Results

Achievements at
orienteering events

CompassSport Cup SE Heat, 15/03/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.guildfordorienteers.co.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Green (7)(8b) (length: 3.6km, climb: 75m, 14 controls)
Other courses: Light Green | Yellow | White | Blue Men (4) | Blue Women (3) | Brown (1) | Green Men (6)(8a) | Green Women (5) | Orange (9a)(9b) | Short Brown (2)

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Mike Murray SLOW M 1944 00:35:40 1129
2 Katie Blackford BADO F 1997 00:36:41 1120
3 Bethany Kippin TVOC F 2000 00:36:59
4 Daisy Partridge SOS F 2000 00:38:11
5 Tony Ludford BADO M 1944 00:38:32 1102
6 Janet Rosen HH F 1955 00:39:45 1089
7 Sarah Brown SLOW F 1952 00:39:50 1089
8 John Collyer SOS M 1945 00:41:13 1075
9 Clive Allen SN M 1942 00:41:28 1073
10 Sophie Kingdom SO F 1999 00:41:54 1068
11 Tom Edelsten GO M 1943 00:43:57 1048
12 Andy MacGregor BADO M 1940 00:44:32 1042
13 Paul Wallace-Stock SN M 1944 00:45:22 1034
14 Keith Marsden HH M 1943 00:45:23 1034
15 Geoff Wright GO M 1945 00:46:12 1026
16 Megan Bett SN F 1998 00:46:46 1020
17 John Morris SO M 1945 00:47:10 1016
18 Christine Kiddier BL F 1952 00:47:46 1011
19 James Parker SO M 1945 00:50:15 985
20 Leslie Coles SO M 1943 00:50:43 980
21 Laura Bayne HH F 2000 00:51:13
22 Bridget Hooper SO F 1944 00:52:02 967
23 Jeremy Oldershaw SAX M 1938 00:52:44 961
24 Douglas Deeks SAX M 1938 00:53:53 949
25 Jenny Bray SN F 1955 00:54:22 944
26 Elizabeth Drew EBOR F 1949 00:55:08 936
27 Greg Birdseye TVOC M 1945 00:55:22 934
28 Michele Funnell SO F 1954 00:56:00 928
29 Teresa Turner SLOW F 1948 00:57:18 914
30 John Russell SOS M 1941 00:57:20 914
31 Chris Rose WRE F 1953 00:57:26 913
32 Ann Harris SMOC F 1954 00:57:43 912
33 Jenny Collyer SOS F 1945 00:57:46 911
34 John Thompson TVOC M 1935 00:58:21 906
35 Leslie Hooper SO M 1942 00:58:28 904
36 Roger Baker TVOC M 1932 00:59:40 892
37 Rebecca Nisbet SMOC F 2001 01:00:23
38 Ruth Rhodes SO F 1942 01:00:29 884
39 Pattie Beresford TVOC F 1949 01:00:39 883
40 Tim Pugh GO M 1943 01:00:41 883
41 Chris McDonald MV M 1942 01:01:34 874
42 Mike Baron SO M 1942 01:01:45 873
43 Aimee Darley GO F 2003 01:01:45
44 Anne May SWOC F 1949 01:02:05 869
45 Sarah Wilde GO W 1994 01:03:07
46 Ken Williams BAOC M 1937 01:03:23 857
47 Geraldine Russell SOS F 1944 01:03:51 852
48 Christine Smith BADO F 1943 01:03:56 852
49 Frances Goldingay HH F 1949 01:06:14 829
50 Sue Pearson SO F 1951 01:08:35 805
51 Janet Biggs HAVOC F 1953 01:08:52 802
52 John Farren TVOC M 1936 01:09:31 796
53 Rachel Thomas SMOC F 1955 01:10:02 790
54 Helen Rivers GO F 1954 01:10:32 785
55 Susan Carton SOS F 1954 01:12:32 765
56 Yvonne Hodson TVOC F 1947 01:12:42 763
57 Keith Parkes DFOK M 1945 01:15:46 735
58 John Davies MV M 1938 01:15:55 733
59 Anita Kingdon SAX F 1954 01:17:17 719
60 Laura Smith SOS F 1999 01:18:22 708
61 Robert Dove SMOC M 1944 01:18:43 705
62 Ros West CHIG F 1948 01:18:50 703
63 Susan Parker SO F 1940 01:18:54 703
64 Susan Marsden HH F 1944 01:21:59 672
65 Rosie Shaw SMOC F 1950 01:24:32 646
66 Jasmine Bennett SO W 1955 01:24:37
67 Alice Bennett SO W 1997 01:25:21
68 Chris Baker DFOK M 1934 01:31:42 578
69 Sally Pribul CHIG F 1954 01:32:11 573
70 Sylvia Coles SO F 1944 01:39:10 505
71 John Brown SN M 1935 01:39:38 500
72 Jack Isbester SOS M 1934 01:45:39 442
73 Irene Petersen CHIG W 1965 01:46:01
74 Fran Kenden SLOW F 1953 02:09:23 206
75 John Smith BADO M 1943 02:17:40 126
76 Lucy Armitage SLOW F 1998 02:21:02 93
- Ben Rivers GO M 1944 00:59:34
Showing results 1 - 77 of 77