Results

Achievements at
orienteering events

Croeso 2016 Day 1 (UKOL), 24/07/2016

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course 13 (length: 2.8km, climb: 60m, 10 controls)
Other courses: UKOL Course 1 (M21) | UKOL Course 2 (M20, M35, M40) | UKOL Course 3 (M18, M45, M50, W21) | UKOL Course 4 (M55, M60, M16, W20, W35) | UKOL Couse 5 (W16, W18, W40, W45, W50) | UKOL Course 6 (M65, W55) | UKOL Course 7 (M70, W60) | UKOL Course 8 (M75, W65) | UKOL Course 9 (M80, W70, W75) | UKOL Course 10 (W80) | Course 11 | Course 12 | Course 14 | Course 15


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Tommy Heap SO M 2005 00:36:26
2 Guy Owen BOK M 2005 00:36:33
3 Wilfrid Teasdale WCOC M 2005 00:40:52
4 Freddie Habgood SBOC M 2004 00:44:18
5 William Ford M 00:44:49
6 Ira Thompson BOK M 2003 00:45:02
7 Ruby Owen BOK F 2004 00:45:04
8 Maya Hampshire Wright NN F 2004 00:45:39
9 Peter Errington HH M 1999 00:49:13
10 Chantal Imboden OLG Bern F 2003 00:50:07
11 Ashleigh Denman NGOC F 1967 00:50:30
12 Emile Zsak WAOC M 2003 00:50:47
13 Hannah Thomas MWOC F 2004 00:52:18
14 Tegan Frampton HH F 2005 00:52:31
15 Bryony Stagg BOK F 2004 00:52:55
16 Ian Hendrie FVO M 1952 00:53:37
17 Laura Barrett SN F 2005 00:54:17
18 Ben O'Donnell DVO M 2004 00:54:49
19 Lewis Glover BAOC M 1993 00:55:46
20 Karin Reimertz Markbygden OK F 00:56:03
21 LĂ©andre Desailly CapOnord M 2004 00:57:39
22 Bobby Godley DEVON M 2004 00:57:55
23 Barney Steventon-Barnes SUFFOC M 2004 00:59:09
24 Ruaridh Flint FVO M 2003 01:02:12
25 Faith Kenyon MOR F 2005 01:03:49
26 Issy Sunley WCOC F 2005 01:04:08
27 Ragnhild Marie Boe FANA IL F 1998 01:05:50
28 Moira Turnbull-Fox SN F 01:05:55
29 Sarah Darley GO F 2005 01:06:42
30 Catriona Minty LOK F 2001 01:08:23
31 Miles Cuff BAOC M 1984 01:08:34
32 David Spencer MOR M 2004 01:08:46
33 Catherine Bailey HOC F 2004 01:10:21
34 Megan Hurley BAOC F 1993 01:12:10
35 Jonathan Cunnane TVOC M 2005 01:12:36
36 Leila Schimpf CapOnord F 2004 01:14:03
37 Trish Wallis SN F 1969 01:15:08
38 Carys Lock SBOC F 2003 01:15:47
39 Kelly Lovegrove IND F 1991 01:18:01
40 Molly Pilling BOK F 2004 01:20:41
41 Jessica Miklavsic NGOC F 01:21:02
42 Anna Wyatt BAOC F 1985 01:21:04
43 Edith Stagg BOK F 2004 01:22:56
44 John Miklavsic NGOC M 01:30:12
45 Jeffrey Nixon IND M 1987 01:30:12
46 Tivon Tyner SET M 2005 01:33:34
47 Lucy Warland SOS F 2003 01:36:07
48 James Tett IND M 1991 01:38:14
49 Karen Styles BAOC F 1974 01:38:44
50 Brian Thomas IND M 01:40:55
51 Rosemary Thomas IND F 01:41:16
52 Richard Keighley WIM M 1945 01:45:36
53 Matthew Lettington IND M 01:46:05
54 Dominic Wathey MDOC M 2005 01:46:21
55 Lisa Welsh BAOC F 1981 01:46:39
56 Adrian Dawson SARUM M 1958 01:48:25
57 Alyson Denney OD F 1951 03:44:20
- mp - Luke Collins LVO M 2003 00:00:01
- mp - Lynsey Hitt IND M 00:00:01
- mp - Jenny Ross ESOC F 2001 00:00:01
- mp - Lucy Hensman FVO F 2005 00:00:01
- mp - Chris James NGOC M 1939 00:00:01
- mp - Fraser Dixon DEVON M 2003 00:00:01
- mp - William Lake SBOC M 2005 00:00:01
- mp - Doreen Best SYO F 1948 00:00:01
- mp - George Martin CLOK M 2005 00:00:01
- mp - Claudia Lewis SBOC F 2003 00:00:01
- mp - Joy Mellor EPOC M 00:00:01
- mp - Sarah Langford IND F 1977 00:00:01
- mp - Gabrielle King Fingal Orienteers F 1963 00:00:01
- mp - Nicola Frampton HH F 1968 00:00:01
- mp - Adam Clark ESOC M 2005 00:00:01
Showing results 1 - 72 of 72