Results

Achievements at
orienteering events

Northern Champs (UKOL, UKEOL and WRE), 17/04/2016

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL11 (M70,W16,W55) (length: 4.4km, climb: 200m, 13 controls)
Other courses: UKOL 1 (M21) | UKOL 2 (W21) | UKOL 2 (W21) | UKOL 3 (M18,M20) | UKOL 4 (W18,W20) | UKOL 5 (M35,M40) | UKOL 6 (M45,M50) | UKOL 7 (M55) | UKOL 8 (M16,M60) | UKOL 9 (W35,W40) | UKOL10 (M65,W45,W50) | UKOL12 (M75,W60) | UKOL13 (W65,W70) | UKOL14 (M80,W75) | UKOL15 (M85,M90,W80) | UKOL16 (W85,W90) | 17 | 18 | 19 | 20 | 21


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Grace Molloy FVO F 2000 00:41:06 1202
2 Niamh Hunter WCOC F 2000 00:44:13 1182
3 Hannah Hateley DEE F 2000 00:48:46 1155
4 Bethany Kippin TVOC F 2000 00:49:47 1150
5 Alison Harding HH F 1960 00:52:03 1136
6 Andy Campbell DEE M 1961 00:52:30 1134
7 Alice Bedwell BOK F 1960 00:53:14 1129
8 Rebecca Aspin CLOK F 2000 00:53:24 1129
9 Sarah Pedley EPOC F 2001 00:54:15
10 Bruce Bryant OD M 1957 00:55:16 1116
11 Saskia Warren NN F 2000 00:55:19 1116
12 Tara Schwarze EBOR F 2000 00:57:03 1105
13 Phil Conway GO M 1963 00:57:32 1101
14 Alistair Tinto EPOC M 1966 00:59:32 1089
15 Jim Prowting TVOC M 1946 00:59:33 1089
16 Anika Schwarze EBOR F 2001 01:00:01
17 Brian Jackson SROC M 1946 01:00:57 1080
18 Carol Edwards BL F 1957 01:01:10 1079
19 Jill Libby CLOK F 1957 01:02:19 1072
20 Anna Barber LEI F 2000 01:03:50 1062
21 Louise Dunn LOC F 1960 01:04:19 1060
22 Michael Pearson WCOC M 1944 01:04:46 1057
23 Julie Couch EPOC F 1958 01:06:53 1044
24 Doug Dickinson DVO M 1945 01:08:34 1034
25 Sarah Duckworth DVO F 2001 01:08:42
26 Dennis Hooton CLOK M 1961 01:09:11 1030
27 Daisy Partridge SOS F 2000 01:09:12 1030
28 Judy Burge LOC F 1957 01:11:14 1018
29 Joyce Marshall AIRE F 1960 01:12:35 1010
30 Allen Barnes CLARO M 1942 01:13:25 1005
31 Julian Lailey SROC M 1946 01:15:44 992
32 Paul Hudson NOC M 1962 01:17:08 983
33 Marcia Bradbury SYO F 1957 01:17:10 983
34 Mark Dakin SYO M 1960 01:18:44 973
35 Jackie Chapman LOC F 1958 01:19:04 971
36 Laura Harrison EPOC F 2001 01:19:15
37 Gill Adams AIRE F 1961 01:19:28 970
38 Tom Edelsten CHIG M 1943 01:20:31 963
39 Alexandra Hare NATO F 2001 01:22:56
40 Jon Darley GO M 1966 01:23:07 946
41 Sasha MacKenzie EBOR F 1995 01:24:32 937
42 Chloƫ Cracknell SUFFOC F 2001 01:24:53
43 Robert Parkinson NOC M 1957 01:24:55 935
44 Jim Mitchell PFO M 1942 01:25:10 934
45 Janet Cronk WAOC F 1957 01:26:00 929
46 Jane Campbell DEE F 1957 01:26:41 924
47 Judith Filmore LOC F 1958 01:36:19 867
48 Mary Rack NATO F 1959 01:37:43 857
49 Richard Rigby CLOK M 1966 01:38:15 854
50 Susan Birtwistle CLARO F 1957 01:39:02 849
51 Steve Burge LOC M 1942 01:40:06 843
52 Andrew Wood PFO M 1956 01:44:38 816
53 Jacky Dakin SYO F 1961 01:47:17 799
54 Jacqueline Embrey DEE F 1958 01:50:46 778
55 John Collyer SOS M 1945 01:57:37 737
56 David Bryant MAROC M 1962 02:45:40 447
57 Brian Yates ESOC M 1944 02:49:55 420
- Nev Myers EBOR M 1957 00:29:45
- Andy Bowes CLARO M 1966 01:07:55
Showing results 1 - 59 of 59