Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival (UKOL6 - uses combined results of Day 2 &3), 31/03/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.thejk.org.uk/jk2013/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Badge Course 12 (W35S,W40S) (length: 5.3km, climb: 165m, 16 controls)
Other courses: UKOL Badge Course 1 (M21E) | UKOL Badge Course 2 (M18E,M20E) | UKOL Badge Course 3 (W21E) | UKOL Badge Course 4 (W18E,W20E) | Course Badge 5 (M20L,M18L,M21S,W21L) | UKOL Badge Course 6 (M35L) | UKOL Badge Course 7 (M40L) | Badge Course 8 (M20L,M18L,M21S,W21L) | UKOL Badge Course 9 (W35L,M35S) | UKOL Badge Course 10 (M40S,W40L) | Badge Course 11 (M20S,M18S,M21V,W20L,W18L,W21S) | UKOL Badge Course 13 (M45L) | UKOL Badge Course 14 (M50L) | UKOL Badge Course 15 (M55L) | UKOL Badge Course 16 (M60L) | UKOL Badge Course 17 (M16A) | UKOL Badge Course 18 (W45L,M45S) | UKOL Course 19 (W50L,M50S) | UKOL Badge Course 20 (W55L,M55S) | UKOL Course 21 (M70L,M60S,W65L,W16A) | UKOL Badge Course 22 (M75L,M80,M85,M65S,W70L,W20S,W18S,W21V,W45S,W50S) | UKOL Badge Course 23 (M70S,M75S,W75,W80,W85,W55S,W60S,W65S,W70S) | Badge Course 24 (M14A,M16B) | Badge Course 25 (W14A,W16B) | Badge Course 26 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge Course 27 (M10A,M12B,W10A,W12B) | Badge Course 28 (M10B,W10B) | UKOL Badge Course 29 (M65L) | UKOL Badge Course 30 (W60L)

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Claudia Kehrle UNATT F 1971 01:31:32
2 Satu Tala HS F 1971 01:50:11
3 Brid Casey Wat O F 1974 01:52:31
4 Josie Stansfield FVO F 1969 01:52:37
5 Helen Chan EBOR F 1975 01:53:58
6 Liz Cross TVOC F 1970 01:54:47
7 Louise Preston SYO F 1978 01:59:36
8 Pauline Tryner SYO F 1972 02:03:23
9 Angela Darley GO F 1973 02:03:50
10 Jenny Lightfoot SYO F 1970 02:05:03
11 Freya Askham SMOC F 1974 02:06:09
12 Claire Selby DVO F 1972 02:07:45
13 Sacha Fisher SMOC F 1975 02:09:15
14 Louise Tonge BOK F 1969 02:09:41
15 Rachel Hopkins LOK F 1964 02:13:42
16 Lynne Thomas WCOC F 1970 02:14:28
17 Katherine Hunter ECKO F 1973 02:16:30
18 Karen Williams LOG F 1969 02:17:17
19 Sarah Watkins SROC F 1974 02:18:55
20 Pauline Sinclair TVOC F 1974 02:21:33
21 Nicola Morris BOK F 1976 02:21:42
22 Fiona O'Brien KerryO F 1970 02:24:03
23 Jane Blackford BADO F 1969 02:31:19
24 Annika Greenwood BKO F 1971 02:36:08
25 Angie Hinshelwood WAOC F 1971 02:46:41
26 Camilla Darwin WAOC F 1969 02:54:21
27 Tanja Dalheimer VIKING F 1970 03:02:53
28 Sue Garside WCH F 1976 03:09:19
29 Ruth Harris DEE F 1969 03:10:45
30 Tracy Freer KERNO F 1972 03:21:45
31 Jane Holcombe BOK F 1970 03:25:36
32 Karen Bedwell DVO F 1969 03:51:29
33 Georgina Blair DVO F 1976 04:11:59
Showing results 1 - 33 of 33