Results

Achievements at
orienteering events

Croeso 2016 Day 1 (UKOL), 24/07/2016

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Course 3 (M18, M45, M50, W21) (length: 7km, climb: 185m, 19 controls)
Other courses: UKOL Course 1 (M21) | UKOL Course 2 (M20, M35, M40) | UKOL Course 4 (M55, M60, M16, W20, W35) | UKOL Couse 5 (W16, W18, W40, W45, W50) | UKOL Course 6 (M65, W55) | UKOL Course 7 (M70, W60) | UKOL Course 8 (M75, W65) | UKOL Course 9 (M80, W70, W75) | UKOL Course 10 (W80) | Course 11 | Course 12 | Course 13 | Course 14 | Course 15


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Bill Edwards SYO M 1967 00:49:36 1305
2 Clive Hallett BOK M 1963 00:49:42 1305
3 Tim Tett SYO M 1960 00:50:57 1298
4 Richard Barrett BAOC M 1970 00:51:21 1296
5 Charlie Adams SYO M 1964 00:52:13 1291
6 Jon Cross FVO M 1967 00:53:42 1283
7 Alasdair Pedley EPOC M 1999 00:54:33 1278
8 Robert Campbell WAOC M 1966 00:54:33 1278
9 Andy Thorpe EPOC M 1969 00:55:12 1274
10 Heather Roome SROC F 1983 00:55:58 1269
11 Neil Conway AIRE M 1968 00:56:05 1269
12 William Reynolds SBOC M 1998 00:56:06 1269
13 Angus Tyner SET M 1968 00:56:40
14 Martin Ward SYO M 1967 00:56:53 1264
15 Juha-Pekka Harju TP M 1962 00:57:04
16 Jason Howell HOC M 1969 00:57:06 1263
17 Steve Webb AIRE M 1962 00:57:45 1260
18 Richard Parkin DVO M 1968 00:58:06 1258
19 Simon Hunter WCOC M 1968 00:58:56 1253
20 Juha Partanen RASTI-HYRY M 1964 00:59:22
21 Markus Kjærner-Semb Varegg Fleridrett M 1998 00:59:25
22 Juha Tilli Lynx M 1968 00:59:57
23 Simon Errington HH M 1963 01:00:31 1245
24 Max Klasson OK Ravinen M 1998 01:01:30
25 Pippa Dakin SYO F 1998 01:01:57 1237
26 Emmit Andrews BOK M 1970 01:02:11 1235
27 Paul Caban INT M 1964 01:02:54 1230
28 Zbynek Cernin OLG Sauliamt M 1969 01:02:57
29 Andrew Campbell MOR M 1967 01:03:12 1228
30 Roger Thetford TVOC M 1962 01:03:44 1225
31 Robert Frost NOR M 1969 01:03:49 1225
32 Chris Sanderson BAOC M 1962 01:03:59 1224
33 Simon George Big Foot M 1962 01:04:03
34 Kevin Fielding HH M 1968 01:04:35 1221
35 Paul Gebbett BOK M 1969 01:05:05 1218
36 Nigel Wright NN M 1971 01:05:08 1218
37 David Williams HOC M 1962 01:06:08 1209
38 Derek Conerney WEGO M 1969 01:06:08
39 Jon Hateley DEE M 1963 01:06:12 1209
40 Jamie Rennie LEI M 1970 01:06:21 1208
41 Jan Kjærner-Semb Varegg Fleridrett M 1965 01:06:29
42 Caroline Craig NGOC F 1984 01:07:06 1204
43 Abigail Kerr UBOC F 1992 01:07:09 1204
44 Dale Paget WSX M 1964 01:07:29 1202
45 Edouard Salathe RAID O PARIS M 1966 01:08:10
46 Ruth Holmes SN F 1987 01:08:12 1198
47 John Owens BAOC M 1969 01:08:23 1197
48 Robin Bishop TVOC M 1967 01:08:50 1194
49 Dave Chaffey DVO M 1963 01:09:37 1190
50 Brendon Howe SAX M 1969 01:09:47 1189
51 Charles Mayes CLOK M 1966 01:11:07 1182
52 Sarah-Jane Barrable SLOW F 1984 01:11:34 1180
53 Liam Corner MDOC M 1970 01:11:36 1179
54 Clive Richardson WRE M 1966 01:11:41 1179
55 Oliver O'Brien DEVON M 1999 01:11:49 1178
56 Gareth Yardley GRAMP M 1966 01:11:53 1178
57 Allan Williams WCH M 1969 01:12:56 1172
58 James Ian Hayward BOK M 1963 01:13:09 1171
59 Harry Jamieson DEVON M 1999 01:14:03 1166
60 Dai Bedwell DVO M 1967 01:14:12 1165
61 Phil Newall KERNO M 1962 01:14:17 1165
62 Simon Thompson HOC M 1965 01:14:23 1164
63 Mark Bentley WIM M 1967 01:14:31 1163
64 Andy Rimes QO M 1963 01:15:31 1158
65 Tom Snow DEVON M 1999 01:15:46 1157
66 Matthew Hartland WCH M 1998 01:16:08 1154
67 Peter Ward NGOC M 1970 01:16:19 1153
