Results

Achievements at
orienteering events

Croeso 2016 Day 1 (UKOL), 24/07/2016

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course 11 (length: 4km, climb: 115m, 11 controls)
Other courses: UKOL Course 1 (M21) | UKOL Course 2 (M20, M35, M40) | UKOL Course 3 (M18, M45, M50, W21) | UKOL Course 4 (M55, M60, M16, W20, W35) | UKOL Couse 5 (W16, W18, W40, W45, W50) | UKOL Course 6 (M65, W55) | UKOL Course 7 (M70, W60) | UKOL Course 8 (M75, W65) | UKOL Course 9 (M80, W70, W75) | UKOL Course 10 (W80) | Course 12 | Course 13 | Course 14 | Course 15


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Adam Thorpe EPOC M 2002 00:29:56
2 Tim Beale SN M 00:31:27
3 Daniel Campbell MOR M 2002 00:32:45
4 Jack Forrest DEVON M 2002 00:34:25
5 Oliver Lunn OD M 2002 00:35:47
6 Liam Thiels HOC M 2002 00:36:55
7 Oliver Tonge BOK M 2003 00:38:21
8 Joe Hudd WCOC M 2003 00:39:38
9 Harry Stagg BOK M 2002 00:40:54
10 Felix Lunn OD M 2002 00:43:12
11 Charlie Rennie WCOC M 2003 00:45:13
12 Jim Bailey BOK M 2003 00:45:28
13 Alex Fielding HH M 2003 00:47:08
14 Richard Freeman HH M 1962 00:47:46 1082
15 Pete Hudd BOK M 00:49:20
16 Tim Sands BOK M 1949 00:49:45 1067
17 Oscar Healy SBOC M 2002 00:50:09
18 Henry Teasdale WCOC M 2003 00:51:07
19 Henrik Rudert SV IHW Alex Berlin M 2002 00:51:35
20 Joe Sunley WCOC M 2003 00:52:04
21 Alana Wright CLOK F 1992 00:52:16 1050
22 John Chesters DEVON M 1951 00:56:54 1016
23 William Matthews DEVON M 2002 00:57:12
24 Neil Watts SO M 1957 00:59:16 1000
25 Ruth Chesters DEVON F 1950 01:00:53 989
26 Kim Eden NOR F 1957 01:01:04 988
27 Nicolas Barrett SN M 2003 01:01:28
28 Oscar Ferris BL M 2003 01:03:31
29 Tim Eden NOR M 1953 01:03:49 968
30 Heidi Ross ESOC F 1999 01:07:45 939
31 James Bedwell DVO M 2002 01:08:21
32 Steven Partridge SOS M 1969 01:09:08 930
33 Anna Campbell MOR F 1999 01:09:44 926
34 Lisa Handcock ERYRI F 1973 01:10:46 918
35 Philip Kenyon MOR M 1965 01:11:36 912
36 Aled Skym M 1997 01:11:39 912
37 PETER HOWE NWOC M 1960 01:13:35 898
38 Inga Beate Boe FANA IL F 1995 01:14:47
39 Rob Askham SMOC M 1974 01:15:16 887
40 Dylan Skym MWOC M 2001 01:15:42
41 Helen Alcock AIRE F 01:16:23
42 Ann Mitchell SBOC F 1970 01:19:01 859
43 Jenn Hudd WCOC F 1966 01:19:46 854
44 Elizabeth Kenyon MOR F 1970 01:23:35 827
45 Elizabeth Campbell MOR F 1965 01:25:23 815
46 Jenny Martin CLOK F 1969 01:26:09 810
47 Liam O'Reilly SBOC M 01:26:11
48 Kim Sanderson NATO F 1975 01:26:23 808
49 Karen Jones SO F 1967 01:29:18 786
50 Jonathan Johns SN M 01:32:01
51 Debbie Lamb SWOC F 1992 01:32:02 767
52 Jonty Goodwin WCOC M 2003 01:34:09
53 Don Nisbet SMOC M 1962 01:38:44 720
54 William Arnold SBOC M 2002 01:45:09
55 Barbara Page HH F 1968 01:45:26 673
56 JOHN PARFITT BOK M 2000 01:46:21 666
57 Helen Taylor DEVON F 1959 01:47:43 654
58 Todd C. Rae SMOC M 1964 01:59:00 575
59 Hally Hardie WAOC M 01:59:55
60 Anne Saunders NWO F 02:10:22
61 Gemma Ricketts IND F 02:14:30
62 Sheila Miklavsic NGOC F 02:17:57
63 Delphine Suty BAOC F 1967 02:18:02 441
64 Jane Richardson WIM F 1967 02:18:26 438
65 Jane Hunter WCOC F 02:18:27
66 Sze Wai Tsang IND F 1994 02:27:55
67 Amanda Barrett NOR F 1979 02:35:22 315
68 Marie Oxley BAOC F 1983 02:39:20 289
69 Derek Ricketts LEI M 1948 02:45:12 247
70 Amy Ward WCH F 1986 02:47:24 232
- mp - Mike Felstead HOC M 1946 00:00:01
- mp - Anne Gager SROC F 1959 00:00:01
- mp - Finn Conerney WEGO M 1999 00:00:01
- mp - Pat Cameron NGOC F 1947 00:00:01
- mp - David Tomkinson SELOC M 1942 00:00:01
- mp - Judy Ballard BASOC F 00:00:01
- mp - Anders Reimertz Markbygden OK M 00:00:01
- mp - Deborah Mays WIM F 00:00:01
- mp - Andy Smith DVO M 00:00:01
- mp - Zac Steventon-Barnes SUFFOC M 2002 00:00:01
- mp - Terry Ballard BASOC M 1945 00:00:01
- mp - Graham Pearson QO M 1961 00:00:01
- mp - Christopher Hornby MOR M 2000 00:00:01
- mp - Ruairi Owens M 00:00:01
- mp - Ben Bishop LEI M 00:00:01
- mp - Claudia Smith NOC F 1995 00:00:01
- mp - JR Ponsford M 00:00:01
- mp - Michelle Ward NGOC F 1970 00:00:01
- mp - Jennifer Atkinson ELO F 1979 00:00:01
Showing results 1 - 89 of 89