Fraser Smith WIM M 1998 00:58:36
10 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 00:59:04 995
11 Christopher Branford WIM M 1946 00:59:11 994
12 Andrew Ward SO M 1961 00:59:34 991
13 Chloe Potter BOK F 1998 01:00:28
14 Roger Moore WIM M 1955 01:03:29 961
15 Roger Hicks SOC M 1963 01:04:59 949
16 Howard Thomas BOK M 1945 01:05:35 944
17 Gwyn Davies SARUM M 1953 01:05:36 944
18 Tim Pugh GO M 1943 01:05:45 943
19 Alison Saunders HH F 1959 01:06:22 938
20 Andy MacGregor BADO M 1940 01:07:28 930
21 Edward Hicks SOC M 1997 01:07:55 926
22 Jan Belza SARUM M 1944 01:08:25 923
23 David Potter BOK M 1962 01:08:45 920
24 Laura Wilcox WSX F 1963 01:08:46 920
25 Richard Brightman WIM M 1940 01:10:58 903
26 Julia Hicks SOC F 1963 01:12:34 890
27 John Trayler QO M 1944 01:14:40 874
28 Bill Vigar QO M 1935 01:15:23 869
29 Roger Craddock QO M 1941 01:16:05 863
30 Jo Foster BOK F 1957 01:16:24 861
31 Louise Tonge BOK F 1969 01:17:22 853
32 Tony Milroy QO M 1949 01:18:09 847
33 Hugh Risebrow SOC M 01:18:16
34 Adell Cooper NWO F 1961 01:18:47 842
35 Gavin Avey-Hebditch WSX M 1959 01:19:14 839
36 Lucy Tonge BOK F 2000 01:19:45
37 Jim Graham Ind M 01:20:19
38 Katherine Pike WIM F 1963 01:20:53 826
39 John Symonds BOK M 1942 01:23:08 809
40 Neil Clegg QO M 1958 01:23:12 808
41 Carolyn Dent BOK F 1962 01:23:46 804
42 Richard Rossington BOK M 1961 01:26:00 787
43 Helen Hodge WIM F 1962 01:27:38 774
44 Sue Williams WIGHTO F 1951 01:30:31 752
45 Robin Walker BOK M 1938 01:34:13 723
46 John Warren WIM M 1937 01:38:43 688
47 Mike Kite WIM M 1947 01:41:01 671
48 Bill Brown WSX M 1937 01:41:20 668
49 Chris Hasler QO M 1967 01:41:27 667
50 Mike King WIM M 1947 01:45:26 636
51 David Bland WIM M 1939 01:46:59 624
52 Jane Smith WIM F 1967 01:48:51 610
53 Madeline Vickers OUOC F 01:51:17
54 David Tonge WIM M 1937 01:59:54 525
- Ali Kempson TVOC F 1965 00:38:20
- Martin Cross WIM M 1945 01:12:44
- Nicola Harvey WIM F 1972 01:37:04
- John Hope mp SARUM M 03:02:19
Showing results 1 - 58 of 58