Results

Achievements at
orienteering events

Croeso 2016 Day 1 (UKOL), 24/07/2016

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Course 10 (W80) (length: 2km, climb: 60m, 6 controls)
Other courses: UKOL Course 1 (M21) | UKOL Course 2 (M20, M35, M40) | UKOL Course 3 (M18, M45, M50, W21) | UKOL Course 4 (M55, M60, M16, W20, W35) | UKOL Couse 5 (W16, W18, W40, W45, W50) | UKOL Course 6 (M65, W55) | UKOL Course 7 (M70, W60) | UKOL Course 8 (M75, W65) | UKOL Course 9 (M80, W70, W75) | Course 11 | Course 12 | Course 13 | Course 14 | Course 15


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Christa Zwikker Argus F 1949 00:31:41
2 Julia Prudhoe Central Coast F 1955 00:33:25
3 Susan Roome SROC F 1952 00:35:09 916
4 Noreen Ives WAOC F 1953 00:35:23 914
5 Hilary Pickering WIM F 1954 00:36:49 902
6 Sally Rollo SOLWAY F 1952 00:37:04 900
7 Alison Sloman HOC F 1936 00:38:25 889
8 Colin Powell AIRE M 1938 00:40:23 871
9 Katy Stubbs BKO F 1956 00:40:51 868
10 Katharine Melville TAY F 1943 00:41:28 862
11 Jane Payne EPOC F 1952 00:41:50 858
12 Celia Wells EBOR F 1936 00:42:58 848
13 Rosie Shaw SMOC F 1950 00:43:05 847
14 Lynden Hartmann SYO F 1955 00:43:38 842
15 Bernard Pullen KERNO M 1940 00:45:56 823
16 Annabel Pring KERNO F 1956 00:46:51 816
17 Shirley Moss BL F 1943 00:48:32 801
18 Birthe Helms SILKEBORG OK F 1948 00:50:03
19 Jo Thornley AIRE F 1947 00:50:08 786
20 Anne Hickling ESOC F 1955 00:50:45 781
21 Ann Harris SMOC F 1954 00:50:50 781
22 Fiona Findlay ESOC F 1949 00:51:30 775
23 Hazel Bickle WAOC F 1951 00:52:46 765
24 Barbara George NOR F 1934 00:53:40 757
25 Jacqueline Halaba CO Caballeros F 1950 00:57:23
26 Joan Hambleton SARUM F 1942 00:57:28 724
27 Susan Curtis BOK F 1951 00:58:06 718
28 Mike Hardy CLOK M 1937 01:00:43 697
29 Sue Gallagher SO F 1953 01:01:00 694
30 Melinda Riley SYO F 1956 01:03:28 673
31 Susan Wilkes BKO F 1954 01:04:20 664
32 Gillian Cross WIM F 1945 01:05:01 657
33 Pauline Smithard DEE F 1955 01:08:26 629
34 Verena Johnston LOC F 1934 01:09:01 623
35 Sheila Smith EBOR F 1948 01:09:09 622
36 Sarah Middleton KERNO F 1954 01:10:09 613
37 Elizabeth Urquhart OD F 1954 01:10:40 608
38 Peter Wells EBOR M 1936 01:12:21 594
39 Susan Roberts HOC F 1949 01:12:38 592
40 Isabel Wright NATO F 1940 01:12:43 591
41 Gillian James NGOC F 1944 01:13:15 587
42 Anne Power LOK F 1932 01:13:30 584
43 Diana Smith SOC F 1952 01:13:52 581
44 Maria Marshall WAOC F 1952 01:17:07 551
45 Julia Robertson QO F 1953 01:17:10 551
46 Lindsey Esson GRAMP F 1950 01:23:11 501
47 Renate Willmann Lauftreff Stemwede F 1954 01:24:39
48 Susan Marsden HH F 1944 01:25:59 478
49 Sue Hooper HH F 1954 01:27:46 462
50 Susan Colbert SWOC F 1947 01:35:27 396
51 Yvonne Hodson TVOC F 1947 01:37:07 379
52 Maureen Ogilvie URINGA F 1933 01:37:14
53 Geoff Sara HOC M 1939 01:37:29 375
54 Frances Goldingay HH F 1949 01:39:09 360
55 Darrell Cruickshank BKO M 1925 01:56:01 218
56 Sue Vine NOR F 1940 02:00:03 183
57 Anita Kingdon SAX F 1954 02:47:47
- mp - Alan Coddington NOR M 1934 00:00:01
- mp - Gill Hardy CLOK F 1937 00:00:01
- mp - Kay Sayer WSX F 1946 00:00:01
- mp - Rachel Thomas SMOC F 1955 00:00:01
- mp - Norma Atherton LOC F 1944 00:00:01
- mp - Liz Yeadon SARUM F 1946 00:00:01
Showing results 1 - 63 of 63