Results

Achievements at
orienteering events

LOC event (UKOL), 08/11/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakeland-orienteering.org.uk/results-all

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Short Brown 1 (M18,M20,W21) (length: 6.2km, climb: 285m, 13 controls)
Other courses: UKOL Black (M21) | UKOL Short Green (M75,M80,M85,W65,W70) | UKOL Very Short Green (W75,W80,W85) | Light Green | Orange | Yellow | White | UKOL Brown (M35,M40) | UKOL Short Brown 2 (M45,M50) | UKOL Blue 1 (M16,W35,W40) | UKOL Blue 2 (M55,M60) | UKOL Short Blue 1 (W18,W20) | UKOL Short Blue 2 (M65,W45,W50) | UKOL Green Men (M70) | UKOL Green Women (W16,W55,W60)

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Matthew Fellbaum EUOC M 1998 00:43:02 1324
2 Peter Hodkinson NOC M 1994 00:43:41
3 Alasdair Pedley EUOC M 1999 00:46:28 1301
4 Tim Harrison SUFFOC M 1999 00:46:33 1301
5 Zoe Harding EUOC F 1994 00:48:05 1291
6 Anwen Darlington FVO F 1990 00:48:42 1285
7 Michael Hallett BOK M 1997 00:49:18 1281
8 Lachlan Chavasse DEE M 1999 00:51:51 1264
9 Laurence Johnson SROC M 1998 00:52:39 1257
10 Finn Lydon LEI M 1999 00:52:44 1257
11 Heather Roome SROC F 1983 00:53:02 1255
12 Pippa Dakin SYO F 1998 00:54:04 1248
13 Katie Reynolds SBOC F 1994 00:54:12 1247
14 Kirsten Strain AROS F 1986 00:54:19 1246
15 Julie Emmerson OD F 1996 00:55:37 1239
16 Euan Tebbutt LEI M 1998 00:55:58 1237
17 Fay Walsh EUOC F 1997 00:56:11 1236
18 Jennifer Ricketts EUOC F 1997 00:59:02 1214
19 Beth Hanson EUOC F 1996 01:00:13 1205
20 Pippa Archer CLOK F 1978 01:00:42 1202
21 Bryony Harding AIRE F 1993 01:02:04 1192
22 Dai Bedwell DVO M 1967 01:03:21 1182
23 Rebecca Harding ESOC F 1991 01:05:19 1168
24 Alison Campbell BASOC F 1991 01:05:37 1167
25 Madara Brice EUOC W 1995 01:05:54
26 Sarah Atkinson LOC F 1984 01:09:32 1141
27 Noah Howlett LOC M 1998 01:11:23 1128
28 Rachel Mercer SELOC F 1986 01:14:04 1108
29 Delyth Darlington ERYRI F 1993 01:16:33 1092
30 Rowena Browne SROC F 1962 01:20:28 1065
31 Tom Barber LEI M 1998 01:21:41 1056
32 Elizabeth Gardner STAG F 1987 01:22:26 1051
33 Julie Kovarova IND W 1994 01:39:26
34 Thomas Evans RAFO M 1989 01:45:49 889
35 Eva Englova IND W 1994 02:00:55
- Anne Edwards TVOC F 1989 01:13:29
Showing results 1 - 36 of 36