Results

Achievements at
orienteering events

Northern Champs (UKOL, UKEOL and WRE), 17/04/2016

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL 8 (M16,M60) (length: 6.1km, climb: 320m, 15 controls)
Other courses: UKOL 1 (M21) | UKOL 2 (W21) | UKOL 2 (W21) | UKOL 3 (M18,M20) | UKOL 4 (W18,W20) | UKOL 5 (M35,M40) | UKOL 6 (M45,M50) | UKOL 7 (M55) | UKOL 9 (W35,W40) | UKOL10 (M65,W45,W50) | UKOL11 (M70,W16,W55) | UKOL12 (M75,W60) | UKOL13 (W65,W70) | UKOL14 (M80,W75) | UKOL15 (M85,M90,W80) | UKOL16 (W85,W90) | 17 | 18 | 19 | 20 | 21


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Alastair Thomas WCOC M 2000 00:47:58 1297
2 Daniel Spencer WCOC M 2000 00:50:26 1283
3 Stanley Heap SO M 2001 00:56:17
4 Zac Hudd WCOC M 2000 00:56:31 1248
5 Peter Haines AIRE M 1954 00:57:19 1244
6 Jake Chapman MAROC M 2000 00:58:18 1238
7 Alistair Chapman MAROC M 2001 00:58:56
8 Tom Wood ERYRI M 2000 01:02:43 1210
9 David Bunn TVOC M 2001 01:03:24
10 Axel Blomquist BAOC M 1952 01:05:28 1194
11 Joseph Wright MAROC M 2000 01:05:35 1193
12 Philip Eeles SOC M 1955 01:05:46 1192
13 William Thomas MWOC M 2001 01:05:52
14 Quinlan Silk SWOC M 2001 01:06:08
15 Andy Emmerson OD M 1956 01:12:46 1153
16 Dominic Dakin SYO M 2001 01:13:37
17 Harry McMurtrie DEVON M 2000 01:14:22 1145
18 George Van Dam HALO M 2001 01:14:34
19 Peter Jones AIRE M 1956 01:16:01 1135
20 Matthew Clarke SUFFOC M 2001 01:19:46
21 Ethan Tebbutt LEI M 2001 01:20:06
22 Bill Hanley SYO M 1953 01:24:29 1086
23 Ben Goodwin WCOC M 2001 01:25:00
24 Derek Fryer LOC M 1954 01:27:51 1066
25 Paul Jameson NATO M 1952 01:29:55 1055
26 Howard Sawyer AIRE M 1954 01:31:54 1043
27 Samuel Leitch SO M 2001 01:33:13
28 Simon Filmore LOC M 1956 01:34:33 1028
29 Thomas Aspin CLOK M 2001 01:35:57
30 James McCann MDOC M 2000 01:36:11 1019
31 Joseph Metcalfe NATO M 2001 01:39:10
32 Boris Spence NN M 1954 01:58:48 893
- James Crawford GO M 1955 01:02:36
- Chris Roberts SROC M 1956 01:22:52
Showing results 1 - 34 of 34