Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival (UKOL6 - uses combined results of Day 2 &3), 31/03/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.thejk.org.uk/jk2013/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Badge Course 18 (W45L,M45S) (length: 7.1km, climb: 290m, 16 controls)
Other courses: UKOL Badge Course 1 (M21E) | UKOL Badge Course 2 (M18E,M20E) | UKOL Badge Course 3 (W21E) | UKOL Badge Course 4 (W18E,W20E) | Course Badge 5 (M20L,M18L,M21S,W21L) | UKOL Badge Course 6 (M35L) | UKOL Badge Course 7 (M40L) | Badge Course 8 (M20L,M18L,M21S,W21L) | UKOL Badge Course 9 (W35L,M35S) | UKOL Badge Course 10 (M40S,W40L) | Badge Course 11 (M20S,M18S,M21V,W20L,W18L,W21S) | Badge Course 12 (W35S,W40S) | UKOL Badge Course 13 (M45L) | UKOL Badge Course 14 (M50L) | UKOL Badge Course 15 (M55L) | UKOL Badge Course 16 (M60L) | UKOL Badge Course 17 (M16A) | UKOL Course 19 (W50L,M50S) | UKOL Badge Course 20 (W55L,M55S) | UKOL Course 21 (M70L,M60S,W65L,W16A) | UKOL Badge Course 22 (M75L,M80,M85,M65S,W70L,W20S,W18S,W21V,W45S,W50S) | UKOL Badge Course 23 (M70S,M75S,W75,W80,W85,W55S,W60S,W65S,W70S) | Badge Course 24 (M14A,M16B) | Badge Course 25 (W14A,W16B) | Badge Course 26 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge Course 27 (M10A,M12B,W10A,W12B) | Badge Course 28 (M10B,W10B) | UKOL Badge Course 29 (M65L) | UKOL Badge Course 30 (W60L)

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Sabrina Meister OLGDAC F 1966 01:43:58
2 Jenny Peel SYO F 1968 01:48:39
3 Nick Howlett LOC M 1967 01:49:50
4 Anna Bogren SIK F 1965 01:51:27
5 Lars Holmgard KilsOK M 1964 01:56:27
6 Lorna Eades INT F 1967 01:59:48
7 Martin Kensett SN M 1966 02:00:30
8 Peter Warland SOS M 1965 02:00:54
9 Sara Campbell DEE F 1965 02:01:36
10 Anthony Donaldson NOC M 1967 02:03:40
11 Rona Molloy FVO F 1968 02:06:04
12 Sal Chaffey DVO F 1965 02:06:05
13 Woo Allen BAOC F 1965 02:06:40
14 Simon Bevan SOC M 1965 02:07:43
15 Susan Skinner WCOC F 1964 02:08:09
16 Alistair Tinto EPOC M 1966 02:09:32
17 Sue Bett SN F 1967 02:09:36
18 Noel Smith WIM M 1964 02:11:00
19 Ian Gamlen COBOC M 1965 02:11:12
20 Lesley Ross OD F 1966 02:11:31
21 Mark Howell SN M 1965 02:13:18
22 Jane Ackland INT F 1964 02:14:19
23 Robert Cranston RR M 1965 02:15:19
24 Julia Jarvis SO F 1968 02:16:12
25 Jeremy Parr SWOC M 1968 02:17:04
26 Tuula Haverinen KaSu F 1967 02:17:06
27 Melanie Slade SN F 1968 02:19:21
28 Peter Smith SOC M 1965 02:19:47
29 Carolyn McLeod GRAMP F 1964 02:20:03
30 Annemieke Silk SWOC F 1967 02:20:14
31 Andrew French WIM M 1965 02:21:04
32 Nigel Owens SYO M 1966 02:21:54
33 Matt White LEI M 1967 02:22:41
34 Duncan Milne BOK M 1966 02:22:50
