Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival (UKOL6 - uses combined results of Day 2 &3), 31/03/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.thejk.org.uk/jk2013/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Badge Course 11 (M20S,M18S,M21V,W20L,W18L,W21S) (length: 5.8km, climb: 180m, 17 controls)
Other courses: UKOL Badge Course 1 (M21E) | UKOL Badge Course 2 (M18E,M20E) | UKOL Badge Course 3 (W21E) | UKOL Badge Course 4 (W18E,W20E) | Course Badge 5 (M20L,M18L,M21S,W21L) | UKOL Badge Course 6 (M35L) | UKOL Badge Course 7 (M40L) | Badge Course 8 (M20L,M18L,M21S,W21L) | UKOL Badge Course 9 (W35L,M35S) | UKOL Badge Course 10 (M40S,W40L) | Badge Course 12 (W35S,W40S) | UKOL Badge Course 13 (M45L) | UKOL Badge Course 14 (M50L) | UKOL Badge Course 15 (M55L) | UKOL Badge Course 16 (M60L) | UKOL Badge Course 17 (M16A) | UKOL Badge Course 18 (W45L,M45S) | UKOL Course 19 (W50L,M50S) | UKOL Badge Course 20 (W55L,M55S) | UKOL Course 21 (M70L,M60S,W65L,W16A) | UKOL Badge Course 22 (M75L,M80,M85,M65S,W70L,W20S,W18S,W21V,W45S,W50S) | UKOL Badge Course 23 (M70S,M75S,W75,W80,W85,W55S,W60S,W65S,W70S) | Badge Course 24 (M14A,M16B) | Badge Course 25 (W14A,W16B) | Badge Course 26 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge Course 27 (M10A,M12B,W10A,W12B) | Badge Course 28 (M10B,W10B) | UKOL Badge Course 29 (M65L) | UKOL Badge Course 30 (W60L)

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Tom Bray SOC M 1986 01:21:51
2 George Cairns SN M 1996 01:25:04
3 Liz Drewe CLARO F 1981 01:30:04
4 Cerys Manning MDOC F 1986 01:30:06
5 Joe Cherry AYROC M 1996 01:35:16
6 Alison Ingleby AIRE F 1983 01:36:01
7 Emma Kettley OD F 1993 01:41:52
8 Johan Brandhorst JARLA M 1990 01:42:10
9 Joanne West SLOW F 1988 01:43:09
10 Suzy Dixon TVOC F 1984 01:44:05
11 Samuel Pearson BOF M 1996 01:46:58
12 Elin Lundqvist KilsOK F 1990 01:50:59
13 Olwen Rowlands BOK F 1987 01:53:52
14 Karoline Andersen ASK F 1988 01:55:57
15 Kate Robertson GRAMP F 1980 01:56:08
16 Eleanor Evans SOS F 1983 01:57:26
17 Max Brandhorst Jarla M 1994 01:59:01
18 Thomas Manzoni BESAN M 1996 01:59:15
19 Sian Roberts NOC F 1986 02:00:06
20 Khem Sattaur DVO M 1994 02:00:52
21 Karyn Burns SN F 1982 02:01:29
22 Ruth Landrigan BOK F 1980 02:01:33
23 Lowri Jones AIRE F 1990 02:02:04
24 Stuart Hanstock BOK M 1994 02:03:41
25 Lucy Tiffin LEI F 1991 02:03:57
26 Alison Fryer MDOC F 1991 02:04:16
27 Anette Schive MOSS F 1987 02:04:42
28 Nicola Elder TVOC F 1984 02:06:13
29 Eloise Wright CLOK F 1996 02:06:27
30 Jordan Webster NOC M 1995 02:06:58
31 Grace Majumdar DEE F 1989 02:10:19
32 Victoria Littlewood NOC F 1995 02:11:55
33 Penny Bickle EBOR F 1980 02:14:09
34 Amy Brown SYO F 1989 02:17:09
35 Helen Bickle WAOC F 1982 02:23:44
36 Helen Pruzina LVO F 1995 02:24:46
37 Emily Powell DVO F 1982 02:24:58
38 Emma Morum SOS F 1987 02:25:26
39 Michael Rudolf OLKWIG M 1983 02:25:43
40 Amy Kimberley DVO F 1995 02:30:31
41 Amy Majumdar DEE F 1980 02:32:22
42 Katie Swalwell DVO F 1979 02:37:29
43 Katharina Uberschar SLOW F 1983 02:39:23
44 Jonathan Austin LOC M 1993 02:47:03
45 Adam Sattaur DVO M 1993 02:52:06
46 Helen Tyrrell BKO F 1986 02:58:31
47 Daniel Calvert BOF M 1996 03:02:47
48 Sean Kearns FINGAL M 1996 03:02:58
49 Claire Macpherson CLYDE F 1979 03:03:52
50 Clare Woods WAOC F 1988 03:05:13
51 Alex Ware SOS M 1993 03:09:00
52 Claire Collins SN F 1982 03:17:37
53 Laura Cox DUO F 1992 03:20:33
54 Lynsey Boyd STAG F 1989 03:34:39
55 Sophie Gordon GO F 1995 03:34:51
56 Jack Tiffin LEI M 1990 04:50:24
- Anna Msrtensson n/c MODUM F 1995 02:06:53
- Lucy Fryer AROS F 1989 02:50:20
Showing results 1 - 58 of 58