Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival Individual 1 (UKOL), 26/03/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at siresults.co.uk/2016/JK/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

30 (length: 2km, climb: 30m, 12 controls)
Other courses: UKOL 1 (M21) | UKOL 2 (M18, M20) | UKOL 3 (W21) | UKOL 4 (W18, W20) | 5 | UKOL 6 (M35) | UKOL 7 (M40) | 8 | UKOL 9 (W35, W40) | 10 | UKOL 11 (M45) | UKOL 12 (M50) | UKOL 13 (M55) | UKOL 14 (M60) | UKOL 15 (W45) | UKOL 16 (M16) | UKOL 17 (M65) | UKOL 18 (W50) | UKOL 19 (M70, W55) | UKOL 20 (W16, W60) | UKOL 21 (M75, W65) | UKOL 22 (W70) | UKOL 23 (M80,W75) | UKOL 24 (M85, M90, W80) | UKOL 25 (W85, W90) | 26 | 27 | 28 | 29

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Olin Davies SLOW M 2004 00:15:05
2 Maesie Evans WAROC F 2005 00:16:06
3 Euan Logue EPOC M 2006 00:16:25
4 Joss Evans WAROC F 2007 00:17:04
5 Leo Degnen-Potter NATO M 2007 00:17:05
6 Rowan Willis ECKO F 2008 00:17:18
7 Robbie Lightfoot SYO M 2008 00:17:34
8 Maria Gaines W 2009 00:18:45
9 Beth Ravilious 00:19:11
10 Kajsa Harstad WAOC F 2007 00:19:27
11 Scarlett Evans WAROC F 2008 00:19:48
12 Isabel Gaines BL F 2006 00:20:45
13 Iona Willis ECKO F 2006 00:20:50
14 Liam Casey M 2006 00:21:22
15 Max Straube-Roth OD M 2009 00:21:59
16 Ryan Carter SUFFOC M 2008 00:22:40
17 Isabelle Tonge BOK F 2009 00:23:01
18 Caitlin Paterson CLYDE F 2007 00:23:10
19 Ben Ross INT M 2008 00:24:50
20 Monty Bratcher-Howard WIM M 2009 00:25:51
21 Jamie Connor FVO M 2007 00:26:35
22 Alice Pieters SYO F 2009 00:27:07
23 Samuel Buckley SYO M 2008 00:27:08
24 Megan Brown ESOC F 2008 00:27:37
25 Amelia + Lola Evans W 2010 00:28:16
26 Katie Hensman FVO F 2007 00:28:25
27 Stephen Cunnane TVOC M 2008 00:28:36
28 Eilidh Connor FVO F 2010 00:28:37
29 Oscar Sanderson NATO M 2008 00:29:31
30 Isla Reid CLARO F 2008 00:30:25
31 Craig Thompson HOC M 2009 00:30:42
32 Alex Darwin WAOC M 2010 00:31:01
33 Hebe Darwin WAOC F 2007 00:32:02
34 George Rennie WCOC M 2008 00:33:51
35 Jamie Edmondson M 2006 00:34:02
36 Rory Squire NOC M 2009 00:35:48
37 Rona Laird INVOC F 2008 00:36:02
38 Rebecca Mayes CLOK F 2008 00:36:17
39 Alex Edmondson M 2006 00:36:20
40 Alistair Broadest +2 M 2006 00:38:10
41 Hayley Slater 00:39:49
42 Ben Todhunter 00:41:14
43 Richard Askham SMOC M 2007 00:41:48
44 Charlotte Squire NOC F 2006 00:44:48
45 Rowan Lawlor ESOC M 2007 00:45:15
46 Esme Tucker-mcauley CLOK F 2008 00:48:46
47 Senan Lawlor ESOC M 2012 01:05:50
- Rhiannon Logue 00:20:47
Showing results 1 - 48 of 48