35 Peter Langmaid HOC M 1968 02:23:01
36 Kate Brett BAOC F 1965 02:23:16
37 Rory Percival HH M 1964 02:24:11
38 Richard Hill DEE M 1965 02:24:51
39 Tomas Vronsky SOC M 1964 02:25:02
40 +yvind Kolstad I+OK M 1964 02:25:11
41 Mark Bristow BOF M 1964 02:25:33
42 Jon Darley GO M 1966 02:25:40
43 Gabriella Walsh MWOC F 1967 02:25:56
44 Anders Westlund KilsOK M 1968 02:27:52
45 Deb Murrell SROC F 1966 02:28:09
46 Louise Longhurst FVO F 1964 02:28:18
47 Ulla Harju TP F 1964 02:28:39
48 Tamsin Horsler WIM F 1967 02:29:06
49 Tessa Stone QO F 1966 02:29:33
50 Lena Gumaelius WAX F 1967 02:29:47
51 Denise Wright MAROC F 1965 02:33:34
52 Carina Nilsson TABY F 1966 02:33:39
53 Torill Marie Vister I+OK F 1967 02:33:54
54 Roland Zahner OLVZUG M 1965 02:34:03
55 Liz Phillips OD F 1964 02:34:07
56 Rachel Wilson CLYDE F 1966 02:34:20
57 Alison Hardy LEI F 1966 02:35:30
58 Iain Tebbutt DRONGO M 1967 02:39:51
59 Jonathan Molloy FVO M 1968 02:40:28
60 Johanna Cleary LOC F 1964 02:41:10
61 Greg Ehlen BAOC M 1964 02:41:10
62 Sue Buxton TVOC F 1964 02:41:30
63 Stuart Greening BAOC M 1965 02:42:05
64 Susannah Macmillan ECKO F 1968 02:42:07
65 Louise Walker SUFFOC F 1965 02:44:35
66 Ronald Nolan ESOC M 1967 02:45:23
67 eunice carter MWOC F 1964 02:47:11
68 Maire Convery HH F 1967 02:48:46
69 Karen French WIM F 1967 02:49:45
70 Sue Carter SLOW F 1967 02:51:00
71 PASCAL LARDET FVO M 1967 02:54:39
72 Lenka Straka BKO F 1967 02:54:39
73 Stuart Wicks DVO M 1966 02:57:18
74 Catherine Hill DEE F 1966 02:57:33
75 Barbara Keenan DEVON F 1966 02:58:14
76 Tore Sandem I+OK M 1965 02:59:52
77 Ann-Marie Duckworth DVO F 1966 03:00:03
78 Judith Hughes WCH F 1966 03:00:30
79 Hans Rutlin LOK M 1967 03:01:20
80 Tom Todd INVOC M 1965 03:01:57
81 Rebecca Perring DVO F 1965 03:02:51
82 Tracey Barker SOS F 1968 03:03:20
83 Julie Watson ECKO F 1967 03:03:25
84 Caroline Brammer DEE F 1967 03:11:05
85 Serena Ludford BADO F 1964 03:12:47
86 Elaine Sutton DEE F 1967 03:12:59
87 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 03:13:00
88 Paul Richardson INT M 1965 03:14:37
89 Alison Smith TVOC F 1964 03:17:10
90 Pirjo PyymSki EsSu F 1965 03:19:01
91 Rachel Dennis BOK F 1967 03:20:35
92 Jill Emmerson OD F 1964 03:22:47
93 Zoe Gordon DVO F 1964 03:30:53
94 Aileen McCarron LVO F 1965 03:32:11
95 Carolyn Rigby CLOK F 1966 03:37:21
96 Ian Lowles WCOC M 1965 03:37:56
97 Alison Reynolds DEVON F 1966 03:39:55
98 Marcus Bateman SN M 1965 03:43:18
99 Jennifer Thomas TVOC F 1968 03:54:51
100 Clare Lines SO F 1965 03:55:35
101 Chris Hasler QO M 1967 04:00:38
102 Iain Phillips LEI M 1967 04:07:05
103 Julie Webster NOC F 1964 04:36:07
Showing results 1 - 103 of 103