Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival (UKOL6 - uses combined results of Day 2 &3), 31/03/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.thejk.org.uk/jk2013/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Badge Course 3 (W21E) (length: 5.6km, climb: 240m, 16 controls)
Other courses: UKOL Badge Course 1 (M21E) | UKOL Badge Course 2 (M18E,M20E) | UKOL Badge Course 4 (W18E,W20E) | Course Badge 5 (M20L,M18L,M21S,W21L) | UKOL Badge Course 6 (M35L) | UKOL Badge Course 7 (M40L) | Badge Course 8 (M20L,M18L,M21S,W21L) | UKOL Badge Course 9 (W35L,M35S) | UKOL Badge Course 10 (M40S,W40L) | Badge Course 11 (M20S,M18S,M21V,W20L,W18L,W21S) | Badge Course 12 (W35S,W40S) | UKOL Badge Course 13 (M45L) | UKOL Badge Course 14 (M50L) | UKOL Badge Course 15 (M55L) | UKOL Badge Course 16 (M60L) | UKOL Badge Course 17 (M16A) | UKOL Badge Course 18 (W45L,M45S) | UKOL Course 19 (W50L,M50S) | UKOL Badge Course 20 (W55L,M55S) | UKOL Course 21 (M70L,M60S,W65L,W16A) | UKOL Badge Course 22 (M75L,M80,M85,M65S,W70L,W20S,W18S,W21V,W45S,W50S) | UKOL Badge Course 23 (M70S,M75S,W75,W80,W85,W55S,W60S,W65S,W70S) | Badge Course 24 (M14A,M16B) | Badge Course 25 (W14A,W16B) | Badge Course 26 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge Course 27 (M10A,M12B,W10A,W12B) | Badge Course 28 (M10B,W10B) | UKOL Badge Course 29 (M65L) | UKOL Badge Course 30 (W60L)

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Catherine Taylor SYO F 1989 01:40:31
2 Claire Ward INT F 1977 01:43:21
3 Helen Palmer MAROC F 1981 01:49:18
4 Sarah Rollins SN F 1976 01:49:44
5 Helen Winskill WCOC F 1974 01:51:24
6 Tessa Strain WAOC F 1987 01:53:23
7 Riina Kuuselo OD F 1978 01:53:23
8 Anwen Darlington FVO F 1990 01:53:27
9 Bodil Holmstr÷m HSK F 1981 01:56:28
10 Rachael Rothman SYO F 1980 01:58:05
11 Jo Shepherd INVOC F 1992 02:00:18
12 Rebecca Harding RR F 1991 02:01:48
13 Ruth Beale SN F 1987 02:01:49
14 Mariann Ulvestad BSK F 1988 02:01:50
15 Amanda Leo SYO F 1992 02:03:10
16 Anette Baklid KONN F 1991 02:04:17
17 Franziska Meier OLGWEL F 1991 02:04:30
18 Kim Baxter SYO F 1976 02:05:46
19 Heather Roome SROC F 1983 02:06:52
20 Helen Gardner TVOC F 1986 02:07:40
21 Abi Weeds SLOW F 1977 02:08:44
22 Laura Goy SYO F 1983 02:09:54
23 Sophie Kirk OD F 1992 02:11:58
24 Alison Campbell BASOC F 1991 02:15:24
25 Clare Howes BOK F 1990 02:16:06
26 Sofia Holmgard KilsOK F 1970 02:16:13
27 Kirsten Strain AROS F 1986 02:17:42
28 Dominique Bucher OLVHIN F 1991 02:19:13
29 Louise Markstedt EBOR F 1991 02:19:37
30 Ida Mari Borge Hovi KONN F 1992 02:21:06
31 Hanne Bown CLOK F 1982 02:25:55
32 Jo Stevenson ESOC F 1978 02:26:11
33 Henriette Klovstad CHIG F 1991 02:28:45
34 Sarah-Jane Barrable SLOW F 1984 02:32:08
35 Ida Hyv÷nen OK Tyr F 1988 02:32:28
36 Maria Brodin OK Tyr F 1987 02:35:07
37 Sofia Levin OK Tyr F 1991 02:35:24
38 Helen Hanstock BOK F 1989 02:42:01
39 Jessica Orr CLYDE F 1991 02:44:28
40 Jenny Williamson ERYRI F 1983 02:48:07
41 Lauren Eyre RNRMOC F 1991 02:48:26
42 Anna Brodin Ok tyr F 1991 02:49:15
43 Susan Lambe LVO F 1980 02:57:26
44 Cerys Jones LOC F 1992 03:17:08
Showing results 1 - 44 of 44