Results

Achievements at
orienteering events

White Rose Weekend, 29/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.eborienteers.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blu (length: 6.4km, climb: 275m, 17 controls)
Other courses: Bla | Brown | Green | Light Green | LO | Orange | SBlu | SBr | SG | VSG | W | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Alasdair Pedley EUOC M 1999 00:58:08 1289
2 Rob Parkinson MOR M 1956 01:06:55 1239
3 Steve Blount SO M 1960 01:10:12 1219
4 Steve Whitehead EBOR M 1951 01:10:28 1218
5 Mike Pedley EPOC M 1960 01:11:27 1211
6 Anne Straube OD F 1975 01:12:22 1206
7 Jenny Johnson SYO F 1978 01:12:51 1202
8 Paul Bradbury SYO M 1957 01:13:13 1200
9 Rachel Sullivan RAFO F 1978 01:13:24 1199
10 Ian Hamilton GRAMP M 1960 01:14:23 1194
11 Joachim Friessnig TV Fuerstenfeld M 1960 01:15:40
12 Sally Calland DVO F 1975 01:16:27 1181
13 Steve Corrigan EBOR M 1958 01:17:31 1175
14 James Todhunter SROC M 1979 01:18:36 1169
15 Emma Harrison EPOC F 1972 01:23:03 1145
16 Pete Owens DEE M 1960 01:23:38 1142
17 Amanda Crawshaw SYO F 1970 01:23:40 1142
18 Diane Mayes CLOK F 1972 01:24:32 1137
19 Christopher Wright CLOK M 1958 01:26:18 1126
20 Kerina Lake SBOC F 1978 01:26:34 1124
21 Natasha Conway AIRE F 1971 01:26:34 1124
22 Simon Filmore LOC M 1956 01:27:40 1117
23 Neil Hunter CLOK M 1960 01:29:48 1106
24 Sam Avis AIRE M 1996 01:31:47 1093
25 Rob Bailey CLOK M 1959 01:33:58 1081
26 Dave Marr OD M 1951 01:34:03 1080
27 Sophie Brown AIRE F 1971 01:34:23 1078
28 Graham Johnson DVO M 1955 01:34:46 1076
29 Paul Prudhoe Central Coast M 1955 01:39:09
30 Daniel Roth OD M 1971 01:39:15 1052
31 Henry Morgan POTOC M 1954 01:39:37 1049
32 Peter Haynes WAOC M 1958 01:40:16 1045
33 Paul Johnson SYO M 1951 01:40:54 1041
34 Richard Griffin MDOC M 1972 01:41:17 1039
35 Martyn Dean CLOK M 1959 01:42:45 1031
36 Joe Taunton SYO M 1987 01:42:48 1030
37 Alexander Robinson CLARO M 1999 01:44:09
38 Stephen Richards SELOC M 1953 01:44:48 1019
39 Bryan Greener EBOR M 1972 01:47:38 1002
40 Paul Taunton NGOC M 1950 01:48:10 999
41 Katie Blackford BADO F 1997 01:49:01 995
42 Dave Hartley NGOC M 1952 01:49:44 990
43 Richard Llewellyn NOC M 1954 01:51:21 981
44 Melvyn Perry EBOR M 1958 01:52:06 976
45 Peter O'Connell EBOR M 1955 01:56:26 951
46 David Harrison EPOC M 1971 01:56:58 948
47 Richard Evans BL M 1953 01:59:22 934
48 Helen Meredith EBOR F 1979 02:00:27 928
49 Stephen Round SELOC M 1951 02:06:48 889
50 Patrick Murphy BOC M 1960 02:07:45
51 Oscar Anglim CLOK M 2000 02:11:27
52 Clare Griffin MDOC F 1973 02:42:09 684
- Raymond Stone EPOC M 1955 02:08:56
Showing results 1 - 53 of 53