Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival (UKOL6 - uses combined results of Day 2 &3), 31/03/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.thejk.org.uk/jk2013/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Badge Course 10 (M40S,W40L) (length: 7.4km, climb: 290m, 20 controls)
Other courses: UKOL Badge Course 1 (M21E) | UKOL Badge Course 2 (M18E,M20E) | UKOL Badge Course 3 (W21E) | UKOL Badge Course 4 (W18E,W20E) | Course Badge 5 (M20L,M18L,M21S,W21L) | UKOL Badge Course 6 (M35L) | UKOL Badge Course 7 (M40L) | Badge Course 8 (M20L,M18L,M21S,W21L) | UKOL Badge Course 9 (W35L,M35S) | Badge Course 11 (M20S,M18S,M21V,W20L,W18L,W21S) | Badge Course 12 (W35S,W40S) | UKOL Badge Course 13 (M45L) | UKOL Badge Course 14 (M50L) | UKOL Badge Course 15 (M55L) | UKOL Badge Course 16 (M60L) | UKOL Badge Course 17 (M16A) | UKOL Badge Course 18 (W45L,M45S) | UKOL Course 19 (W50L,M50S) | UKOL Badge Course 20 (W55L,M55S) | UKOL Course 21 (M70L,M60S,W65L,W16A) | UKOL Badge Course 22 (M75L,M80,M85,M65S,W70L,W20S,W18S,W21V,W45S,W50S) | UKOL Badge Course 23 (M70S,M75S,W75,W80,W85,W55S,W60S,W65S,W70S) | Badge Course 24 (M14A,M16B) | Badge Course 25 (W14A,W16B) | Badge Course 26 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge Course 27 (M10A,M12B,W10A,W12B) | Badge Course 28 (M10B,W10B) | UKOL Badge Course 29 (M65L) | UKOL Badge Course 30 (W60L)

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Stefan Spirgi OLVZUG M 1972 01:41:36
2 Ben Hartman INT M 1969 01:44:01
3 Jeremy Tonge BOK M 1970 01:56:45
4 Anja Stratford SLOW F 1972 01:59:44
5 Sheralee Bailey DFOK F 1970 02:00:12
6 Stefan Hess OLVZUG M 1970 02:03:39
7 Nick Martin CLOK M 1970 02:13:45
8 Ann Roller JARFAL F 1970 02:14:05
9 Jen Leonard FVO F 1969 02:14:06
10 Neil Frankum BKO M 1969 02:15:25
11 Carol Lovegrove SN F 1972 02:15:35
12 Anna Nordstrom KilsOK F 1971 02:16:35
13 Amanda Crawshaw SYO F 1970 02:18:45
14 Tony Udris SYO M 1969 02:18:48
15 Sophie Brown AIRE F 1971 02:19:20
16 Martyn Broadest AIRE M 1970 02:20:33
17 Cath Williams WCH F 1973 02:21:36
18 Catherine Hughes NOC F 1969 02:23:42
19 Ylva Olm KilsOK F 1969 02:24:25
20 Rachel Kirkland INT F 1971 02:25:25
21 Emma Harrison EPOC F 1972 02:25:47
22 Peggy Purves FVO F 1972 02:27:18
23 Anna Chapman SO F 1973 02:27:52
24 Eva Kailbauer OCFF F 1972 02:30:14
25 Bobby Smyth NWOC M 1972 02:34:31
26 Lucy Giles BAOC F 1969 02:35:36
27 Simon Freer KERNO M 1969 02:36:03
28 Karen Crawford BOK F 1969 02:45:59
29 Nick Dennis BOK M 1960 02:51:30
30 Rebecca Mon-Williams AIRE F 1967 02:52:08
31 Lesley Ward SYO F 1969 02:53:06
32 Matthias K.. Dalheimer VIKING M 1970 02:56:06
33 Andy Barker-Pilsworth RAFO M 1970 02:58:35
34 Natasha Conway AIRE F 1971 03:06:41
35 Doug Greenwood BKO M 1973 03:08:06
36 Alistair Lovegrove SN M 1972 03:09:23
37 Anna Uller KilsOK F 1972 03:15:07
38 Dawn Figg HH F 1969 03:18:39
39 Daniel Roth OD M 1971 03:19:07
40 Alison Hooper LOC F 1973 03:29:09
41 Chris Slattery FINGAL M 1969 03:29:33
42 James Head NWO M 1972 03:31:23
43 Andrew Houlden HALO M 1970 03:32:48
44 Lisa Methven BKO F 1969 03:41:19
45 Tina Stratford WSX F 1971 03:56:09
46 James Morris BOK M 1970 03:57:13
47 Louie Malatesta SN M 1970 04:23:38
48 Brett Green BAOC M 1971 05:23:24
Showing results 1 - 48 of 48