68 Ian Buxton TVOC M 1965 01:16:21 1153
69 Ian Marshall AIRE M 1962 01:16:23 1152
70 Clive Wilkinson SUFFOC M 1962 01:16:40 1151
71 Peter Stagg BOK M 1971 01:16:42 1151
72 Alastair Oates BAOC M 1970 01:16:50 1150
73 Nick Green GO M 1962 01:17:09 1148
74 Jeremy Tonge BOK M 1970 01:17:21 1147
75 Richard Sharp TVOC M 1964 01:17:38 1146
76 Greg Best NGOC M 1962 01:17:49 1145
77 Kitty Bray SN F 1989 01:18:35 1140
78 Adrian Griffiths WRE M 1968 01:18:41 1140
79 Vladimir Kuznetsov TVOC M 1956 01:18:56 1137
80 Chris McCartney OD M 1969 01:19:28 1134
81 Pauly-D Jones DEE M 1965 01:20:28 1128
82 Rupert Parkinson FVO M 1966 01:20:41 1127
83 Rupert Hornby MOR M 1964 01:20:43 1127
84 Robert Lee INT M 1962 01:20:46 1126
85 Andrew Pitcher DFOK M 1964 01:20:48 1126
86 Charlotte Turner SLOW F 1986 01:22:14 1118
87 Steve Collins RAFO M 1967 01:23:02 1113
88 Barry Jones SO M 1967 01:23:04 1113
89 Craig Blackford BADO M 1968 01:23:17 1112
90 Annabel Pickering WIM F 1987 01:23:20 1112
91 Gianluca Carbone A.A. Orienteering Ge M 1966 01:24:11
92 Pascal Figuiere GIVRY SO M 1966 01:24:56
93 Guy Lidbury HAVOC M 1969 01:25:01 1102
94 Simon Bevan SOC M 1965 01:25:20 1101
95 Daniel Thomas MWOC M 1998 01:25:32 1100
96 Mike Hooper LOC M 1971 01:26:07 1095
97 Joanne Pickering WIM F 1988 01:26:11 1095
98 Jane Baldock BOK F 1982 01:26:38 1093
99 Laura Parkes HH F 1992 01:27:17 1089
100 Delyth Darlington ERYRI F 1993 01:27:42 1087
101 Sarah Scarbrough MV F 1982 01:27:45 1086
102 Christian Saxtoft BOK M 1962 01:27:51 1086
103 Jeremy Parr SWOC M 1968 01:28:59 1079
104 Duncan Harris DEE M 1966 01:29:00 1079
105 Mark Webster NOC M 1965 01:29:19 1077
106 Frances Wright MAROC F 1995 01:29:47 1073
107 James Cunnane TVOC M 1963 01:30:15 1071
108 Sam Peat LUUOC M 1998 01:30:27 1070
109 David Wathey MDOC M 1965 01:30:39 1069
110 Joe Parkinson NGOC M 1962 01:30:49 1068
111 David Pilling BOK M 1966 01:31:27 1064
112 Stuart Graham SOLWAY M 1968 01:31:52 1062
113 John Methven BKO M 1970 01:33:14 1055
114 Chris Arnold SBOC M 1965 01:33:18 1054
115 Martin Skinner WCOC M 1964 01:33:20 1054
116 James Nisbet SMOC M 1999 01:33:40 1052
117 Dafydd Thomas MWOC M 1999 01:33:49 1051
118 Mark Jesson PFO M 1966 01:33:58 1051
119 Jonathan Rider BAOC M 1970 01:34:35
120 Andrew Henderson WAOC M 1964 01:35:12 1044
121 Rebecca Ellis WIM F 1986 01:36:33 1036
122 Ian Hughes WCH M 1963 01:38:46 1023
123 Rob Woods RAFO M 1969 01:38:57 1022
124 Paul Fox SN M 1962 01:40:08 1015
125 Daniel Figg EBOR M 1998 01:40:34 1013
126 Christophe Pige NGOC M 01:40:40
127 David Pal WRE M 1966 01:43:23 997
128 Duncan Innes SWOC M 1962 01:43:53 995
129 Graham Thomas SAX M 1962 01:46:51 979
130 Valery Tronchon ALCO M 1970 01:49:53
131 Anna Bonafini SLOW F 1989 01:50:27 957
132 Adrian Bailey HOC M 1966 01:51:23 952
133 John Worth LEI M 1965 01:53:07 942
134 Iain Bell SN M 1965 01:57:06 920
135 Tom Habgood SBOC M 1970 01:58:41 910
136 Andreas Rudert SV IHW Alex Berlin M 1969 02:03:43
137 Tim Gent DEVON M 1968 02:06:23 867
138 Hector Salathe RAID O PARIS M 1999 02:08:15
139 Sara Dyer SPLOT F 1958 02:14:55 819
140 Steve Edgar LEI M 1966 02:16:51 808
141 Tung Nam Yuen IND M 1964 02:56:46
- mp - Robert Smith DVO M 1963 00:00:01
- mp - David Lobley DFOK M 1965 00:00:01
- mp - Helen Miller EBOR F 1990 00:00:01
- mp - Lydia Farzin-nia SLOW F 1987 00:00:01
- mp - Allan McCall NGOC M 1967 00:00:01
- mp - Dale Bennett HAVOC M 1964 00:00:01
- mp - Tony Smith DEVON M 1951 00:00:01
Showing results 1 - 148 of 148